Dağcılık Kulüp, Eğitim Vs

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ssila Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,605

ssila

Yeni Üye
Merhaba;

Ben uzun süredir dağcılık, tırmanma konusunda bilgi almak istiyorum ve internet ortamında siteniz hoşuma gitti üye olmak istedim.

27 yaşında bir bayanım. dağcı olmayı çok istiyorum elbette hobi olarak, gerçekten büyük ilgim var. Ancak ben nereden başlamam gerektiğini bilmiyorum. İstanbulda yaşıyorum. Ben öncelikle bir kulübe mi kayıt olmalıyım, önerileriniz neler olacak. Lütfen biraz bilgi benim için.. Teşekkür ederim..

Etiketler

Ynt: Dağcılık Kulüp, Eğitim Vs

Teşekkür ederim cevabınız için. Ne kadar sürüyor eğitimler bilginiz var mı ? Sadece teorik mi yoksa pratik kapsamlı mı ?

Sizce yaş önemli bir faktör mü ? Yani biraz geç mi başlamış oluyorum ?

Dağcılığa başlamak istiyorsanız ilk önce bir dağcılık kulübüne üye olmanız onlarla beraber günü birlik yürüyüşlere katılmanız gerekmektedir. (yani kendinizi tanımanız açısından). Zaten üye olup toplantılarına ve organizasyonlarına katıldıkça açılan dağcılık eğitimlerinden haberiniz olacaktır. Yaş faktörü önemli olacağını düşünmüyorum tabi yapmak istediğiniz faaliyetlerine bağlı. zaten bir kaç faaliyetten sonra asıl ne yapmak istiyorsunuz onun farkına varacaksınız. yani yürüyüş'mü, kaya tırmanışımı, yoksa yüksek irtifaya tırmanışları'mı gibi çeşitlendirebiliriz.

Ne kadar teşekkür etsem az sizlere.. Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.

Bunu yapmayı çok istiyorum... Yıllardır aklımda olan gep ertelediğim bir şeydi. İstanbulda önereceğiniz kulüp var mıdır?

Rica ederim ben bursada ZİRVE DAĞCILIK derneğinin üyesiyim ama aynı zamanda AKUT BURSA ile faaliyetlere katılıyorum.
İstanbulda size ZİRVE ve AKUTA katılabilirsiniz.
Zirve Dağcılık İstanbul Şube

Şevket Aktalay İzci Okulu

Tophanelioğlu Caddesi Validebağ Korosu / ÜSKÜDAR

Faaliyet başvuru - kayıt ve her türlü bilgi için
0532 6882203

istanbul@zirvedagcilik.net

ssila' Alıntı:
Teşekkür ederim cevabınız için. Ne kadar sürüyor eğitimler bilginiz var mı ? Sadece teorik mi yoksa pratik kapsamlı mı ?

TDF Eğitimleri ve Yıllık Faaliyet Programı

Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitimleri toplam 8 adet olup, sürekli devam edildiğinde 2 yıl sürmektedir. Her bir eğitim 1 hafta uygulamalı olarak TDF'nin belirlediği tarihlerde ve belirlediği yerde gerçekleştirilmektedir.

Eğitimlerin listesi aşağıdaki gibidir.

TDF EĞİTİMLERİ 2013 Takvimi

YAZ TEMEL EĞİTİMİ, Nisan 2013
YAZ GELİŞİM EĞİTİMİ, Mayıs 2013
İLERİ KAYA EĞİTİMİ,Haziran 2013
YAZ ARAMA KURTARMA EĞİTİMİ, 21-27 Ekim 2013
KIŞ TEMEL EĞİTİMİ,19-25 Ocak 2013
KIŞ GELİŞİM EĞİTİMİ,16-22 Şubat 2013
İLERİ KAR/ BUZ EĞİTİMİ,Eylül 2013
KIŞ ARAMA KURTARMA EĞİTİMİ,18-24 Mart 2013

Kış eğitimlerine katılım için yaz eğitimlerini tamamlamış olmak gerekmektedir. Arama kurtarma eğitimleri yaz ve kış eğitimleri tamamlandıktan sonra ayrıca alınabilir.

İstanbulda bir çok kulup var bir çoğuda aktif olarak faaliyet yapıyorlar.
Buda listesi biraz internetten araştırma yaparak hangisi siz uygunsa onlarla iletişim kurabilirsiniz.
konuyu istanbuldan arkadaşlarımız/abilerimiz fark ettiklerinde onlarda size yardımcı olacaklardır.
133 Kent İSTANBUL 0 (212) 440 00 00/26570
Adı İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ SPOR BİRLİĞİ KULÜBÜ(İ.Ü.S.B.K) Faks 0 (212) 440 00 00/26586
Adres Horhor Cad. Lütfi Efendi Sokak. No: 3 Kat : 1,2,3 İST. İnternet
E-Mail iusbk@istanbul.edu.tr
134 Kent İSTANBUL 0 (212) 262 90 80
Adı Tenis Eskrim Dağcılık Sp.Klb. Faks 0 (212) 262 90 79
Adres Tarabya Bayırı Cad. No: 80 Tarabya Sarıyer /İSTANBUL İnternet http://www.tedclub.org.tr
E-Mail uyilmaz@tedclup.org.tr -info@tedclub.org.tr
135 Kent İSTANBUL 0216 485 03 33
Adı Ted İstanbul Koleji Spor Kulübü Faks 0216 485 03 11
Adres Çavuşbaşı, Acarkent D kapısı 81686 Beykoz/İSTANBUL İnternet www.tedistanbul.k12.tr
136 Kent İSTANBUL 05333823777 Güven Yüksek
Adı DOĞA AKTİVİTELERİ GURUBU DERNEĞİ SPOR KULÜBÜ Fask 2128758714
Adres Asmalı Mescit mah.Meşrutiyet cad.Galatasaray pasajı No:39 Kat:3 D.5 Beyoğlu/İSTANBUL Cep:0532 5731660 İnternet www.dag.org.tr
E-Mail yk@dag.org.tr
137 Kent İSTANBUL 0216 340 80 81
Adı DENİZKIZI SUALTI VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ Faks
Adres KOŞUYOLU MAH.CENAP ŞABABETTİN SOK.61/2 KADIKÖY/İSTANBUL İnternet
138 Kent İSTANBUL 216- 4443642
Adı Doğa Koleji Sp.Klb. Faks
Adres E-5 BOSTANCI KAVŞAĞI DEĞİRMEN YOLU CAD. NO:22 İnternet
139 Kent İSTANBUL 0216 651 62 78
Adı İSTANBUL GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ Faks 0216 651 62 70
Adres "1. SIRASELVİLER CAD.NO:57 TAKSİM-BEYOĞLU
2.BARBAROS MAH.ALAATTİN YAVAŞÇA SOK.NO:20 ÜSKÜDAR
" İnternet
140 Kent İSTANBUL AYHAN TARHAN-05325609798-0216 3876682
Adı KARTAL DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KLB. Faks 0216 3895484
Adres ÇAVUŞOĞLU MAH.ÖZEL CAD.SELİMOĞLU APT.NO:1/2 KARTAL/İSTANBUL İnternet
E-Mail ayhantarhan72@hotmail.com
141 Kent İSTANBUL 0532 292 90 52
Adı ANADOLU DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ Faks
Adres Nazım Hükmet Kültür Merkezi Ali Suavi sok.No:7 Bahariye-Kadıkör-İSTANBUL İnternet www.anadoludagcilik.org.tr
E-Mail anadoludagcilik@gmail.com
142 Kent İSTANBUL 0 (212) 2728826
Adı YENİ UFUKLAR DOĞA SPORLARI İHTİSAS KULÜBÜ Faks 0 (212) 2752060
Adres KERVAN GEÇMEZ SK. DİLAN SİTESİ B-2BLOK K-4 D:7 MECİDİYEKÖYİ-STANBUL İnternet

Vermiş olduğunuz bilgileri araştıracağım. Teşekkürler ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri