Daihatsu Feroza Teknik Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ophtha Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 319
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 143,677
Ynt: Daihatsu Feroza Teknik Yardım

off-roadlara yetişmem gerek... yarın sis farları takılıyor. sonra arazı lastıklerı ve şnorkel...:smiley: lastıklerı 30 9.50 dediler ama doğrumu ölçüler acaba

Etiketler

Feroza'm yatak sardı. sekman piston vs komple değiştiriyoruz. Tüm parçaları bulduk ama krank milini bulamıyoruz. bulduklarımız da uymuyor. aracım 2 haftadır sanayide yatıyor. bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim.

Arkadaşlar artık bu sorunlar iyice canımı sıkmaya başladı tecrübelerinize ihtiyacım var!

93 model feroza el-2 sahibiyim.

Aracı aldığım günden beri sanayiden beri gelemez oldum.. çözülemeyen sorunlarım var!!

1-) Alt rotili değiştirmem lazım ama bulamıyorum.

2-) 3. viteste 2.500 - 3.000 devir civarlarında hafif bir uğultu geliyor ve vitesten 3 te iken dikkat edince duyulan cızırtı benzeri bi ses duyuyorum.

3-) Aracın harareti yüksek seyir ediyordu fan termiğini ve termostatı orjinalleriyle değiştirdim fakat şimdide hararet göstergesi tahmini 65-70 dereceyi arazide düşük hızda 4L de kullanmadıkça geçmiyor ve az bişey hızlansam 10-15 dereceye düşüyor bu normal mi?

4-) Yokuşa (benzinde gazda fark etmiyor) ne kadar yüksek devirle girersem gireyim devir düşüyor ve genelde ufacık rampa çıkarken bile 3. vitesten öteye geçemiyorum. 3. viteste hızlansam bile 4. viteste tekrar bayılıyor. Benden önceki sahibi sübap ayarını yeni yaptırdığını ve debriyaj balatası baskı balata v.s hepsini değiştirdiğini söylemişti.. bendeyken şu 2 ay içinde yağı suyu v.s, hava filtresi, bujiler, buji kablosu, distribütör kapağı değişti, karbüratör ayarı ve temizliği yapıldı, hatta egzozunu bile değiştirdim.. aracın düz yoldaki performansı arttı ve egzoz sessizleşti ama rampada sorun halen devam ediyor. :(

5-) Aracın altından ufak çukurlardan geçerken tencereye iki üç metal kaşık birden vuruyormuş gibi şıngırtılı bir ses geliyor. Usta alt rotili değiştirirsek belki sesi keser dedi ama bence rotillerle veya süspansiyonla alakalı bişey değil ve ne olduğunu hala bulamadım. ??? ???

Yardımlarınızı dört gözle bekliyorum.
Saygılar.

Hararetin düşmesi normal değil, soğuk havada hiç gaza basmadan yokuş aşağı uzun süre inerseniz sıcaklık yakıt pompalanmadığından biraz düşebilir, onun dışında hararetin düşmemesi gerekiyor.

Yokuştaki performans için başka ferozalara da bakın. Bizim araçların torku düşük olduğu için devirsiz kullanımda hemen alt vites istiyor, asfalt tırmanışlarından ben de çok şikayetçiyim ama sorun olduğundan değil, gücü bu kadar. Belki sizinki de öyledir.

3. viteste cızırtı bende de geliyor. Hatta sadece 3. viteste 40km'nin hemen üstünde ön panelden geliyor gibi ama ne olduğunu kestiremedim. Çok da merak ediyorum ama ses anlık gelip hemen kayboluyor takip edemiyorum :smiley:

hararet hiç yükselmiyordu termostat tekrar değişti şimdi gösterge ortaya biraz yakın seviyede ama dediğim gibi gaza yüklendiğim halde hızlanınca hararet yerlerde resmen.
Birde fan sürekli dönüyor bu normal mi?

Fan sürekli döndüğünden hararet düşüyor olmasın? Normalde tırmanışlarda vb. zorlanınca fan açması lazım

Bende ustaya onu dedim ama usta fan açınca daha hızlı döner motor çalıştığı sürece bu şekilde düşük hızda döner gibi bişeyler dedi :smiley: diretmedim bende. Rıdvan ustaya gitsem mi diye düşünmeye başladım artık.. Şu an araç 2H de lpg de 45-55 kuruş arasında yakıyor biraz fazla değil mi?

benim motorumu da rıdvan usta yaptı, ama hararet dediğim gibi. Ayrıca aracın ilk sahibiyiz, dediğiniz gibi olsa eskiden hararet dipteydi şimdi niye ortada diye dikkatimizi çekerdi bence.

Ama 40 derece olayını bilemedim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri