Crafter Kabindeki Klimayi Bataryalara Baglama

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan groundeffect Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,453

groundeffect

Yeni Üye
Selamlar,

Vw crafter 2012 aracimin kabinindeki klimayi (ikinciyi) bataryalarima baglarsam kabini aracimin motorunu calistirmak zorunda kalmadan sogutabilir miyim? Bataryalarim 400 ah gucunde ve gunes enerji sistemi olacak..

Bilgi ve tecrubelerinizi umitle bekliyorum :smiley:

Etiketler
Selamlar,

Vw crafter 2012 aracimin kabinindeki klimayi (ikinciyi) bataryalarima baglarsam kabini aracimin motorunu calistirmak zorunda kalmadan sogutabilir miyim? Bataryalarim 400 ah gucunde ve gunes enerji sistemi olacak..

selam
VW klima kompresörü dizel motor gücüyle çalışır, motoru çalıştırmadan klima sistemi çalışmaz.
12V ile çalışan 3000-5000 btu luk sistemi tahminim sanayı buzdolabı imalatçılar yapa bilir,veya

dan bakılabilir

Selamlar,

Selam
araba motoru çalışmadan mümkün değil, 12V 3000-4000 btu luk klima belki şarküteri buzdolabı imalatçı ustalar yapabilir,
veya aşağıdaki linkten tedarik imkanı varsa getirtirisin:

Selamlar,

Çalışma ile ilgili arkadaşlar gerekli cevapları yazmışlar. Soğutmanın klima konforuna yakın ancak klima kadar konforlu olmayan yolu dondurma, et ve peynir dağıtım kamyonlarında kullanılan soğutucuları kullanmaktır. Dondurma dağıtımında kullanılanlar motordan bağımsız batarya beslemelidir, günlük şarj ister. et ve peynir dağıtımında kullanılanlar 12V dc ile çalışır. Sıcaklık değer kontrolü zor makinalardır. Tek değere set edilip çalışmaya uygundurlar. Sürekli değişen devirlerde zorlanırlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,423
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri