Dacia Duster - 1.5 dci 110 Hp ( Yakıt Tüketimi)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KAR KAPLANI Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 712
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 405,834
Ynt: Dacia Duster - 1.5 dci 110 Hp ( Yakıt Tüketimi)

İstanbul maslak, hergün 60 km iş çıkışı cumartesi pazar gezmeleri dahil maximum 7.6 görüyorum. 7.8 gördüğümde oldu ama çok trafikti 8 -9 offroad haricinde hiç görmedim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Etiketler

Benim 12 model
125 bindeki aracım şehir içi ortalaması 8.9 civarıdır
Uzun yolda 7,5 dan aşşağı düşmez
Tabi bf lastik ve portbagaj da var araçta ayrıca motor yazılımlı 136 bg
Ps chiptuningte yapılmıştı
Taa km onbinde iken
Kullanımda da hiç dikkat etmem az yaksın falan diye
Normal gerekeni giderim

iPhone Tapatalk

Ynt: Dacia Duster - 1.5 Dci 110 Hp ( Yakıt Tüketimi)

Arman bey sizin kullanım tarzınıza göre ,az bile yakıyor duster..

Valla öyle mustafa

iPhone Tapatalk

Araştırmalarıma rağmen dustere hangi koyulur bulamadım
Dpf sistemler için özel yağ varmış bu araca hangi yağ koyuluyor 10/40 5/30

Mobil 1 5 /30 esp formula koyabileceğin en iyi yağ 4 litresi 110 lira civarı artı 1 litre daha alman lazım , 4,5 litre civarı alıyor çünkü

Aynen sülo kaptan haklı
Yağ bu
db85d3230d4ba3ed4f5372729d477955.jpg

iPhone

Birçok servis garanti kapsamındayken elf dışında yağ koyulursa garanti kapsamı dışında kalır hikayesini dillendiriyor, bu yağı dünya kabul etmiş , yerim onların garantisini ,koyanlarda var ben hep bu yağdan koydurdum , işten anlayan servis şeflerine denk gelirseniz sorun çıkmaz

Gaz basmaktan partikül fitresini temizledim sonunda 100 km oldu ışık daha yanmadı aracın çekişide arttı
şuanda ortalama tüketim 10-11 litre arasında.

Enjektörleri tamir yaptırdıktan sonra şehir içi tüketim yol bilgisayarında 100 km'de 7 litreye düştü.
önceden depoyu ful dolduruyordum 500 km yol yapıyordum 42 litre mazot alıyordu ortalama 8,5 litreye geliyordu. ama yol bilgisayarında 10,5 gösteriyordu.

4*4 DCI90 ile 135000km icerisinde genel olarak yakit tuketimi ortalamalarim su sekildeydi,

Sehir disi: 6.2lt/100km
Sehir ici: 8.4lt/100km

Arazi de ise ucu yok. 12lt ile 25lt arasinda degisiyor.

Tepetakla gonderildi

selam arkadaşlar...aracım 1.5 110 hp 4x4 2014 model duster..53000 km de..
.aracımla 80-100 km hızl limitleri içinde. 1160 km yol yaptım bir depo yakıt ile. ama özensiz kullanımla karma tüketim değerleri ortalama 100 km de 7 litre yi buluyor.. yoğunluk şehir içi ve soğuk motor...şimdi sizlere aracın sabırlı ve bilinçli kullanımda ne kadarda tasarruflu bir araç olduğunu anlamanız açısından yolda kullanırken tüketim değerlerini göstereceğim.giresun dan depoyu doldurdum .ankara üzerinden tekirdağ kapaklı ilçesine geldim.bir depo mazot ile. videoyu izleyin..

Dusterdaki yol bilgisayarının çalışma prensibi , ne kadar yakıt ile ne kadar yol alabildiğinin ortalaması formülüne göre çalıştığından ilk sıfırlamada minumum değerlere inmesine aldanmamak gerekir , şöyleki yol bilgisayarını sıfırlayın yürümeden aracı rolentide 15 dakika çalıştırın 100 / 12-13 litreleri görürsünüz, aynı şekilde sıfırlayıp uzun bir rampa aşağıya boşta rolentide salarsanız 2 litreleri görebilirsiniz , dolayısıyla ne durduğu yerde rolentide 13 litre yakar nede rampa aşağıya boşta ilerlerken 2 litre yakar , sonuç ilk sıfırlama değerleri doğru bilgi değildir, ancak sıfırlamayla birlikte normal yol aldığınız 300 km sonrası doğru bilgi verir zaten o zaman bu yukaradaki videodaki gibi 2,3 litre aşağı ve yukarı doğru gezme yapmaz

selam.yukarıdaki videoda yanlışlıkmı var.bunumu anladım..yani sıkıntı nerede..tüketim hakkında nasıl bir açık kanıt sunmak gerek.oradaki bilgileri okuyabildinizmi.veya söyle söyleyeyim.okuduğunuz değerlerin size ne anlatıyor.video daha nasıl açıklayıcı olabilir.bir depo yakıtla video çekilme anına kadar zaten 730 km yapmış. net okunabiliyor..kalan menzilde yol ve seyir şartları da aracın daha 580 km yol yapabileceğini göstermiş.ortalama yakıt tüketimi 4.6 .....tempo ve şartlar aynı kaldığı sürece....yani bu şartlarda 1000 km yi bir depo ile gitmek mümkün olmazmı. ki ben zaten 1160 km gidebildim.evet .yolbilgisayarı tahminen 25 km kadar menzili fazla gösteriyor. bunun haricinde pekte hatalı bir okuma göremedim. genelde renault un yolbilgisayarları doğru gösterir .

selam.yukarıdaki videoda yanlışlıkmı var.bunumu anladım..yani sıkıntı nerede..tüketim hakkında nasıl bir açık kanıt sunmak gerek.oradaki bilgileri okuyabildinizmi.veya söyle söyleyeyim.okuduğunuz değerlerin size ne anlatıyor.video daha nasıl açıklayıcı olabilir.bir depo yakıtla video çekilme anına kadar zaten 730 km yapmış. net okunabiliyor..kalan menzilde yol ve seyir şartları da aracın daha 580 km yol yapabileceğini göstermiş.ortalama yakıt tüketimi 4.6 .....tempo ve şartlar aynı kaldığı sürece....yani bu şartlarda 1000 km yi bir depo ile gitmek mümkün olmazmı. ki ben zaten 1160 km gidebildim.evet .yolbilgisayarı tahminen 25 km kadar menzili fazla gösteriyor. bunun haricinde pekte hatalı bir okuma göremedim. genelde renault un yolbilgisayarları doğru gösterir .
Hocam o ana kadar yani 730 km toplam yol yapana kadar şayet yolbilgisayarının 100 / kaç litre yaktığı kısmı sıfırlanmadı ise videodaki görülen litre o kadar kısa zamanda oynama yapmazdı .
Yolbilgisayarı komple sıfırlanmıyor, sen günlük km , kıvır zıvır dışında sadece 100/ = kaç litre kısmını sıfırlamışın , o yüzden o kadar düşük anlık yakışını gösteriyor
Duster da anlık yakıt sarfiyatını gösteren yolbilgisayarı yok , bu sadece sıfırlamadan sonraki ilk 100 km de aşağı yukarı oynama yapar ve bu verilerle kimseye bu araç bu kadar yakıyor denmez
7 litreye lafım yok bu arada

Son düzenleme:

Bir önceki iletimde yolbilgisayarının çalışma prensibini anlattım , anlamak istenmiyorsa yapacak bişey yok, 4 litreyle geziyorum diye kendinizi avutursunuz ancak heleki 4x4 araçla
Bu genel bilgilendirmedir , kimse şahsi algılamasın

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR