Daihatsu Feroza Fotoları....

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan feroza34 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 778
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 198,629

feroza34

Kamp I
Merhaba tüm FEROZA kullanan dostlar..
Albümlerimizde tozlanıp solmayı bekleyen FEROZA fotolarını bu topikte paylaşsak nasıl olur... :smiley:
Ben bir kaç foto ekliyerek başlamak isterim umarım ardı gelir...İyi seyirler...

j5q4l4gorlocaxfukpt.jpg

zsd9rpt14vru1px7994y.jpg

bfksl0k71kurniqjq2np.jpg

tnsany0009.jpg

6sns85owmn6bciz270v.jpg

imoayli30fzo0a18t9.jpg

bqtqzvqdx3vxitii0x8r.jpg

nri5ladwlvnjlz041cvg.jpg

wbtuwugmth36fyr001s.jpg

p26vgl0dtzg05w33ezu7.jpg

5nzssplb72fp0qk8pwci.jpg

tqxminhk4ymn8se2i0w.jpg

r6uqrv937exivjib7gd.jpg

si6hm371lp135bm1aewt.jpg

fzytauhzyq6xvfrg7mm3.jpg

k9j1lmnx6zughyjw2p.jpg

Etiketler
Ynt: Daihatsu Feroza Fotoları....

merhabalar feridun abi fotolarda sorun var galiba sadece bir tanesini görebiliyorum

Sağol kardeşim bende aranıza katılmaktan dolayı mutluyum inşallah güzel paylaşımlara imza atarız.

Güzel fotograflar, paylaşım için teşekkürler.

Çamura gömülmüş Feroza'yı merak ettim, içinde süvarisi gözükmüyor, resim çekmek için mi inmiş arabadan, yoksa saplanıp kaldığı için mi? Benim bildiğim Feroza iyi çamur lastikleri varsa kalmaz orada, yanılmıyorum di mi?

Saygılar

Ersan

salihdalci' Alıntı:
Sağol kardeşim bende aranıza katılmaktan dolayı mutluyum inşallah güzel paylaşımlara imza atarız.

Salih abi hoşgeldin..Ferozacılardan eksik var diyordum şimdi kadro tamam gibi... ;)

TOLGAA' Alıntı:
merhabalar feridun abi fotolarda sorun var galiba sadece bir tanesini görünüyor

Tolga fotolar Ferozacılara özel suzukiciler göremez... :D şaka bir yana problem senden kaynaklı olabilir...
Ayrıca akşam senin aracın yanındaydım sen yoktun işlem tamammı ?..

forester' Alıntı:
Güzel fotograflar, paylaşım için teşekkürler.

Çamura gömülmüş Feroza'yı merak ettim, içinde süvarisi gözükmüyor, resim çekmek için mi inmiş arabadan, yoksa saplanıp kaldığı için mi? Benim bildiğim Feroza iyi çamur lastikleri varsa kalmaz orada, yanılmıyorum di mi?

Saygılar

Ersan

Ersan ağbi parkur çok zorlu idi araç göbekten oturunca yapacak pek bişi yoktu..
Bu çamurda debriyaj yandı alt tarafta daha detaylı fotosu mevcut...

bfksl0k71kurniqjq2np.jpg

Feridun güzel bir konu açmışsın.Benim resimleride zaten sen koymuşsun ban apek bir şey kalmamış :smiley:

huntercemal' Alıntı:
Feridun güzel bir konu açmışsın.Benim resimleride zaten sen koymuşsun ban apek bir şey kalmamış :smiley:

Cemal ağbi sen ben yok... :smiley: ekip var...
Ayrıca videoları yükleyemedim... ;D :D PC Hata verdi...

Evet Haklısınız, en son eklediğiniz resimde herşey gözüküyor, oraya kadar gelmesi, diferansiyel kilitsiz, 1600 cc motorlu Feroza'nın ve süvarisinin başarısıdır diye düşünüyorum. Bende bir pazar günü tek araç gittiğim gezide buna benzer bir çamura saplanıp kalmıştım, ertesi gün koştura koştura gidip vinç aldım. Siyah Feroza'da ki lastikler çok güzel gözüküyor, sahibi memnunmudur acaba o lastiklerden?

Ersan ağbi siyah feroza benim araç...
31x10.50
30x9.50
235-75-15
195-80-15
205-75-15
Ebatlarda lastikleri deneme fırsatım oldu arazide en iyi sonucuı 30x9.50 dan aldım fakat asfaltta 1600 motor araca ağır kalıyor..bence foroza için en büyük ebat 235-75-15
Kısmet olursa bu hafta sonu 600-16 lassa ok 144 deneyeceğim...

Feridun inşallah o videoların hiç açılmaz :smiley::smiley:
Ersan abi şu ara araçlarımız için ciddi bir lastik sıkıntısı yaşıyoruz.235 75 15 mt lastik bulamıyoruz.Bu gidişle sonunda senin gibi jant yaptırıp ok 144 lere başvuracağız gibime geliyor.

Beyler,
OK-144 ler düşük devirde yani 4L de bence çok başarılı, tabii ben Lassa Competuslardan gene Lassa OK-144 lere geçtim, başka lastik deneme şansım olmadı ama geçen Vitarası olan bir arkadaşım Federal Couragia almış onunla ziyaretime geldi ve bizim fabrikanın yanında test parkurunda çamurda denedik, bana çok başarılı geldi. 15" jantta kullanmasına rağmen lastik çapı OK-144 lerden büyük. Aslında OK-144 lerin çapıda Feroza için biraz büyük, lastik çapı büyüyünce daha fazla moment yada tork gerekiyor ki bu yüksek devirde yokuş çıkarken veya hızlanırken sıkıntı yaratıyor. Aracı ilk aldığımda 15" jantlarda competuslar vardı, hızlanması ve yokuş çıkması çok daha iyidi.
Ama Federal Couragia ları çok beğendim, 16" janta olan LT205/80R16 modelinin çapı OK-144 biraz ufak gibi, bence 16" jantla Feroza'da başarılı olur gibime geliyor.

Tolga fotolar Ferozacılara özel suzukiciler göremez... :D şaka bir yana problem senden kaynaklı olabilir...
Ayrıca akşam senin aracın yanındaydım sen yoktun işlem tamammı ?..

evet feridun abi 2 değişiklikle cuk diye oturdu çok teşekkür ederim verdiğin akıl mükemmeldi
ayrıca ferozalardan gövde gösteri fotolar çok güzel dahasını bekliyoruz :D

Değil çamur henüz araziye bile çıkmdığımdan ben de park yerinden biraç enstantane göndereyim.

Sevgiler.
Tayfun Sözer.

[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=5]

DSC05238

DSC05239

DSC05233

DSC05230

DSC05248

pancarmotorcu' Alıntı:
feridun güzel kareler, mahalleyi ferozacı yaptın, ilanlarda feroza kalmıyacak.

Hasan sıra sende doğru yolu bul al bir feroza yarın geç olmadan..Geç kalırsan arabalar karaborsa olacak....Hem alan razı satan razı.... ;D :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.