Daihatsu Feroza

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ophtha Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,977
Ynt: Daihatsu Feroza

Bu araç da yükseltme kiti olmadan 30/9.5/15 kullanılması çok güzel.
Aslında Daihatsu, Rocky ve Feroza gibi gerçek arazi araçlarının üretimine devam etseydi bizler için seçenekde artardı.
2000 yılının başlarında off-road yarışlarında daha Vitara'lar parkurlara yeni girerken bu araçlardan iki tanesi hiç modifiyesiz oldukça iyi işler çıkarıyordu.
Optha senin araç için arka kilit fotoğrafların kaynağı olan yerlerden, klüplerden araştırma, bilgi alma yoluyla getirilebilir bence. Belki de Toyota gibi başka bir Japon'un parçası uyuyor olabilir. Jimny'lere misal Toyota diff. takılıyor ekstrem modif.'de. Kartepe'de aracında ki kısa yolculuğum boyunca aracını oldukça başarılı bulduğumu belirtmeliyim.
Hiç unutmam devlet kullanımında yeşil renkli bir Rocky görürdüm arada sırada.
Şoförüne sorduğumda aracın kullanım ömrü dolunca eritileceği cevabını almıştım. Bütün hevesim kaçmıştı. O zamanlar ormandan çıkma BMC montaj LR Seri 3 88' kullanıyordum.
Şu aralar tek tük Rocky görüyorum.
Snorkel konusunda da (o tamponu yaptırdığınıza göre işten anlıyor ve uğraşabiliyosunuz) örnek fotolara bakıp olayın mantığını çözdükten sonra Serkan Duran arkadışımız gibi sizde el yapımı bir snorkel yaptırabilirsiniz.
Sonrasında ateşleme sistemini iyi izole edip WD 40'ı da sıknca motor kaputunun üstüne kadar su geçişleri... ;D

Etiketler

haklısınız . Aslında zamanım hiç yok . Olsaydı bu dediklerinizi yapmak isterdim (snorkel ve dif lock) İzmitte ugraşmak daha da zor. bu aracı neden bu kadar saglam ürettiklerini anlayabilmiş degilim En son kocaeli daihatsu plaza ve yetkili servisi daihatsuyu bıraktı. nedeni ise bu araçların çok az arıza yaptıgı ve servisten para kazanamazken bir de araba satışlarından kar marjını azaltmışlar. Sonuçta adamlar plazayı kiraya vererek daha fazla gelir elde etmişler dediklerine göre.

standart araç olarak ,yol dışı ordamda size göre hangi araçalr arasındadır,yedek parça sıkıntısı ve bakım masrafları ne düzeyde tam olarak ?

selamlar herkeze....!!!arkadaşlar bende daihatsu feroza 1993model araçım var. distribütörü arızalandı.değişmesi gerek fakat bulamıyorum.bulmakta çok sıkıntı çektim.ne çıkma var nede sıfır.yarım edebilecek arkadaşları bekliyorum.teşekkürler.

DAIHATSU MERKEZ SERVİS İSTANBUL KÜÇÜKYALI 0216 417 91 75 Aydınevler Mah. İnönü Cad. Gökçe Sk. No:5 Küçükyalı / Maltepe ...
burayı arayarak istedigin parçayı bulabilirsin. bulundugun ilde kendi anlaşmalı servisleri varsa oraya yonlendiriyorlar yoksa size kargo yapıyorlar veya ist da iseniz gidip kendiniz alabilirsiniz.

Selam arkadaşlar. Bende yakın zamanda gümrük çıkması orjinal 38.000 km de Feroza aldım. 1990 model fakat araç Enjeksionlu 16 valf li. Biraz Türkiyedeki Ferozalardan farklı bir görünümü var. Araç yattığı için ufak defek masrafları var. bazı parçaları gümrükde çalınmış. Aracı 1 kez arazide deneme fırsatım oldu. Daha önceleri Suzuki samurai m vardı. ( 6 sene ) Vitara da kullandım. Fakat sanırım Feroza daha fazla arazi için yapılmış. Daha diri, güçlü, kemikli. parçaları zor bulunuyo dediler gümrükte üzerinden çalınan parçaları ( Aynalar vs ) hemen netten buldum ve aldım. Tüm parçaları mevcut. Fakat benim araç yurt dışı menşei li olduğu için jase nosundan takibini sağlayamadım. Uzun yıllar kullanırım gibi. Tüm jeep merakalısı arkadaşlara tavsiye ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,088
Kaydolan Son Üyemiz
TunaKarakaya

SON KONULAR

Geri