Dacia - Duster; Kalkıştan Sonra Şanzımandan Gelen Ses Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sial Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,322

sial

Ana Kamp
merhabalar.. 4x4 1.5 dci dusterım var, aldığım günden beri aracı 1den 2 ye attıktan kısa süre yol aldıktan sonra vitesten bariz bi taklama sesi geliyor. bana şanzımandan gliyor gibi geliyor. aracı sabahları ve gün içinde park edip daha sonra çalıştırdığımda da aynı sesi yapıyor. servise gittiğimde çok kalabalık olduğundan bakamadılar daha sonra baktıracam. aynı sesi duyan arkadaşlar oldumu?? şimdiden teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Dacia - Duster; Kalkıştan Sonra Şanzımandan Gelen Ses Hakkında

sial' Alıntı:
merhabalar.. 4x4 1.5 dci dusterım var, aldığım günden beri aracı 1den 2 ye attıktan kısa süre yol aldıktan sonra vitesten bariz bi taklama sesi geliyor. bana şanzımandan gliyor gibi geliyor. aracı sabahları ve gün içinde park edip daha sonra çalıştırdığımda da aynı sesi yapıyor. servise gittiğimde çok kalabalık olduğundan bakamadılar daha sonra baktıracam. aynı sesi duyan arkadaşlar oldumu?? şimdiden teşekkürler.

Sevgili sial servise göstermenizde fayda var gibi. Normal bir durum olmasa gerek.

Forumda buna benzer sıkıntısı olan bir arkadaş vardı ama kim olduğunu hatırlayamadım, yazıyı da bulamadım. :-[ Olgun Bey belki kim olduğunu ve nerede böyle birşey yazıldığını hatırlayabilir. Ama yine de bu durumu servis çözecektir.

ümiterkan' Alıntı:
Forumda buna benzer sıkıntısı olan bir arkadaş vardı ama kim olduğunu hatırlayamadım, yazıyı da bulamadım. :-[ Olgun Bey belki kim olduğunu ve nerede böyle birşey yazıldığını hatırlayabilir. Ama yine de bu durumu servis çözecektir.

Ümiterkan, bu konuyu kahraman1250 galiba servise sormuştu. (Tamer bey de olabilirr) Yani özetle ben de tam hatırlayamadım.

Denilen de şu idi: 4x4 lerde şanzuman devreye girerken kalkışta olması normal... Ancak sayın sialin bahsettiği tıkırtı ile bahsettiğin tıkırtı aynı mıdır, onu bilemeyiz tabii.

abs 'den ses geliyor böyle birşeydi o, bende de var ilk kalkışlarda veya belli dur kalklarda aynı ses geliyor..Diğer reno araçlarından da aynı ses geliyormuş.Abs kalkışlarda kendini kontrol ediyordu sanırsam yanlış açıklamış olmiyim en iyisi ümit bey 'in cevabı olucaktır.

Buna benzer sıkıntısı olan bir arkadaş vardı.Serviste kendisine ABS devreye girerken bu sesi çıkartıyor denmişti sanırım.

Merhaba Arkadaşlar,

Her konuda bulunan " Anahtar Kelime Ekle " düğmesi vasıtası ile konular içine mutlaka tek tek kelime ekleyiniz.

Mesela; Şanzuman, Yağ, Sorunu, Ses, Gelme vb .

Her kelimeyi tek tek ama. Böylece bir kelimeye tıklayarak benzer sorun içeren diğer konulara da ulaşmış olur tüm forum kullanıcıları

Bende de bir 4x4 110 beygirlik bir Duster var. Aynı ses benim araçta da var. Aynen aracı ilk çalıştırdıktan sonra birinci vitesten ikinci vitese geçerken bir tıkırtı (daha doğrusu takırtı) geliyor. Sizde de olduğuna göre sanırım bu araçlarda bu tür bir ses var gibi. Eğer servise gidip konuyu sorduysanız burada verdikleri bilgiyi veya çözümü anlatırsanız sevinirim. Böylece bizlere de yol göstermiş olursunuz. Şimdiden teşekkürler.

barunson' Alıntı:
Bende de bir 4x4 110 beygirlik bir Duster var. Aynı ses benim araçta da var. Aynen aracı ilk çalıştırdıktan sonra birinci vitesten ikinci vitese geçerken bir tıkırtı (daha doğrusu takırtı) geliyor. Sizde de olduğuna göre sanırım bu araçlarda bu tür bir ses var gibi. Eğer servise gidip konuyu sorduysanız burada verdikleri bilgiyi veya çözümü anlatırsanız sevinirim. Böylece bizlere de yol göstermiş olursunuz. Şimdiden teşekkürler.

arkadaşlar abs kontrol mekanizması var, kendini kontrol ederken bu sesi çıkartıyor, meganlarda, fluance'lerde kısacası renault'ların tümünde bu sistem varmış..

Yani serkanefe'nin vermiş olduğu bilgi doğrultusunda, bu sesi hep duyacağız. Biraz ilginç geldi, başka araçlarda da böyle bir ABS kontrolü sırasında ses çıkıyor mu?

Arkadaşlar bahsettiğiniz takırtı sesi benim araçta yok maalesef, şanzımanla alakalı ciddi bir durum olabilir servise göstermekte fayda var.

arkadaşlar merhaba aracı servise verdim ses kesildi. aracın altında bazı gevseyen yerlerin olduğunu söylediler stres yapacak bi arıza olmadığını söylediler. otomatik kapı kitlemesini aktif hale getirdiler. şuan sorun yok araçta ses kesildi. benim tahminim otomatik kapı kitlemeyle alakalı bi durum olsa gerek. servisin bana söylediği endie edecek herhangi bir arızanın olmadığını söylediler. bi arkadştada 4x4 de aynı sıkıntı varmış onunda otomatik kapı kitleme aktif değil galiba. :smiley: abs nin kontrol etmesi gibi bi durum olmadığını söylediler. aracımda ses kesildi en sonunda :smiley: zaten 5000km geldiğinde servise bi uğrayın deniyor gevşeyen aksamları sıktırmaya. benim daha 2000km de şantiyeye çıktığımdan bozuk yol çok bende

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR