Çöl Kartalı'nın kültür ve sanat turları, gezileri ve resim sergileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Çöl Kartalı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 81
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 87,663
Ynt: Çöl Kartalı'nın Kültür Ve Sanat Turları, Gezileri Ve Resim Sergileri

Ahmet hocam durun, yapmayın, beni de gaza getirmeyin, yani şimdi " bu kadeh senin şerefine emmoğlu" diyeceğim :D
Bülent hocam, teşekkürler, takipteyiz.

Etiketler

seyyah54' Alıntı:
Sayın Yeşim Hanım ve Bülent bey bu güzel çalışmaları bizlerle paylaştığınız için bende kadehimi sizlerin şerefine demekten mutluluk duyarım.

Ahmet bey, kadehlerimiz daima başarılarımız ve mutluluklarımız için kalksın. Yaşam güzel, gerisi teferruat ;D

mhmtabi' Alıntı:
Ahmet hocam durun, yapmayın, beni de gaza getirmeyin, yani şimdi " bu kadeh senin şerefine emmoğlu" diyeceğim :D
Bülent hocam, teşekkürler, takipteyiz.

Mehmet bey, siz de kadeh kaldırmaya dünden hazırmışsınız, bari bizi bahane etmeyin ;D ;D ;D İlginize ve yakibinize çok teşekkürler :smiley:

Birkaç resim daha; NTV ve TRT TV programcılarından Defne Sarısoy, resimlerimi koleksiyonuna aldı :smiley: Kanal D TV programcılarından Şule Bulut, koleksiyonerim oldu. Resimlerim Türkiye'de ve yabancı ülkelerde çeşitli koleksiyonlarda yer aldı :smiley:

Sergimde

Defne Sarsoyla

Ule Bulutla

Fethiye Ölüdeniz Festivali'ne plastik sanatlar alanında eserlerimizle renk kattık. Altın Keçi'yi Beydağlarından aşağıya indirdik ;D

Ldeniz Festivali

Ldeniz Festivali 2

Ldeniz Festivali 3

Ldeniz Festivali 4

Ldeniz Festivali 6

Bir Fetfiyeli ve Fethiye aşığı olaraktan sizlerle gurur duydum beni ve tüm hemşerilerimizi onurlandırdınız,ayrıca facebooktan yeleklerinizi de görmüştüm ne zaman Gezenbilirde görürürüz diyordum ki sizlerden resimler eklendi. Yeşim Hanım'ın emeklerine sağlık,herikinizede çok teşekkür eder sanat camiasında başarılarınızın devamını dilerim

haşmet' Alıntı:
Bir Fetfiyeli ve Fethiye aşığı olaraktan sizlerle gurur duydum beni ve tüm hemşerilerimizi onurlandırdınız,ayrıca facebooktan yeleklerinizi de görmüştüm ne zaman Gezenbilirde görürürüz diyordum ki sizlerden resimler eklendi. Yeşim Hanım'ın emeklerine sağlık,herikinizede çok teşekkür eder sanat camiasında başarılarınızın devamını dilerim

Haşmet bey, biz de size çok teşekkür ediyoruz. Fethiye'lilerin konukseverliğini hiçbir zaman unutamayız :smiley:

Devrim Erbil hocamızla birlikteyiz

Devrim Erbil sergisi

Devrim Erbil sergisi 2

Devrim Erbil ile

Ekli dosyalar

• Sanatç? Devrim Erbil ile.JPG
    Sanatç? Devrim Erbil ile.JPG
    57 KB · Görüntüleme: 349

Çöl Kartalı'nın atölyesini Paris'teki Louvre Müzesi'ne benzetenler çoktur. Duvarlarında 200 kadar kendimize ait eserler varken resim koleksiyonumuz da 600 sayısını aşmıştır. Yerli ve yabancı sanatçılardan oluşan resim koleksiyonumuz, bizim en büyük zenginliğimizdir. Biz gezmekten fırsat bulduğumuz zamanlar resim ve yelek, bunlardan fırsat bulduğumuzda gezi ve müzik yaparız. Bunları sizlerle paylaşmaktan keyif aldığımızı bilmenizi isteriz :smiley:

Atölyemizden fotoğraflar

Atlyede bir ke

Atlyede

Mamma Mia

Atlyeden bir baka blm

Ekli dosyalar

• Atölyede çalışırken.jpg
    Atölyede çalışırken.jpg
    90.2 KB · Görüntüleme: 265

Harikulade resimler..Umarim serginizde gerceklerine de bakabilmek nasip olur.

Saygilar
Mustafa GULER

must' Alıntı:
Harikulade resimler..Umarim serginizde gerceklerine de bakabilmek nasip olur.

Saygilar
Mustafa GULER

Mustafa bey, ilginize ve beğeninize çok teşekkür ediyoruz :smiley:

Yeni görseller

Bol kahkahal bir sergi

Yelekler ve resimler

Atlyemizde kutlama

Ekli dosyalar

• Atölyeden bir başka köşe.jpg
    Atölyeden bir başka köşe.jpg
    76.5 KB · Görüntüleme: 247

Kültür ve sanat, bizim su ve ekmek kadar önemli gıdalarımızdır. O nedenle yıllar içinde dünyanın çeşitli ülkelerinde sanat etkinliklerine katıldığımız gibi ülkemizin de birçok ilinde kişisel ve karma sergilere katılıyoruz. :smiley:

Eskişehir'den de bir ödül aldık

Eskiehir Sergisi

Atlyede

Yeimin yaam aac

Resim ve yeleklerimle Paristeyim

Ekli dosyalar

• Eskişehir Sergisi (2).jpg
    Eskişehir Sergisi (2).jpg
    55.6 KB · Görüntüleme: 300

Türkiye'nin değerli heykeltraş sanatçısı Mehmet Aksoy ile resim alanında hocamız Süleyman Saim Tekcan'la yıllara dayanan dostluğumuzla sanat yolumuzda öncü oldukları için çok mutluyuz :smiley:

Mehmet Aksoyun heykeli ile

Sleyman Saim Tekcan hocam ile

Mehmet Aksoyun sergisi

Heykeltra Mehmet Aksoyla

Sergideyiz

Atölye çalışmalarımdan birkaç görsel (Yeşim/Çöl Kartalı)

L Kartalnn Yeim t

Yeimden 4

Yeimden

Yeimden 3

Ekli dosyalar

• Yeşim'den (2).JPG
    Yeşim'den (2).JPG
    112.2 KB · Görüntüleme: 270

Sanat dünyamızdan çok farklı etkinlikler :smiley:

Baykamn galerisinde Mona Lisa ve ben

Sanat Bahri Gen ile ben Mona Lisa tablosundayz

Prof Bedri Karayamurlar hocamzn sergisi

Nl sanat Yaar alldan dl alrken

Ekli dosyalar

• Ressam ve modacı Cemil Ä°pekçi ile sergimizde.jpg
    Ressam ve modacı Cemil İpekçi ile sergimizde.jpg
    153.5 KB · Görüntüleme: 267

Biz bu ülkede yaşayan en şanslı ikiliyiz. Uzun yıllar tiyatro, sinema, resim sanatı ve edebiyat çevrelerinde kültürel bir zenginliğin içindeyiz. Dünyanın birçok ülkesindeki sanat etkinliklerini kaçırmadığımız gibi ülkemizin de üreten çok saygın değerlerinin arasında yer alarak onların saygı ve sevgisine mazhar olduk. Gezenbilir'in kültür ve sanat bölümünde bunları sergilemek ve bu sergilediğimiz etkinliklere olan büyük ilgiyi görmek, çok sevindirici biz Çöl Kartalları için :smiley:

Hep sanatn iindeyiz

ProfHsamettin Koan hocamz ile

ProfHKoan hocamz ile

Usta sanatmz Koan ve ben

Sevgili Doan Hzlan ve biz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri