Dağcılığa Nasıl Başlayabilirim???

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zbetulll Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,566

zbetulll

Yeni Üye
Yer
ankara
merhaba ben Zeliha. 20 yaşındayım doğayı çok seviyorum. doğada vakit geçirmeyi ve spor yapmayı da çok seviyorum. geçtiğimiz yazdan beri aklımda dağcılığa başlama fikri belirdi ama bu konuda nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda kararsızım. türkiye dağcılık federasyonuna gittim oranın eğitimlerine katılmanın iyi bir başlangıç olabilicegini düşündüm ama ayrıca işin sürekli içinde olmak için bir kulübe gtmek gerekir mi bilmiyorum. ve çevremde dağcılıkla ilgilenen çok insan yok eger benim gibi bu sporla ilgilenen insanlarla tanışırsam daha kolay olur diye de düşünüyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim. bu arada ankarada ikamet ediyorum.

Etiketler
Ynt: Dağcılığa Nasıl Başlayabilirim???

zbetulll' Alıntı:
merhaba ben Zeliha. 20 yaşındayım doğayı çok seviyorum. doğada vakit geçirmeyi ve spor yapmayı da çok seviyorum. geçtiğimiz yazdan beri aklımda dağcılığa başlama fikri belirdi ama bu konuda nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda kararsızım. türkiye dağcılık federasyonuna gittim oranın eğitimlerine katılmanın iyi bir başlangıç olabilicegini düşündüm ama ayrıca işin sürekli içinde olmak için bir kulübe gtmek gerekir mi bilmiyorum. ve çevremde dağcılıkla ilgilenen çok insan yok eger benim gibi bu sporla ilgilenen insanlarla tanışırsam daha kolay olur diye de düşünüyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim. bu arada ankarada ikamet ediyorum.
bulunduğunuz bölgede bir dağcılık kulübüne üye olun ve temel eğitimlerini alın, zamanla gelişecektir herşey... Biraz tecrübe kazanmadan pahalı malzemeler almayın.

Eğer üniversite öğrencisiyseniz ilk olarak üniversitenizin dağcılık kulübü var mı bir araştırın derim. Eğer yoksa veya öğrenci değilseniz "kahverengi"nin dediği gibi ilinizdeki bir kulübe üye olun. Hem oradaki insanların tecrübelerinden yararlanırsınız hem de yeni doğasever dostlar edinmiş olursunuz.

Ankara üniversitesinde okuyorum ve üniversitenin bu konuda gelişmiş bir kulübü yok. ankarada tavsiye edebiliceğiniz bir kulüp var mı peki?? bir de başlangıç için bile olsa bu spora başlamak için yeterli ekipmana sahip değilim ama çok iyi bilgi sahibi olmadığım için de ne alacağım konusunda kararsızım. çok pahalı malzemelerden kaçının demişssinz ama başlangıç için neler yeterli olur acaba??

İlk olarak almanız gereken bence güzel bir ayakkabı. İnternette arama yaparsanız bütçenize ve amacınıza uygun bir ayakkabı bulabilirsiniz. Daha sonra bence diğer elbiseleri almalısınız. Bu ekipmanlar ile trekking yapabilirsiniz ve bence dağcılığa en iyi başlangıç budur. Tabi kendinize uygun bir de çanta almalısınız. Bunun yanında ayrıca termos ve termos bardak gibi ekipmanlara sahip olsanız iyi olur. Dediğim malzemeler hakkında bilgi edinmek için forumda arama yapabilirsiniz.
Daha sonra kamp yapmak için çadır, uyku tulumu ve mat gibi malzemelere de ihtiyaç duyacaksınız. Bu malzemeler hakkında da forumda arama yaptığınız takdirde bilgi edinebilirsiniz.

Kulup ankarada dagcilik konusunda en etkin kuluplerden biri sanirim yillik faaliyet raporuna baktim da baya etkinlik plani mevcut.. Tesekkur ederim.. Peki federasyonun egitimlerine daha once katilaniniz oldu mu?? Onlar hakkinda bilginiz var midir??

Bu konuyu incelemenizi öneririm:
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=101475.0;topicseen

Link paylasimi icin cok tesekkurler forumdaki bi cok basligi elimden geldigince incelemeye calisiyorum ama buna rastlamamistim faydali olabilir gibi geldi:smiley: ayrica yedigoller kis kampina yazdiginiz msjinizi da gordum orada karsilasabilmeyi umuyorum siz ve sizin gbi butun doga sever gezenbilir uyeleriyle.. Cok tesekkurler

Bende sırt çantası araştırıyorum kendim için. İnsanın sabit bir geliri olmadığı zaman iyice araştırıyor en ucuza en iyiyi alabilmek için.:smiley: Ekipman konusunda sıfırsanız 4'lü setler oluyor bir göz gezdirin derim. Daha ucuza geliyor.
Set içeriği;
-Sırt çantası 50-60 lt
-3 mevsim çadır
-Mat
-Uyku tulumu
Sanırım şu sıralar Adrenalin Outdoor'da indirimde bir kaç set var. Siz gene de biraz araştırın ürünleri ve fiyatlarını derim çünkü bende çok yeniyim bu tür konularda. Bir kaç link veriyorum göz atmanız için;

http://www.adrenalinoutdoor.com/3-Mevsim-Kampcilik-Seti-7_18180.html#0

http://www.adrenalinoutdoor.com/3-Mevsim-Kampcilik-Seti-5_18178.html#0

http://www.adrenalinoutdoor.com/3-Mevsim-Kampcilik-Seti-6_18179.html#0

Bir de aklıma gelmişken, forum içerisinde de ilginizi çekecek ilanlar olacaktır onlara da bakınmanızda fayda var. Örn;

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=101752.msg1312227#msg1312227

Thank. Tamam §
no G mk o

LB

hep az wf
wt §w w. Pi. Ha
Heh xpp
"?
.apl 4.1 #?
.
P
.. Ramazan bb 83e6828fc76bd5a74b7b44c4d900f328

Ankara üniversitesinde okuyorum ve üniversitenin bu konuda gelişmiş bir kulübü yok. ankarada tavsiye edebiliceğiniz bir kulüp var mı peki?? bir de başlangıç için bile olsa bu spora başlamak için yeterli ekipmana sahip değilim ama çok iyi bilgi sahibi olmadığım için de ne alacağım konusunda kararsızım. çok pahalı malzemelerden kaçının demişssinz ama başlangıç için neler yeterli olur acaba??
Hocam bizim Ankara da küçük amatör bir gurubumuz var isterseniz katıla bilirsiniz bence önce ruhunuzu Samanyolu ve toprak ana ile tanıştırın özgürlüğü tadın

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri