Dacia Duster 4WD Çekiş Sistemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 155
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 118,726
Ynt: Dacia Duster 4WD Çekiş Sistemi

lokosit' Alıntı:
Yakıt açısından bariz fark oluyormu? L200 de yaklaşık 1-1,5lt fark ederdi
Az da olsa olur ama miktar vermek zor. Çünkü aracın kullanımına bağlı olarak auto modda 4 çekere geçebilir. Örneğin, ani kalkışlarda, dik ıslak rampalarda, kaygan ve oynak zeminli dik yokuşlarda, ıslak su birikintilerinin olduğu asfalt yollardan hızlı geçerken vs... gibi yerlerde 2 çekerle belki gidebilirsiniz sorun olmaz ama auto modda kullanırsanız yolun durumundan dolayı 4 çekere belli aralıklarla geçer ve biraz yakıtı artırabilir. Ama 1-1,5lt olacağını zannetmiyorum.

Etiketler

ümiterkan' Alıntı:
Az da olsa olur ama miktar vermek zor. Çünkü aracın kullanımına bağlı olarak auto modda 4 çekere geçebilir. Örneğin, ani kalkışlarda, dik ıslak rampalarda, kaygan ve oynak zeminli dik yokuşlarda, ıslak su birikintilerinin olduğu asfalt yollardan hızlı geçerken vs... gibi yerlerde 2 çekerle belki gidebilirsiniz sorun olmaz ama auto modda kullanırsanız yolun durumundan dolayı 4 çekere belli aralıklarla geçer ve biraz yakıtı artırabilir. Ama 1-1,5lt olacağını zannetmiyorum.
teşekkürler
bana göre bu durumda 2 çekerle gitmenin pek bi anlamı yok.

lokosit' Alıntı:
teşekkürler
bana göre bu durumda 2 çekerle gitmenin pek bi anlamı yok.

Hocam pek bir farkı yok en fazla 1 - 1.5 litre oynar. Dediğin gibi auto mod arabanın çekişini çok değiştiriyor, yazın 4x2 kullanırsın.

arkadaşlar benim de bi sorum olacak auto modda giderken çekiş kaybında 4x4e geçince 4wd ışığı yanıyomu

sonerim75' Alıntı:
arkadaşlar benim de bi sorum olacak auto modda giderken çekiş kaybında 4x4e geçince 4wd ışığı yanıyomu

Evet, bir türlü cevabını net edinemediğim soru bu. İlk aldığımdan beri aklıma takılmıştı. Auto modda da aklıma geldikçe 4wd ışığını kontrol ettim uzun zaman... Fakat bir sonuca ulaşamadım.

Auto modda giderken önce 4 wd nin devreye girdiğinden kesinlikle emin olmak lazım ki, ışık yanıyor-yanmıyor denilebilsin. Bir türlü bu ortamı yaşayamadık. Aslında en uygunu karlı zemin...

Tahminim var: Yanmıyor. Çünkü ışık sadece "4wd nin sürücü tarafından sürekli devreye alındığını" gösteriyor. "Çalıştığını" değil.

Biri denesin de kesin bilgiyi edinelim. Bizim buralarda kar yok. :D

olguncandan' Alıntı:
Evet, bir türlü cevabını net edinemediğim soru bu. İlk aldığımdan beri aklıma takılmıştı. Auto modda da aklıma geldikçe 4wd ışığını kontrol ettim uzun zaman... Fakat bir sonuca ulaşamadım.

Auto modda giderken önce 4 wd nin devreye girdiğinden kesinlikle emin olmak lazım ki, ışık yanıyor-yanmıyor denilebilsin. Bir türlü bu ortamı yaşayamadık. Aslında en uygunu karlı zemin...

Tahminim var: Yanmıyor. Çünkü ışık sadece "4wd nin sürücü tarafından sürekli devreye alındığını" gösteriyor. "Çalıştığını" değil.

Biri denesin de kesin bilgiyi edinelim. Bizim buralarda kar yok. :D

Yanmıyor, yanmasına gerek yok, mesela boluda çok karlı ortamda araç sağlı sollu aracı bildiğiniz arkadan itiyormuş gibi hissettiriyor, fiziken hissediyorsunuz yani ama çok arada derede, ayrıca ışıklarda kalkışlarda bi deneyin, aradaki farkı görürsünüz..

ben genelde karlı yollarda seyir halindeyim auto moddayken göstergede herhangi bir işaret olmadığı için 4wd geçişlerinin ne ara olduğunu kestiremiyorum.ancak gitmiyorum demiyo yolda bırakmıyo maşallah.

ÜMİT MERHABA,
FORUMLARDA GÖRDÜĞÜM KADARI İLE DUSTER I EN FAZLA ETÜD EDEN KİŞİLERDEN BİRİ SENSİN, BENDE DUSTER 4X2 ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM. ANCAK BEYAZ YADA GRİ RENK KONUSUNDA KARAR VEREMEDİM, ÇAMURLUK VE PAÇALIK PLASTİKLERİ TAKACAĞIM, BUNLAR GRİ DE GÜZEL DURUYOR, ANCAK BEYAZ DA ÇOK KULLANIŞLI BİR RENK İKİ ARADA KALDIM..

ÜMİT E YAZDIM AMA YANLIŞ ANLAŞILMASIN, TÜM ARKADAŞLARIN FİKİRLERİNE AÇIĞIM

Outlander' Alıntı:
ÜMİT MERHABA,
FORUMLARDA GÖRDÜĞÜM KADARI İLE DUSTER I EN FAZLA ETÜD EDEN KİŞİLERDEN BİRİ SENSİN, BENDE DUSTER 4X2 ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM. ANCAK BEYAZ YADA GRİ RENK KONUSUNDA KARAR VEREMEDİM, ÇAMURLUK VE PAÇALIK PLASTİKLERİ TAKACAĞIM, BUNLAR GRİ DE GÜZEL DURUYOR, ANCAK BEYAZ DA ÇOK KULLANIŞLI BİR RENK İKİ ARADA KALDIM..
Hem Kiri ve çizikleri az gösteren, hem de çamurluk korumalarının yakıştığı tek renk var o da Gri ;) Beyaz'a da çamurluk korumalar yakışıyor ama kiri ve çizikleri gösteriyor

Sağol, şu an gri ön planda, diğer arkadaşların fikirlerini bekliyorum

Sizin istediğiniz benim Destur galiba ;D ;D ;D

PC150154

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR