Dağcılıkta Kamp Kurma

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,915
Ynt: Dağcılıkta Kamp Kurma

erzincanda dağcılık kamplarında 3-4 günlük kamplarda orta dereceli bir kampcılık etkinliklerinde kullanıcam.
3-4 kişilik olabilir.kaliteli bir şey olsun.yaptığım araştırmaya göre husky markası fena değil.ama model olarak tereddütlüyüm.
sizce çift girişlimi.yoksa tek girişlimi.

Etiketler

sevgili üstatlarım bir gurup arkaşımla dağcılığa yeni başlıyoruz temel eğitimde yeteri kadar bilgimiz var başlangıç olarak nereleri hangi bölge ve yerleri tavsiye edersiniz bizde araştırdık ama sizinde önerilerinizi önemsiyor ve tavsiyelerinizi bekliyorum :smiley:

Bu konuda Niğde Aladağlar biçilmiş kaftan diyebiliriz sanırım. Birçok zorlukta rota çıkarmak mümkün. Ama ilk sefer bir bilenle gitmekte fayda var diye düşünüyorum.

deniz tanrıkulu' Alıntı:
sevgili üstatlarım bir gurup arkaşımla dağcılığa yeni başlıyoruz temel eğitimde yeteri kadar bilgimiz var başlangıç olarak nereleri hangi bölge ve yerleri tavsiye edersiniz bizde araştırdık ama sizinde önerilerinizi önemsiyor ve tavsiyelerinizi bekliyorum :smiley:

Bulunduğunuz yere bulabileceğiniz en yakın tepe, kamping ya da piknik alanlarında gecelik kamplar yapmanız çadır kurma sökme nelere ihtiyacınız olacağı konusunda en iyi tecrübe alanları olacaktır. Yerleşim yerlerine çok yakın yürüyerek ulaşabileceğiniz yerleri tercih edin. Dağda kamp kurmak için ise yurkarıda arkadaşın yazdığı gibi mutlaka daha önce tecrübesi olan birileri ile kamp yapın. Bir süre sonra tek başınıza yapacak hale geleceksiniz. Ama dediğim gibi fazla tecrübeniz yoksa evinizin bahçesinde bile kamp yapmanız tercübe edinmeniz açısından çok faydalı olur.

arkadaşlar bende suunto Escape E203 model altımetre var amerikadan geldi ve türkçe kullanım kılavuzu yok acaba bu cihazı kulllanan bir arkadaş varmı netten araştırdım türkçe sadece tanıtım buldum ayarları hakkında fazla bilgi bulamadım yardmlarınızı bekliyorum iyi günler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR