Daihatsu Terios Nasildir Yardim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ardaislekeller Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,186

ardaislekeller

Yeni Üye
Öncelikle hepinize merhaba ben yamaçparaşütü ve model uçak hobileri ile ugraşmaktayım bunun yüzünden de 4x4 bir araç almak istiyorum terios lar çok hoşuma gidiyo acaba artı ve eksilerini kullananlar olarak yazarmısınız çogu kişi Türkiye den çekildi diye alaınmaz diyolar ben arabaını bagaj hacmini küçük oldugunu biliyorum onun için de port bagaj ile kullanıcam merak ettiklerim yakıt sağlamlık ve kullanılabilirlik yardımların için şimdiden sag olun

Daihatsu Terrios aslen Toyota sayılır, akrabasıdır yani. Sağlamlık olarak bu yönde değerlendirebilirsiniz. Arazi içinse sadece bozuk yollar ve az arazi yapacaksanız ideal bir araçtır. Ayrı arazi şanzımanı yoktur ama hafif bir araç olduğundan çok zor arazide kullanmayacağınız zaman çok başarılıdır. LPG uygulamaya bile gerek kalmayacak kadar ekonomik sayılır. İstediğiniz zaman dört çeker istediğiniz zaman iki çeker kullanılabilir. Yaşadığınız şehre göre parça bulmakta biraz sıkıntı yaşasanız da sonuçta şimdilik bulunabilir. İlerde yani bir kaç belki beş sene sonra gittikçe sorun olabilir. 1,3 ve 1,5 motor seçenekleri vardır. Koltukları yatırdığınızda bagaj hacmi iyidir. Yamaç paraşütünün sığacağını düşünüyorum. Delta kanat olsaydı o zaman zaten parçalar sığmazdı. Eski kasasını arazide epey zorlayanlar olduğunu biliyorum. Hatta gezenbiliri karıştırırsanız bazı videolara bile ulaşabilirsiniz. Olmadı youtube ile de bazı seyirler mümkün.. Kolay gelsin.

Toyota'nın motorlarını Daihatsu üretir. Canavar gibi bir araçtır. Vurup kırmadıkça hiç bir yeri bozulmaz, orjinal Japon malı parçaları pahalıdır ancak Kore malı parçaları da mevcuttur. Parçaları henüz rahatlıkla bulunmaktadır herhalde 10 sene dahada bulunacağını düşünüyorum. Hanımda Cuore vardı, son 2 senedir de yeni kasa Terrios var. Ben onunla çeşitli arazi denemeleri yaptım gayet başarılı, direksiyonun solunda diferansiyel kilit düğmesi vardır. Çamur veya yumuşak kumda bu sayede gidebilir. Çok az yakar. Tavsiye eder, iyi günler dilerim....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR