Daihatsu Feroza Teknik Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ophtha Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 319
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 143,546
Ynt: Daihatsu Feroza Teknik Yardım

alican4153' Alıntı:
Doğrusundur Cevdet abi,bu sabah babamın aklına geldi de okadar motoru söktük hiç öyle bir şey sökmedik dedi sorayım dedim ;D Bir de bugün lpg ayarı yaptırmaya gittim regülatörün bozuk değişmesi gerekli ayar tutmuyor dediler,eski regülatör 80kw lıktı 100 kw lık taktırdım arabanın kalkışında hissedilir şekilde bir serileşme oldu bunu da paylaşayım :smiley:
Teşekkürler paylaşımın için,hiç aklıma gelmemişti regülatör'den güç durumu :(
Peki,yakıt artma/düşme durumunda bir değişiklik gözlemledinmi.

Etiketler

koroglu1414' Alıntı:
Teşekkürler paylaşımın için,hiç aklıma gelmemişti regülatör'den güç durumu :(
Peki,yakıt artma/düşme durumunda bir değişiklik gözlemledinmi.

Abi yakıtı daha hiç deneyemedim zaten nazar deydi arabama,regülatöre gelen kablolardan biri sarsıntıda yerinden oynuyor stop ediyor araba yarın gideceğim tekrardan. Ben bunu daha önce adapazarındaki Emirler otogazda sormuştum araba rahatlayacağı için yakıtın düşer demişti ve bizim araçlarımız sarsıntıya maruz kaldığı için en az 100 kw lık regülatör önerdi sarsıntıda daha iyi gaz gönderirmiş ve regülatörün içindeki diyaframlar zarar görmezmiş.Babama kalsa değişmeyecektik ama bozulunca değiştik mecburen ;D

alican4153' Alıntı:
Abi yakıtı daha hiç deneyemedim zaten nazar deydi arabama,regülatöre gelen kablolardan biri sarsıntıda yerinden oynuyor stop ediyor araba yarın gideceğim tekrardan. Ben bunu daha önce adapazarındaki Emirler otogazda sormuştum araba rahatlayacağı için yakıtın düşer demişti ve bizim araçlarımız sarsıntıya maruz kaldığı için en az 100 kw lık regülatör önerdi sarsıntıda daha iyi gaz gönderirmiş ve regülatörün içindeki diyaframlar zarar görmezmiş.Babama kalsa değişmeyecektik ama bozulunca değiştik mecburen ;D
Solasın kardeşim bilgi paylaşımı için,şimdi benimde kafama takıldı bu konu :smiley:
Yarın sanayi yolu gözüktü yine sebepsiz ;D

adaş sarsıntı deme , sinirlerim zıplıyor :smiley:

Fotoraf0715

Lpg cinin bugüne kadar hiç karşılaşmadığı bir olay bana denk geldi ve sıfır regülatör bozuk çıktı yenisiyle değiştiler saat gibi çalışıyor şimdi :smiley: Cevdet abi bence gazcılarla bir konuş sende bu konuyu :smiley: Adaşım sana da tekrardan geçmiş olsun :( :( :(

alican4153' Alıntı:
Lpg cinin bugüne kadar hiç karşılaşmadığı bir olay bana denk geldi ve sıfır regülatör bozuk çıktı yenisiyle değiştiler saat gibi çalışıyor şimdi :smiley: Cevdet abi bence gazcılarla bir konuş sende bu konuyu :smiley: Adaşım sana da tekrardan geçmiş olsun :( :( :(
Geçmiş olsun kardeşim.
Bende sıkıntı yok,lakin biraz çok yakıyor gibi geliyor bu aralar"400 kuruş"algıladım +yokuşlarda biraz zayıf sanki :smiley:bu nedenle sanayiye gidecektim fakat bu gün tembellik ettim başka bir güne bıraktım.

cevdet abi bende de motor yapıldıktan sonra çok yakıyor, son hesaplamamdan sonra 100km de 14 litre lpg yaktı(eskiden yapılmamış motor maksimum 12 litre yakardı), subap ayarlarının sıkılığından şüpheleniyorum, motor yapıldıktan sonra ben de ustaya gitmedim halen :-\

Benimde kaba taslak hesaplarıma göre 35-40 kuruş arası yakıyor bence normal 30inclik lastiklerle,daha hiç gazı sonuna kadar bitirip test edemedim ama gazın kırmızı ışığından takip ediyorum yada arka şamandıradan ;D benimde 4.pistonun üstündeki sübaplar birazses yapıyor sökülüp ayar yapılması lazım,sınavlardan sonra yapacağız inşallah :smiley:

acaNn' Alıntı:
cevdet abi bende de motor yapıldıktan sonra çok yakıyor, son hesaplamamdan sonra 100km de 14 litre lpg yaktı(eskiden yapılmamış motor maksimum 12 litre yakardı), subap ayarlarının sıkılığından şüpheleniyorum, motor yapıldıktan sonra ben de ustaya gitmedim halen :-\
Motor yaptırdıktan sonra Subap ayarına girmek gerekiyor tekrar..

alican4153' Alıntı:
Benimde kaba taslak hesaplarıma göre 35-40 kuruş arası yakıyor bence normal 30inclik lastiklerle,daha hiç gazı sonuna kadar bitirip test edemedim ama gazın kırmızı ışığından takip ediyorum yada arka şamandıradan ;D benimde 4.pistonun üstündeki sübaplar birazses yapıyor sökülüp ayar yapılması lazım,sınavlardan sonra yapacağız inşallah :smiley:
Aslında çok yakıyorlar,sanırım beygir gücünden motor zorlanıyor +lastik farkı etkiside var :smiley:
Biz istiyoruzki az yaksın ;D

kaskonun bana verdiği clio symbol gibi bişey lazım, 1.2 benzinli ama hiç yakmıyor, dizelini düşünemiyorum ,performansı da feroza'dan iyi :smiley:

ama tabi tam bir uçan teneke o ayrı ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR