Çukurova Üniversitesinde ''Uzay Efsaneleri, İmkansız Mümkündür'' Konulu Söyleşi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ceranus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,046

ceranus

Tabanvay-Offroad Grubu
Yer
ANKARA
Ayda yürüyen ilk ve son astronotlar Neil Armstrong ve Gene Cernan, Apollo 13 uzay mekiğinin kumandanı Jim Lovell ve ''Günaydın Amerika'' programının eski sunucusu David Hartman, Çukurova Üniversitesinde ''Uzay Efsaneleri İmkansız Mümkündür'' konulu söyleşiye katıldı.

100306

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alper Akınoğlu, ABD'nin Adana Konsolosluğu ile ortaklaşa düzenlenen, Mithat Özsan Amfisi'ndeki etkinliğin açılışında, insanlığın uzay yolculuğunu yapan astronotlara çok şey borçlu olduğunu söyledi.

Aya ilk ayak basan astronot ve daha sonraki programlarda uzaya yolculuk yapanların insanlık için büyük adım attığını ifade eden Akınoğlu, ''Bugün aramızda olan bu efsanevi isimler başarıyla yerine getirdikleri görevleri nedeniyle tüm insanlığın temsilcisi oldu'' dedi.

''Günaydın Amerika'' programının eski sunucusu David Hartman'in yönettiği söyleşide konuşan, ''ayda yürüyen ilk insan'' unvanına sahip astronot Neil Armstrong da İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra önde gelen kuvvetler arasında kutuplaşma olduğunu belirtti.

O dönemlerde okyanusu geçen roket ve füzelerin varlığının bilim adamlarına fikir verdiğini ifade eden Armstrong, ''Bilim adamları, gücü nedeniyle bu tür roketlerin gerekli düzenlemeler yapılarak uzaya yolculuk için kullanılabileceğini düşündü'' diye konuştu.

Etiketler
Ynt: Çukurova Üniversitesinde ''Uzay Efsaneleri, İmkansız Mümkündür'' Konulu Söyleşi

Merhaba;
Zerrin hanım bazen Google Earth kullanırken kendimi bir uzaylı gibi düşünüyorum ve uzaydan önce glaksimize ordan solar sistemimize ve ordanda dünyaya zoom'a başlıyorum Türkiyeyi zoomlayıp şehrin üstünde bi an duruyorum aşaği bakıyorum evlerdeki hayatı insanların o an neler yaptıkları ve inanın çok basit kelimenin tam anlamıyla çok basit yaşamlarımız olduğunu düşünüyorum.Düşünsenize kimi ölüyor kimi yiyor kimi doğuyor kimi namaz kılıyor kimi içki içiyor kimisi uyuyor......Çok yükseklerden bakıncada ne kadar rutin yaşamlarımız olduğunu görebiliyorum ve aynı duyguları Astronotların da daha yoğun yaşadıklarını düşünüyorum.ve iyimi derseniz hiç iyi değil bir an kendimi çok küçük ve zavallı hssettiriyor çünkü ;D ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri