Cumhuriyet Bayramı Gezenbilir İstanbul Korteji (29 Ekim 2011)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan eftaLYa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 124
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,926
Ynt: Cumhuriyet Bayramı Gezenbilir İstanbul Korteji (29 Ekim 2011)

nordic1903' Alıntı:
Evet evet Burcu'ya teşekkürlerimi sunuyorum :smiley: Sağolsun ..Ellerine sağlık..Haklısın birbirinin tekrarı şeylere gerek yok..Ben şimdiden bir dahaki 29 Ekim için rotayı uzatmayı teklif ediyorum...Bostancı Sahilden çıkıp Dolmabahçe'ye kadar konvoy yapalım..

Aynen.
Dolmabahceden Taksim ...

Etiketler

sisdagili61' Alıntı:
Merhabalar,
Bu gün hep birlikte bir ilk'e şahit olduk.
88 inci defa kutlayacak olduğumuz 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ne yazıkki Van depremi bahane edilerek iptal edildi.
Bu topraklar ne acılar gördü fakat bu bayramı kutlamaktan asla ne vazgeçti nede taviz verdi.
Çanakkale'de, İzmir'de, Sakarya'da, Afyon'da ve daha çok yerde bozguna uğrattıkarımızın torunları bakın sizlerin istediği hale geliyoruz veya getiriliyoruz.
Kuruluş günümüz yani bir devletin kuruluşgünü kutlamaları o devleti yönetenler tarafından resmen vede yazıyla yasaklanıyor.
Bu yasak dünyada bir ilk olarak tarihe geçecektir.
10 KASIM günü ANITKABİR'e gitmek bile yasaklanırsa hiç şaşırmayalım.
TÜM ULUSUMUZUN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN NİCE 88 YILLARA ULAŞMAK DİLEĞİYLE
Sağlıkla kalın.

Duygularımı dile getirmişsiniz arkadaşım.

"TÜM ULUSUMUZUN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN NİCE 88 YILLARA ULAŞMAK DİLEĞİYLE"

Merhabalar,

Aslında yazılacak çok şey var..
Ama ben bugün çok mutluydum .Cumhuriyetimizin kuruluşunun 88. yılının kutlamalarını bu güzel organizasyonda sizlerle birlikte aynı heycanla biraz buruk ama kutluyor olmak; insanların yüzlerindeki tebessümü ve yüreklerindeki o heycanı görmek herşeye bedeldi...
Yaşatılan şeylere M.KEMAL ATATÜRK'ÜN söylevleri bu vatanda yaşayıp kötü emellere sahip kişilere kapat olacaktır...

... Benim naçiz vücudum birgün elbet toprak olacaktır, fakat TÜRKİYE CUMHURİYETİ ilelebet yaşıyacaktır. Ve Türk milleti emniyet ve saadetinin kefili olan prensiplerle medeniyet yolunda, tereddütsüz yürümeğe devam edecektir.

M.KEMAL ATATÜRK

Bu güzel günden beklenen kareler ...

DSC 0170

DSC 0171

DSC 0172

DSC 0176

DSC 0177

Ve NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE (Göz yaşlarımı tuttamadığım an )

Akşam da Bağdat caddesinde Cumhuriyet yürüyüşüne katıldık .. Suadiye ışıklardan Şükrü saraçoğluna.. 1 milyon kişiden fazla olduğumuz söyleniyor. Coşku ve katılım inanılmazdı.. Marşlar eşliğinde yürüdük..
tabi ben yine arada ağladım..
:'(

Esracığımm, geç kaldığım için korteje yetişemedimm ,Dolmuş durağına sorduğunda 10 dk oldu geçtiler dedi. atladık kuzenimle taksiye, peşinizden yakalarazı diye, yolda önüme gelene soruyorum araç konvoyu gördünüzmü diye, kimi çok oldu geçti dedi kim igörmedim, dedi, polis aracı gördük, yarımsaat oldu geçtiler dedi, taksici belki önlerine çıkarız diye yan yoldanh göztepe tarafına çıktık, kadıköye geldik ama gene yakalıyamadık sizi, kaç tur dönüldü acaba, saat 13.30 gibi ordaydık Bostancı sahilinde bekleseydikk, acaba yakalarmıydıkkk diye de düşündük, telefonunuzu nasıl almadım ah çektim bugün, yani anlıyacağın kuzenle kendi başımıza taksiyle kortej yaptıkk, , Kadıköy sahilde bir simit çay içtik atladık gemye deniz havası aldık döndükkk, o kadar çok istediğimiz halde olmadı , artık gelecek yılki kutlamalara inşallah, akılsız başın cezasını cüzdanımız çekti , :smiley: :smiley: :smiley:
Resimlerden belli gene her yılki gibi güzel olmuş, katılımda fazlaymış,Motorcu arkadaşları gördükkk, Boğaziçi köprüsünden geçip tekrar geri geldiler Kadıköy meydanına, ,gelecek yıl, bizde de öyle yapılsa, daha geniş alanla paylaşsak, Boğaz Köprüsünden geçilse,,bunuda gelecek yıl düşünürüz,,,, bir başka etkinlikte görüşmek üzere, Bu arada Dernek binamız bulundumuu acabaa..?????

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri