Daihatsu Feroza

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ophtha Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,950

ophtha

Kamp II
selamlar ben berkin arkadasıyım kodosk üyesiyim ve 95model daihatsu feroza sahibiyim 1.5 senedir.aslında cok bilerek almadım aracı ama sanayide aracı inceleyen kim varsa cok saglam oldugunu söyledi.adapazarında bu aracla isoff da yarısan kısıyle konustugumda 2 sene önce on takımlarını orjinal parcalarla tamamen degitırmısler ve bu güne kadar en ufak sorun cıkarmamış. arac 1600 motor hacimli yeterli güc üretiyor sayılır cüssesine göre. yakıt tüketimi ve vergisi oldukca az. sadece hafta sonları kullanacaksanız benzinle devam edebilirsiniz rahatlıkla. orjinal janta 30 -9.5 lik lastikler takınca yerden yüksekligi yeterli İsteyen arkada yaylara biraz egim verirse öndede azıcık torsiyon cubuklarıyla oynayabilir. aracın fabrika cıkısında tek sorun var o da egzozu onuda headerdan hemen sonrasına titremeyi önleyici bır parca takıp arka ucu yandan cıkarmanız yeterli. tek ihtiyac agır offroad kosullarında dif lock ihtiyacınızın olması. ülkemizde uygun dif lock bulmak neredeyse imkansız. Hardtop olması hem yazın hemde kısın keyifle kullanmanızı saglıyor. Her parcasını lada kadar olmasada kısmen uygun fiyatlara bulabiliyorsunuz. Arazi aracı almak isteyenlere önerebilirim saygılar...

Etiketler

Ynt: Daihatsu Feroza

yol' Alıntı:
Çok güzel videolar, ellerinize sağlık. Bu arada Berk'i özlemişim :smiley: Forumda eksikliği hissediliyor ;)

benım ınısı gordunmu abı :D bızde hıc gerı vıtes yok hep ılerı :smiley:) tepe nerde tepe gosterın oraya cıkıcam :D ne gaza gelmısım yaaa :D

burası menekşe yaylası cıvarında bir yer. aslında su an sogucak altıoluk veya sülüklü göl muhtaşem olurdu. buyrun bekleriz kocaelinde herzaman aktivite yapacak arkadaslarımız var.

Ferozalı bir kaç arkadaş
Lentini2

Arien3

Album50

Album20

Andrew8

Feroza1

Marco4

Rock9

IGP0647

Ophtha;

Bize Senin aracın fotolarından yollasana biraz, Eşime yakın zamanlarda bir arac almayı düşünüyorum, Samurai ye otomatik Disco I e ikna edemediğim için Vitara düşünüyorduk ama Senin yazdıklarından sonrada Ferozada bir anda gözüme hiçte fena bir fikir gibi görünmedi , kızımla birlikte binecekleri içinde mutlaka şasi li bir araç konusunda ben ısrarlıyım. (aslında arada sırada bende kullanmak istiyorum ondan ısrarcıyım 4*4 konusunda ;) )

Bayanlar rahat kullanabilirmi sence Ferozayı? Otomatik seçenekleri varmıdır ? Sadece arazi değil düz yolda performansı nasıldır? parketmek, yoğun trafikte kullanmak yorarmı ? kronik problemleri varmıdır. mesela ladanın paslanması, Landroverlerin kanallı mil aşınması yağ sızdırması gibi.

Şimdiden Teşekkürler.

eger standart lastik varsa suzukiden farklı degildir sanırım . ben standart lastikle hiç kullanmadım. otomatik şeçenegi yok benim bildigim ülkemizde. Binek otomobil kadar rahat kullanımlı degil elbet. Hidrolik direksiyon elektrikli camlar ve aynalar var. Tek sorun arazide ekzos çabuk kırılıyor 25 ytl ye sarsıntı önleyici takıp ekzos ucunuda arka yandan çıkarınca sorun bitiyor. Kronik sorunu yok. 95 sonuna kadar karbüratörlü. 95 ve sonrası klimalı. 97 veya 98 den sonrası yok. 1200 kilo cıvarında. Kasası saglam. arkada koruyucu barları var. Hardtop . benim aracıda uzun süreler bir bayan asfaltta kullanmış. işçilik gayet iyi. Ben 175000 cıvarında aldım , motor ve yürüyen aksama hiç masraf yapmadım ve şu an sadece arazide kullanmama ragmen ses bile yok.(206000 de) sadece arkalar makaslı. Ben bu güne kadar radyatörü temizlettim su pompasını antifiriz koyunca degiştirmek zorunda kaldım vinç takınca akü degiştirdim. ayrıca debliyaj ve fren balatalarını muhtelif zamanlarda birerkere degiştirdim. Birde porya kilitlerinden birini yagsız bıraktıgımdan zarar gördü ve degiştirdim ama eskiside iş görüyo sayılır. Bunların çogu rutin bakımlar zaten. 30 9.5 lik lastikleri modifikasyon yapmadan arazide rahatlıkla taşıyor. arkada makaslara egim verdim önde torsiyon çubuklarıyla azıcık oynayarak biraz yükselttim kasayı. alttakımların koruyucu demirleri standart var. Birde becceden jant alıp çavuş desen lastik taktım kısın kar ve çamurda muhtaşem oldu.

IGP0713

DSC074201

Pisaraba

Haklısınız. Temizlesekde çabucak pisletiyoruz.Bu nedenle artık sık yıkamıyorum. İzmit te parkurlara çok yakın mesafedeyiz. İş den eve gelirken bile parkura girebiliyoruz burada. hem zaten agaç dallarından arabada çizikler çok oldu bu nedenle çamurlu durunca daha şık duruyor valla.Bu arada sizinkinede çok yakışmış selamlar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR