D-Max Diff-Lock

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Knay Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 118
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 81,159
Ynt: D-Max Diff-Lock

hocam mugla bölgesinde yaşıyorum,,yazın sıcaklık burda 35 dereceden aşağı hiç inmez,
50 dereceleri gördük sık sık doğa gezisi yapıyorum aracıma
bütün yaz o sıcaklarda hararet göstergesi yerinden oynamadı
ben burda hararet yaptıramadım araca siz oralarda nasıl yaptırıyorsunuz anlayamıyorum
ya benim hararet göstergesi arızalı hissettirmiyor
yada hararet yaptıran kullanıcılarda bir hararet var araç şaşırıyor

Etiketler

Aracınızın lastikleri orjinal ebatlarda ise, flanş koymak niye. Off-road yapmıyor iseniz ve lastikleriniz çamurluklara sürtmüyor ise boşuna bu işleme girişiyorsunuz. Ve asla yol tutuşu iyileşmez hatta kötüye doğru gider.

denemeden bilemeyiz dostum,,bahseden arkadaşım sıkı bir offroad cu,,
mitsubihsi l200 triton var kendisinde ve aracı çok sıkı,,
kendisi bu uygulamayı yaptı
ve faydasını gördüm dedi,,
demekki yararı var,,
daha önceki tecrübelerim den bildiğim ise lastikler çamurluğa sürtüyor ise demekki o lastikler o aracın lastikleri değildir,,
evet flnaş koymanın bir faydası var binek araçlarda farklı ,, ama offroad araçlarında özellikle makaslı araçlarda ciddi oranda değiştiriyor yol tutuş u,,

Arkadaşınıza saygı duyuyorum. Ama bizde asfalt gazcısı değiliz ;) Hemen hemen hepimizin araçları off-road modifikasyonlu. Örneğin benim 2 aracımın lastiğide tabiiki orjinal ebatta değil. Onun için 2 seçenekle çamurluğa sürtme işlemini aşıyoruz. 1. si daha ofsetli jant, 2. si flanş.

Ama konumuz bu değil. Sizin D-max iniz standart haline eğer off-road modifikasyonu yapmayacaksanız ve lastiklerinizi daha büyük olanı ile değiştirmeyecekseniz flanş kullanmayın derim. Aracınızın denklemini yapanlar mühendislerdir. Siz ise bozuyorsunuz. Kullanmış olacağınız flanş aracınızı yoracaktır. Aks bilyalarınız ve poryanız daha erken yıpranacaktır. Ama illaki yaptıracaksanız, tornada değilde (ağır olur) orjinalini yurt dışından satın alın derim. 500-600 ytl civarıdır ve hafiftir.

Sizin araç şu an standart bunu unutmayın.

Kolay gelsin :smiley:

dostum paylaşımın için tşk ederim
şuaralar zaten isuzu dmax kullanıcılılarından bu tip ürünleri araştırıyorum
gelen verilere göre tercih yapacağım
elbette torna da yapılacak olan ciddi hasarlar verecektir

dediğine çok katılıyorum mühendislerin hesaplamaları ve uygulamaları konusunda kesinlikle hemfikir im
bu arada az önce bahsetmiş olduğum chipset konusunda da ürünü bulduktan sonra isuzu company den onay mailini istedim ve zarar ı olmadığı yolunda bilgi geldi,,
flanş konusunda ise haklısın denenmişlerden yola çıkarak zararsız olanı bulana kadar araştırmaya devam,,
saygılarımla dostum sık sık paylaşımda bulunmak üzere..
bu arada 7/12 aralıkta antalya da offroad gezisi düzenleniyor
kısmet olursa katılacağım bir engel olmazsa tabiki
gerekli fotolar ve video ları ekleyeceğim inşallah herkeze saygılar

dostum chipset konusuna gelince
şöyle açıklayayım
araca %30 luk bir katkı sağlıyor
benim araç 130 hp ve bunu 160 a çıkartıyor,,
aracın yakıt ve hava düzenini sağlayan beyine giden fiş i çıkartıp buna takıyorsun ve bundaki fiş i de beyine giden fişe takıyorsun
bu chip hava ve yakıt düzenlerini tamamen yeniden düzenleyip motor un devir ine göre gönderiyor ve hiç bir yan etkisi zararı yok,
sadece neden fabrika çıkışında yok diye sorarsanız
tuning perfonmans dan dolayı arge çalışmaları sırasında çıkan bir alet
mesela 2008 model isuzu dmax 4x4 lerde mevcut olan bir parça o yüzden de 2008 ler 163 beygir olarak
full elektronik kontrollü yakıt olarak karşımıza çıktı..
ama şunu söyleyebilirim
bu chipset için yapmış olduğm 6 aylık araştırma sonucunda gerçekten ikna oldum,, yaklaşık 600 euro civarında bir fiyatı var
iletişim bilgilerini en kısa zamanda aktarırım şuan yanımda olmadığı için yazamıyorum
saygılarımla

equinox travel şirketi düzenliyor
web sitesinden gerekli bilgileri alabilirsin
bende bugün gazete de okudum araştırdım hemen
5gün boyunca doğa sen ve aracın
daha güzel ne olabilirki :smiley:

geçen hafta sonuda dedegil dağlarındaydık
antalyanın doğası bir ayrı.
fotolar gezilerimizde
7-8-9 kasım dedeil diye başlayan dosya
foto eklemeye devam ediyom şuan

dostum bende kar yağmasını bekliyorum çok sevdiğim bir abimle beraber iki araç olarak
seki dağına tırmanıcaz orası da çok keyiflli
gecen sene abim gitti ben yetişemedim bu sene beraber iki araç gidelim hem foto ce video çekelim diye heves ettik
kamera düzenini monte etmeye başlayacağım araca

dostum chipset ile ilgili bilgileri bu siteden alabilirsin
beni getirteceğim bu model ama dediğim gibi bu 3,0 4x4 isuzu dmax için
bunun 2,5 olanını araştırman lazım
fiyat konusuna gelince sitedeki rakamlar sanırım isvec kronu olarak geciyor
gerçek fiyatı 600 euro civarında
sanırım ingiltereden 300 pound a alınabiliyor
http://www.butikknett.no/bil/tuning/isuzu/nettbutikk503.htm

saygılarımla

tarkangul' Alıntı:
dostum chipset konusuna gelince
şöyle açıklayayım
araca %30 luk bir katkı sağlıyor
benim araç 130 hp ve bunu 160 a çıkartıyor,,
aracın yakıt ve hava düzenini sağlayan beyine giden fiş i çıkartıp buna takıyorsun ve bundaki fiş i de beyine giden fişe takıyorsun
bu chip hava ve yakıt düzenlerini tamamen yeniden düzenleyip motor un devir ine göre gönderiyor ve hiç bir yan etkisi zararı yok,
sadece neden fabrika çıkışında yok diye sorarsanız
tuning perfonmans dan dolayı arge çalışmaları sırasında çıkan bir alet
mesela 2008 model isuzu dmax 4x4 lerde mevcut olan bir parça o yüzden de 2008 ler 163 beygir olarak
full elektronik kontrollü yakıt olarak karşımıza çıktı..
ama şunu söyleyebilirim
bu chipset için yapmış olduğm 6 aylık araştırma sonucunda gerçekten ikna oldum,, yaklaşık 600 euro civarında bir fiyatı var
iletişim bilgilerini en kısa zamanda aktarırım şuan yanımda olmadığı için yazamıyorum
saygılarımla

Chip uygulaması konusnda bende araştırma yapmıştım ve bahsedilen ürün powersystem sanırım.
Mitsubishi bunun gibi bir parçayı servisinide satıyor zaten RallyArt tarafından yapılmış bir chipbox.
Çeşitli parametrelerdeki ayar değişiklikleri ile performansa katkı sağladıkları doğru. Ancak az da olsa motorların ömürlerinden aldıklarıda bir gerçek. Araştırmam sırasında etkinin büyük kısmını beygir gücüne yaptıklarını, tork'a olan katkılarının da az olduğunu gördüm. Bu tip araçlar için tork beygirden daha önemli bence.

Birde 3.0 isuzu motorlarının fabrikadan bu parça ile 163 bg çıktığı bilgisi sanırım hatalı.
Dikkat ederseniz motor kodları farklı, yani 163 bg olan aynı bloktan geliştirilmiş farklı bir motordur ve intercooler'a sahiptir.
Saygılar sevgiler

slm,
bende 2007 isuzu d-max 4'4 (100 bg) kullanıcısıyım ama aracımın çok hantal, araba alacak olan arkadaşlara kesinlikle tavsiye etmiyorum.
ama yeni çıkan common rail motorlu yeni d-maxi serviste test etme imkanını buldum ve çokta begendim, bir an önce aracımı satıp yenisini almayı düşünüyorum. ben bu tip araç almayı düşünen arkadaşlara isuzuyu tavsiye ediyorum,(tabi yenisini) arazide son derece saglam bir araç.

selamlar arkadaşlar bende ilk makyajlılardan 2007 d-max 2.5 var.şu ana kadar bu arabanın bana göre eksileri/artıları
+görüntüsü çok hoşuma gidiyor(özellikle at tipi lastiklerden ve bolca aksesuardan sonra)
+gücü kimine göre yetersiz olabilir ama bana yetiyor.ama çip taktırmayı düşünmüyor degilim(gücü 136 hp)
+liç hacmi bana yetiyor(boy 1.93)L200 ve ranger da rahatsız oluyorum.navaraya da ekonomik gücüm yetmedi.
+eloktronik arazi şanzumanı çok hoşuma gidiyor.saglamlıgı konusunda da herhangi bir şikayet duymadım.
-bir şansızlık eseri sol kapım ufak bir hasar aldı düzeltildi ama sacının çok ince oldugunu fark ettim
-yakıt konusunda 100 km de 12 litrenin altına düşüremedim
-depodaki yakıtla ne kadar menzilim oldugunu görebilseydim iyi olurdu
-motor sogukken kamyoncuymuşum hissi veriyor.hızlanmıyor:D
-yagmurun ilk yagdıgı zamanlar bol bol bale yaptırıyor at tipi lastıkler yine biraz daha iy ama alışık olmayanı baya strese sokar.
--malesef vergisi 6 aylık 1.130 gerçi diger markalarında aynıdır heralde..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR