D-Max Diff-Lock

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Knay Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 118
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 81,265

Etiketler
Ynt: D-Max Diff-Lock

CANADALI' Alıntı:
Merhaba ; Tuncay ,Tarkan ve Bayar bey
Isuzu d_max konusunda Çok Çok iyi bir tercih yaptığınızı belirtmek isterim.. ve söylediklerinize katılıyorum hepsi dogrudur.
zira ısuzu fabrikasında çalışmaktayım ve bu tespit ve yorumlarınıza hak veriyorum. ayrıca
d_max'ın 10.000 km de balata yemesi ve hararet yapması...gerçekten soru isareti ...
_zira biz fabrika olarak bu araçları 1.000.000 km garanti ile satısa çıkardık. varmı 1.000.000 km garanti veren..
Eger benim 7 adet ısuzum olacak.. eger böyle bir problem yaşasaydım. ve servisle bunu çözemiyorsam dogru fabrikaya gider sorunu orada çözmeye çalısırdım buda benim tum kullanıcılara tavsiyemdir..tüm otomotiv ve ticari araç üreticilerin fabrika merkez servisleri mevcuttur.ve tümüde müşteri memnuniyetini ön planda tutacak şekilde bilgilendirilmişlerdir..
D maxta böyle bir durumun yasanmış olmasına şahsen üzüldüm..
Ayrı bir konuda ;
Tarkay bey ; Uğur beyin flanş kullanmayın sözünü dikkate almanızı rica ederim.. bu sizin ve aracınızın yararınıza olacaktır.
Bir müjdeyide buradan vermek isterim..özelikle d max almayı düşünen arkadaşlar;
D_max'in ilk yerli pilot üretim inşallah 2009 yılında bantlardan inecek.....
Saygılarımla

Konuyla ilgili bilgi bulamadım.Bendede 2007 dmax 4x4 var.Defransiyel kilidi takmak istesem fabrikasyon olabilirmi.gerçi fabrikaya mail attım henüz yanıt alamadım bilginiz vardır sanırım.

tarkangul' Alıntı:
euro ncap testlerini izlemenizi tavsiye ederim
bu serilerin hiç bir markasında güvenililirlik yok
içlerinde sadece L 200 2 yıldız aldı oda yanlış hatırlamıyorsam yoldaki canlıya karşı bir az hasar dan dolayı olmalıydı
ama tüm modeller ncup testlerinde tek yıldız da kaldı ve içlerinde en vahim durumda olanıda nissandı,,
tarkan bey yanlışınız var yeni L200 ncap testlerinde 4 yıldız almıştır.
2 tonluk bir aracın 4 yıldız alması büyük başarıdır ve bence yeterince güvenlidir.

allah korusun isuzu yada ford ile yapılan kazalarda kurtulma şansı en azından sakatlanmadan kurtulma şansı çok az.

Merhaba'lar ismim Mehmet aranıza yeni katıldığım için formu fazlasıyla okuma fırsatım olmadı ank da bir gsm yani baz istasyonları arıza bakım network personeliyim bizim işimiz baz istasyonları arızaya en kısa sürede müdahale etmektir.yani yol şartları nasıl olursa olsun yağmur çamur yada kar ben o istasyona gitmek zorundayım taa ki araç nerede kalırsa ve bu nedenle isuzu 4x4 d max 2.5 aracı kullanmaktayım araç 2009 model 37 000 kilometrede bir defa baskı değişti ama şunu söliyeyim ford ranger olsaydı o gün baskıyı yemezdi ford ranger 4x4 kullandım 120-130 bin km yaptım o kadar dağ bayır tepe hatta yeri geldi arazide zorladım bana mısın demedi bir kere de olsun baskı yemedi ama su gibi yakıt yer. yani söylemek istediğim isuzu baskı balatası çok hassas vede zorlamaya gelmez.uzun yola çok çıkarım isuzu uzun yolda az yakıt yakar 913 km yaptım bir depoyla yani benzin göstergesi ışığı yandığı halde 70 km yapabilirsiniz.isuzu da tek sorun baskı balata bizler acemi değiliz ama en usta şöför bile isuzu da baskı balatayı yiyebilir mazot alırken kaliteli olmasına dikkat edin eğer ki kalitesiz olursa araca zarar verebilir isuzu için söleyebileceğim 2 şeye dikkat ederseniz
1- baskı
2-mazotun kalitesi saygılarımla

tarkangul' Alıntı:
dostum chipset konusuna gelince
şöyle açıklayayım
araca %30 luk bir katkı sağlıyor
benim araç 130 hp ve bunu 160 a çıkartıyor,,
aracın yakıt ve hava düzenini sağlayan beyine giden fiş i çıkartıp buna takıyorsun ve bundaki fiş i de beyine giden fişe takıyorsun
bu chip hava ve yakıt düzenlerini tamamen yeniden düzenleyip motor un devir ine göre gönderiyor ve hiç bir yan etkisi zararı yok,
sadece neden fabrika çıkışında yok diye sorarsanız
tuning perfonmans dan dolayı arge çalışmaları sırasında çıkan bir alet
mesela 2008 model isuzu dmax 4x4 lerde mevcut olan bir parça o yüzden de 2008 ler 163 beygir olarak
full elektronik kontrollü yakıt olarak karşımıza çıktı..
ama şunu söyleyebilirim
bu chipset için yapmış olduğm 6 aylık araştırma sonucunda gerçekten ikna oldum,, yaklaşık 600 euro civarında bir fiyatı var
iletişim bilgilerini en kısa zamanda aktarırım şuan yanımda olmadığı için yazamıyorum
saygılarımla

Navara alsaydınız bu dediklerinizle hiç uğraşmazdınız. 3000 cc niye konmuşki 130 hp ise. 2500 cc 171 hp var navarada. neden pahalı olduğu burdanda belli.
Mitsubishi L200 de özellikleriiyi dir belki ama o nasıl bir kasma kasadır öyle. Pickup kasası böylemi olur. Lancer ı pickup, L200 ü binek yapacaklarken arge deki arkadaşların kafası karışmış herhalde ;D Amacım kimseyle atışmak değil ama meydanda boş değil yani atıp tutmak için.

BEYAZZZ' Alıntı:
Navara alsaydınız bu dediklerinizle hiç uğraşmazdınız. 3000 cc niye konmuşki 130 hp ise. 2500 cc 171 hp var navarada. neden pahalı olduğu burdanda belli.
Mitsubishi L200 de özellikleriiyi dir belki ama o nasıl bir kasma kasadır öyle. Pickup kasası böylemi olur. Lancer ı pickup, L200 ü binek yapacaklarken arge deki arkadaşların kafası karışmış herhalde ;D Amacım kimseyle atışmak değil ama meydanda boş değil yani atıp tutmak için.
:smiley:))
Navarayı neden çift kabin yaparlar anlamıyorum:smiley: ne o öyle daracık arka koltuklar 20-30km arkada seyahat etsem sırtım ağrıyor. Ne gerek var tek kabin yapsınlar.
Ne yaparsın L200 geleceğin pickup ını şimdiden piyasaya sürdü:smiley:) Hatırladığım kadarıyla tonajıda navaradan fazla, ncap yıldızlarıda, arka koltuk mesafeside, 178 hp ile beygiride :smiley:)))

Al L200 ü ister araziye çık, ister ailenle sayahat et, istersen yük taşı. Ne istersen onu yap.
:smiley:) Benimde amacım kimseyle atışmak değil ama meydanda boş değil yani atıp tutmak için. ;D

Haklısın lokosit Navaranın arka koltuklarında yetıskın bırısı ıcın seyahat etmek ıskence, ıkıncısı arazıde L200 Navaraya nal toplatır bıldıklerım bunlar

navaranın ön koltukta oturanların da oldukça konforlu seyahat ettiklerinide söylemek lazım:smiley:)
yiğidi öldür,hakkını yeme ;D

Haklısın benım burunsuz kamyonetımınde on tarafı cok rahat, arka kasayı saymazsak,

Sızın konuya ıster ıstemez mudahıl oldum ama benım gonlum her zaman ısuzudan yana, ama arazıde kım ne derse desın L200 bu gurupda tek tam kılıtlı defransıynel L200 de var onun ıcındırkı her zaman 1 adım ondedır arazıde..

lokosit' Alıntı:
:smiley:))
Navarayı neden çift kabin yaparlar anlamıyorum:smiley: ne o öyle daracık arka koltuklar 20-30km arkada seyahat etsem sırtım ağrıyor. Ne gerek var tek kabin yapsınlar.
Ne yaparsın L200 geleceğin pickup ını şimdiden piyasaya sürdü:smiley:) Hatırladığım kadarıyla tonajıda navaradan fazla, ncap yıldızlarıda, arka koltuk mesafeside, 178 hp ile beygiride :smiley:)))

Al L200 ü ister araziye çık, ister ailenle sayahat et, istersen yük taşı. Ne istersen onu yap.
:smiley:) Benimde amacım kimseyle atışmak değil ama meydanda boş değil yani atıp tutmak için. ;D
;D İyi yerden yakalamışsın mete bey kardeşim, aynı benim Isuzucu arkadaşı yakaladığım yerden ;D
O zaman tartışmadan kıyaslamaya devan derim araçları. Konu başlığı Isuzu olsa da izin çıkmış arkadaştan ;D
Yazımdada belirttiğim gibi L200 iyi bir araçtır belki ama nasıl bir kasma kasadır bu pickup dediğin öylemi olura cevabınız yanılmıyorsam, Ne yaparsın L200 geleceğin pickup ını şimdiden piyasaya sürdü olmuş. Geleceğin araçları derken; şu elektrik motorlu sürtünme katsayısı mağduru eğriş buruş araçlardan bahsediyorsak, L200 e güzel bir
kasa diyebilirmiyiz? Aynı zamanda geleceğin aracı. Bir 58 model Mustang'i beğenmeyenimiz varmıdır. Elektrik motorlu 0.26 sür.katsayılı bir mustange mustang diyemiyeceğimize göre
yuvarlak formlu şase üstü kaplumbağa kabuğu misali kasası olan L200 ede en iyi pickup diyemeyiz kanısındayım. Yani rüya otomobiller sınıfına girecek bir pickup varsa oda Navara dır, L200 e kıyasla. Benden bukadar arkadaşlar, devam diyenleri navara kullananlar sayfasına bekleriz. İyi günler.

dayanıklılıkta hilux varken d-max beklesin biraz kenarda :smiley:

arazi performansı konusuna gelirsek, l200 ile hiluxun fiyat farkına on-arka arb kilit alırım..

bayar28' Alıntı:
Ben konuyu soyle baglayayım ;D

Navara Lux

L200 Arazı performansı

D-Max dayanıklılık

Aklıma bunlar gelıyor anlastıkmı...
Bence de olmuş, taraflar anlaşabiliyorsa güzelim ülkemde ne mutlu bana. ;D Saygılar.

BEYAZZZ' Alıntı:
;D İyi yerden yakalamışsın mete bey kardeşim, aynı benim Isuzucu arkadaşı yakaladığım yerden ;D
O zaman tartışmadan kıyaslamaya devan derim araçları. Konu başlığı Isuzu olsa da izin çıkmış arkadaştan ;D
Yazımdada belirttiğim gibi L200 iyi bir araçtır belki ama nasıl bir kasma kasadır bu pickup dediğin öylemi olura cevabınız yanılmıyorsam, Ne yaparsın L200 geleceğin pickup ını şimdiden piyasaya sürdü olmuş. Geleceğin araçları derken; şu elektrik motorlu sürtünme katsayısı mağduru eğriş buruş araçlardan bahsediyorsak, L200 e güzel bir
kasa diyebilirmiyiz? Aynı zamanda geleceğin aracı. Bir 58 model Mustang'i beğenmeyenimiz varmıdır. Elektrik motorlu 0.26 sür.katsayılı bir mustange mustang diyemiyeceğimize göre
yuvarlak formlu şase üstü kaplumbağa kabuğu misali kasası olan L200 ede en iyi pickup diyemeyiz kanısındayım. Yani rüya otomobiller sınıfına girecek bir pickup varsa oda Navara dır, L200 e kıyasla. Benden bukadar arkadaşlar, devam diyenleri navara kullananlar sayfasına bekleriz. İyi günler.
BEYAZZZ Kardeşim, Bu beğenmediğin sıradışı tasarımla L200 daha fonksiyonel hale geldi, söylermisin hangi pickup tüm yolcularına yeniL200 kadar rahat seyahat imkanı sürüyor? Daha arazi özelliklerinden bahsetmedim, bu durumu zaten arkadaşlar belirtmiş. Bence yeniL200 kasasına kesinlikle güzel bir kasa diyebiliriz. Olaya sadece görüntü açısından bakarsanız tipini beğenirsin yada beğenmezsin, ama iş kasanın fonksiyonelliğe gelince (tosbağayada benzese bile, nasıl benzetiyorsunuz anlaşılır gibi değil) tipi nasıl olursa olsun üstünlüğü tartışılmaz.
İyi günler ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri