Çubucak Orman Kampına Gelmeyin.!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cygnet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 43
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 110,982
Ynt: Çubucak Orman Kampına Gelmeyin.!

biz dün geldik çubucaktan ve moralim buzuk neden mi? eşimi kamp hayatına ve karavana alıştırmayı planlamaktaydım.seneye karavan alacaktım. tüm planlar suya düştü eşim nefret etti kamp hayatından.bunun tüm sorumlusu çubucak..

Etiketler

lejyoner35' Alıntı:
biz dün geldik çubucaktan ve moralim buzuk neden mi? eşimi kamp hayatına ve karavana alıştırmayı planlamaktaydım.seneye karavan alacaktım. tüm planlar suya düştü eşim nefret etti kamp hayatından.bunun tüm sorumlusu çubucak..

Neler yaşadınız kampta?

Olankmayınca gücümüzle karavan hayatını sevdirmeğe uğraşırken Çubucak gibi devlete bağlı bir kamping işleticisinin sebep olduğu bu sonuca gerçekten çok üzüldüm..
Kendi adıma oluşturulan bir web sitesi veya blogum var...Burada kampingde yaşadığım her tatil gününü güncel olarak işliyorum..Ziyaretçi yorumlarına açık bir web burası ve tahminimden çok ziyaretçi mesajı alıyorum...Aynı web sayfaları içinde karavan hayatını , karavan imalatını...vs. anlatan sayfalarım da var..Ve bazı ilginç güncel olaylar ..
Bu webe girip de mesaj veya mail adresime mail atan insanlara cevap verdiğimde asıl tavsiyem genellikle karavanı , karavan hayatını sevin, korkmayın , ilk intiba yanıltıcı olur , karavancılığın öyle sanıldığı kadar ucuz bir hobi olmadığını ama geniş maddi imkanlar sunduğunu vs. anlatıyorum...
Buradan yine sesleneyim...Özellikle hanımlara , buna eşim de dahildi bir zamanlar ama şimdi benden daha ileri bir "karavancı" oldu:smiley:))).Bu olayın başlangıcını gezenbilir.com da yazmıştım..Uzun uzun...Karavanı yaptırmaya başladığımı eşime hiç bahsetmemiştim..Karavan bitmeye yakın söyledim..Tepkisiz kaldı..Sonra işin arkası çorap söküğü gibi geldi...Özellikle hanımlar karavan konusunda hep ön fikirli olurlar..Bunu yıkmak biz erkeklere düşer..Onun için de ilk gidilecek kamping veya yerin çok iyi seçilmesi lazım..Artık olan olmuş deyip peşini bırakmayın..Hayallerinize set çekmeyin..Çubucaktan çok daha olumlu izlenimlerle ayrılacak başka kampingler var..Manavgat tarafında mesela..Belki bu sezon başka kampingler de açılmıştır..

Yeni karavan hayatına gireceklere yardımcı olduğum www.6teker.com adlı blogumu ziyaret edebilirsiniz...Bilgi dağarcığımda ki tüm bilgi ve deneyimlerimi buraya aktarıyorum..Umarım yeni karavancılara bir umut kapısı olur.

mfln171l.jpg

Kalabalık yer= Uzak durulması veya az kalınması gereken yer,
Kampta (Yazın) Pazar günü= mecburi çevre gezileri günü.
Kampçının-karavancının kötü işletmeye karşı kozu= Yarın sabah çekip gidebilme özgürlüğü... (Hatta hemen şimdi gerekirse..)

Not: Siteniz için tebrikler ancak yazı tipinin fondu küçük, göz yoruyor..

camouflage' Alıntı:
Bahsi geçen yeri bilmiyorum. Zira heves etmeme rağmen henüz karavanım olmadı. Kısmetse ilerleyen zamanda deyip konuya geçeyim.

Öncelikle kağıtda yazılanları anlayacak incelikte birde kamp yöneticisi olması lazım... Yönetici anlayacak zihniyette olsaydı ne çocuğun yazdığı yazıya nede bu yazdıklarınıza gerek bile kalmayacaktı.
Katılıyorum,

Senesini çok iyi hatırlamıyorum ama yoğun dönemlerde bu tür sıkıntılar oluyor maalesef.Fethiye ölüdeniz yakınlarında 2-3 günlük kurduğumuz çadır kampında, bahsi geçen yöneticilere birde konaklayan misafirler eklenince herşey daha da kotu oluyor.

Ben marmariste tekstil işiyle uğraşıyorum geçenlerde bir müşteri gelgi plaj havlusu bakarken laflamaya başladık ankaradan gelmiş çubucak orman kampında kalıyormuş o anlattı kamp aşırı kalabalıkmış ortalık dağınık ve pis olduğunu aynı zamandada pahalı olduğunu söyledi bir dahaki seneye motokaravan alıp kamplara bağımlı kalmak istemediğini söyledi.

bizde bir hafta önce çubucak orman kampında 3 gün kaldık,anlatılan sorunların hiçbirini yaşamadık,harika vakit geçirdik,ramazan olmasından sanırım fazla kalabalık değildi,
daha öncede katrancı orman kampında kalmıştık ama tabiiki eylülde gittik,
bu tür kamp yerlerine temmuz ağustosta gitmemek lazım,ama ramazana denk gelirse gidilebilir,
temmmuz ağustosta aşırı kalabalık olduğundan birsürü aksaklık çıkıyor,ama mayıs-haziran-eylül-ekim de harika oluyor,
ancak çocuğu okuyanlar bu tarihlerde gidemiyor
30 ağustos ve eylül başı katrancıda olacağım,okullar açılacağı için kalabalık azalır umarım

Çubucak kamp yeri falan değil orası ayrı bir ırk. Elektrik bedava diye çadırlarda buzdolabı, uydu, air condition, bulaşık makinesi falan var.

Zaten çadır kurulmuyor orda.. Otah kuruluyor.

Kimsenin kimseye saygısı yok, sabahın 5 inde toplananların bağrışlarıyla yerinizden fırlıyorsunuz. İnadına "biz gidiyoruz uyanın" der gibiler. Gece 1 de bulaşıkhaneden gelen seslerle uyuyamıyorsunuz. Tuvaletler rezalet ötesi. Toz, duman, mangal, yan komşuda pişen yemeğin ağır yağ kokusu birbirine karışmışken bir de böcek ilacı sıkıyorlar üzerinize feleğiniz şaşıyor..

Araba arıza yaptı çaresizlikten girip kaldık birkaç gün, nasıl kaçtık bilmiyorum. Kendime geldiğimde Balıkesir'deydik.

Yani kısacası kampçılara göre değil.

Bence bu aralar Çubucak'ı bir daha deneyebiliriniz.

Yoğun sezonda çok kalabalık oluyor ben de zaten o dönem hiç gitmiyorum. Ama eylül ekim ayları harikadır. :smiley:

2010 yılında 22 Eylülde gitmiştim. Onun fotoğrafları. :smiley:

IMG 3205

IMG 3224

IMG 3226

IMG 3229

IMG 3242

Birkaç otağ çadırı gibi çadırlar vardı ama kamp alanı genelde boş oluyor. Bir de 15 eylülden sonra %50 indirim olması lazım. Söylemezseniz indirimimiz var demezler. Tabiki son iki yılı bilemiyorum. :-\
Ben bir gece kalıp Datça'ya devam etmiştim.

IMG 3277

IMG 3283

IMG 3324

IMG 3330

IMG 3409

Yanlış anlaşılmasın yer olarak harika bir yer hele denizi mükemmel ötesi.

Gelen herkes aynı değil ama öyle bir çoğunluk var ki orayı parsellemişler, 2-3 ay kalıyorlar. denizin bile belli bölümünü sahiplenmişler oltalar 24 saat denizde. çadır aralarına sokaklar kurup isim vermişler. Karavanların yeri ayrı, orası zengin sosyetik muhit... Çevre köylüler bağı bahçeyi depoya çevirmiş. Traktörle geliyorlar, çadırları ve eşyaları topluyorlar, o depolarda kalıyor eşyalar 1 sene. Aylık 100-150 TL kira veriliyor depolara. Yeni iş alanları oluşmuş.

1 hafta kalıp belgesel çekecektim kameram yanımda olsa. Nat.Geo da yayınlanacak düzeyde olur yok böyle birşey çünkü. Apayrı bir kültür orası. Ayrı bir koloni.. 3500 çadır vardı benim gittiğim dönemde ki daha tam dolu değil diyorlardı. Bakın, çadırları bildiğiniz çadırlar gibi düşünmeyin, 5 oda salon, özel bahçeli, biber, domates yetiştirilen içinde koca nofrost buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, ocak, klima olan OTAH'lar dan var 3500 tane. Tam dolu halini hayal bile edemiyorum. Yine de sezonda gidip 1-2 saat görmek lazım. Çadırcılığın ulaştığı son nokta, daha ötesi yok :smiley:) Dünyada eşi benzeri yok, yok öyle bir yer.

Ama dediğiniz doğrudur bu dönemde harika olabilir. Gerçekten çok güzel bir yerde. o kalabalıktan, keşmekeşlikten kurtulduğu anda (bu benim için kabus bişey) çok güzel bir yer aslında.

kredno' Alıntı:
Yanlış anlaşılmasın yer olarak harika bir yer hele denizi mükemmel ötesi.

Gelen herkes aynı değil ama öyle bir çoğunluk var ki orayı parsellemişler, 2-3 ay kalıyorlar. denizin bile belli bölümünü sahiplenmişler oltalar 24 saat denizde. çadır aralarına sokaklar kurup isim vermişler. Karavanların yeri ayrı, orası zengin sosyetik muhit... Çevre köylüler bağı bahçeyi depoya çevirmiş. Traktörle geliyorlar, çadırları ve eşyaları topluyorlar, o depolarda kalıyor eşyalar 1 sene. Aylık 100-150 TL kira veriliyor depolara. Yeni iş alanları oluşmuş.

1 hafta kalıp belgesel çekecektim kameram yanımda olsa. Nat.Geo da yayınlanacak düzeyde olur yok böyle birşey çünkü. Apayrı bir kültür orası. Ayrı bir koloni.. 3500 çadır vardı benim gittiğim dönemde ki daha tam dolu değil diyorlardı. Bakın, çadırları bildiğiniz çadırlar gibi düşünmeyin, 5 oda salon, özel bahçeli, biber, domates yetiştirilen içinde koca nofrost buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, ocak, klima olan OTAH'lar dan var 3500 tane. Tam dolu halini hayal bile edemiyorum. Yine de sezonda gidip 1-2 saat görmek lazım. Çadırcılığın ulaştığı son nokta, daha ötesi yok :smiley:) Dünyada eşi benzeri yok, yok öyle bir yer.

Ama dediğiniz doğrudur bu dönemde harika olabilir. Gerçekten çok güzel bir yerde. o kalabalıktan, keşmekeşlikten kurtulduğu anda (bu benim için kabus bişey) çok güzel bir yer aslında.

Fotoğraf gibi anlatım... :smiley:

Cavid Sezen

Sayın "kredno" güzel anlatım için teşekkürler. :smiley:

Dediğiniz gibi sezonda bir meraktan gidip, birkaç fotoğraf çekmek lazım. Gerçekten güzel belgesel olur. Kalmak için ise bu mevsimlerde gitmek lazım tabiki. ::smiley:

fsirin' Alıntı:
Sayın "kredno" güzel anlatım için teşekkürler. :smiley:

Dediğiniz gibi sezonda bir meraktan gidip, birkaç fotoğraf çekmek lazım. Gerçekten güzel belgesel olur. Kalmak için ise bu mevsimlerde gitmek lazım tabiki. ::smiley:

Sayın Cahit Bey ve Ferhat Bey, öncelikle teşekkür ederim.

Çok iyi biliyorum, görüyorum, ülkemizde kampçılığı, çadırcılık olarak değil gerçek kampçılık olarak yapan seçkin bir grup var. Seçkin diyerek ayrım yapıyorum doğaya olan saygılarından ötürü.

Bu siteyi, duayen abilerimizden Sevgili Rüzgar ve değerli eşi vasıtasıyla öğrendim. Onlarla da bu konuda dertleşmiştik. 3 tarafı denizlerle çevrili, dağında ormanında, ovasında deresinde binlerce kamp yeri sunan güzel yurdumda parmakla sayılacak kadar az sayıda kamp yerinin olması, olanların da vidasının çıkması içimi burkuyor. isyanım buna aslında benim.

Yoksa her kesime hitap eden farklı kamplar kurulsun, hiçbir itirazım yok. 100 tane Çubucak kurulsun hiç dert değil ama hani 2-3 tane de Altın Kamp olsun. Bana yeter, yeter ki 1 yere tıkılıp kalmayayım..

Merhabalar,

Aranıza yeni katılıyorum. Umarım ortak paydada buluşmanın keyfini yaşarız.

Eşim ve iki kızımla doğa tutkunu bir aileyiz. Geçen seneye kadar çadırla kamp yapıyorduk. Sonunda karavan almaya karar verdik ve ilk kamp yerimiz Çubucak oldu. 15 gün kadar kaldık herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Belki de kısa süre kaldığımızdandır. Doğa muhteşemdi. Burada hem orman hem deniz havası yaşadık. Ama sabit kalmayı pek sevmiyoruz. Niyetimiz bu sene Ankara'dan çıkıp Ege sahillerini dolaşmak. Bu konuda bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. :smiley:

Sevgiyle kalın.

Sanırım bu yıl ramazanın etkisi olsa gerek çok fazla bir kalabalık yok..
Deniz kenarı dolu, onların arkasında bir kaç sıra çadır var. Kapıda karavanı gördüğünde görevliler karqvan ünitesinin dolu olduğunu söylediler, sadece 1 gece kalacağımızı söyleyince çadır ünitesinde bir yer verdiler, çadırla gelenler için fazlasıyla yer var ancak karavan ünitesi doluymuş,
Fiyat ise elektri dahil 33,50

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri