Daihatsu Feroza Teknik Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ophtha Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 319
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 143,729
Ynt: Daihatsu Feroza Teknik Yardım

hahah defenderlar gibi motor mu attırsak :D , gürcistan'da bulmuştum 1.3 daihatsu yrv turbo motoru 130 hp idi, uyum sağlıyor dediler ama ne kadar güvenilir bilmem + renk değiştirmek için bile ne kadar prosedürle uğraştırıyolar, onunki hayli hayli fazladır

ama teoride güzel olurdu hani :smiley:

Etiketler

acaNn' Alıntı:
hahah defenderlar gibi motor mu attırsak :D , gürcistan'da bulmuştum 1.3 daihatsu yrv turbo motoru 130 hp idi, uyum sağlıyor dediler ama ne kadar güvenilir bilmem + renk değiştirmek için bile ne kadar prosedürle uğraştırıyolar, onunki hayli hayli fazladır

130 beygir uçurur ferozayı ;D plaka değiştirmedikçe motor numarası hafif kusur geçiyor adaş sen onu taktır eski motoru muayeneden muayene koyarsın yerine olmazsa ;D ben daihatsu fourtrakların 2.8 turbo dizel motorlarından istiyorum ;D

ben yazlık kışlık lastik değiştirmeyen adam onunla hayatta uğraşamam :smiley: , hem motoru kötü değil ferozanın torksuz sadece

2.8 rockylerde de var 98 bg olması lazım

acaNn' Alıntı:
ben yazlık kışlık lastik değiştirmeyen adam onunla hayatta uğraşamam :smiley: , hem motoru kötü değil ferozanın torksuz sadece

2.8 rockylerde de var 98 bg olması lazım

Biraz daha tork olaydı iyiydi :smiley: şu rocky olayını anlamış değilim bizim ülkedeki rocky ler eski modeller ebayde falan bakıyorum rocky yazınca benim el2 nin aynısı çıkıyor,facebooktaki gruptada baktım el2 ferozalar rocky diye geçiyor ;D

acaNn' Alıntı:

Boş verin motor attırmayı falan ;D
Az yakar/çok yakar idare edeceğiz .
Heheheee..

yok abi ne motor attırması bu öğrenci halimizle, hem paramız yok hem de gerek yok zaten :D

adaş eski oto dergilerimi kurcaladım 98 yılında auto showun bi sayısında daihatsu rocky var, hatta 2500 kg römork çekebilir diyo fabrika çıkışı olarak :smiley: .Daihatsu rocky wagon olarak geçiyor, ama türkiye'de hiç görmedim neden dergiye koydularsa :smiley:

Arkadaşlar,poyraları kilitlediğimde"arazi vitesinde veya boşta"sağ taraftan bir ses geliyor uğultu gibi"bilya değil kesinlikle" poyraları söküp baktım kilitleme yapan yay "dişli tarafı" çıkmış yatağından,düzelttim taktım tekrar yine ses geliyor..
Bununla ilgili arıza yaşayan oldumu?

acaNn' Alıntı:
yok abi ne motor attırması bu öğrenci halimizle, hem paramız yok hem de gerek yok zaten :D

adaş eski oto dergilerimi kurcaladım 98 yılında auto showun bi sayısında daihatsu rocky var, hatta 2500 kg römork çekebilir diyo fabrika çıkışı olarak :smiley: .Daihatsu rocky wagon olarak geçiyor, ama türkiye'de hiç görmedim neden dergiye koydularsa :smiley:

Bu daihatsunun modellerine bir türlü kafam ermedi zaten bizde feroza el2 yurtdışında rocky falan filan :smiley: 2500 kg römork çekebilmesi çok iyiymiş gerçekten,acaba 2.8 dizelmi var onda da ???

koroglu1414' Alıntı:
Arkadaşlar,poyraları kilitlediğimde"arazi vitesinde veya boşta"sağ taraftan bir ses geliyor uğultu gibi"bilya değil kesinlikle" poyraları söküp baktım kilitleme yapan yay "dişli tarafı" çıkmış yatağından,düzelttim taktım tekrar yine ses geliyor..
Bununla ilgili arıza yaşayan oldumu?

Ben hiç öyle sıkıntı yaşamadım daha önce poryalarım devreye girmiyordu onu tamir ettirmiştim ama uğultu vs duymadım :-\

alican4153' Alıntı:
Bu daihatsunun modellerine bir türlü kafam ermedi zaten bizde feroza el2 yurtdışında rocky falan filan :smiley: 2500 kg römork çekebilmesi çok iyiymiş gerçekten,acaba 2.8 dizelmi var onda da ???

evet 2.8 dizel 102 hp 234 nm tork :smiley:

adaş bayıldım şuna http://ipocars.com/vinfo/daihatsu/rocky_tbo_2_8_d_se_4x4_wagon-1995.html

abiler mrb. bende yeni bir ferozacıyım, aracı yaşlı bir amcadan aldım garajdan çıkarttık son derece orjinal bir makina ve sağolsun lpg bile taktırmamışlar fazla binmedikleri için :smiley: mamafih durum bende değişik benzin el yakıyor lpg ile ilgili olarak tavsiyelerinizi bekliyorum, saygılar...

Lpg'nin markasından ziyade işçiliği yapan kişi daha önemli. Atiker istememiştim, lovato ve brc arasında kalmıştım. Lovatoyu 300 lira ucuza pazarlık yapınca gidip onu taktırdım, markanın çok farkedeceğini sanmıyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

SON KONULAR

Geri