Çöl Kartalı İle 2013 (5000 Km.) Gezi Notları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Çöl Kartalı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 84
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 76,918
Ynt: Çöl Kartalı İle 2013 (5000 Km.) Gezi Notları

sisdagili61' Alıntı:
Merhabalar,
Bülent bey bende yaklaşık bir yıl kadar önce o bölgedeydim güveç satın aldım Avanos-Ürgüp yolundan, belki sizin fotoğrafınızdaki çömlek satış yeriydi.
İmalatını kendilerinin yaptığını söyleyen satıcı bana ısrarla "abi bunu al buranın toprağından yapılmıştır" dedi bende aldım, başka şeylerde aldım. İlk kullanımda koku yaptı ilk dedik sora hep pişirdiğimiz yemeklerimiz balçık kokulu oldu. En son bir yaprak sarma yapmıştı hanım, içindekiyle birlikte attık kokudan yenmedi. O bölgeden aldığımız toprak ürünlerini attık.
Yolumuz düşerse bir daha almam.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Niyazi bey, sizin adınıza üzüldük. Biz bir şey almadığımız için yorum yapamıyoruz. Selam ve sevgiler :smiley:

Etiketler

zentoz' Alıntı:
Eee bu kadar mı ? :smiley:

Olur mu bukadar ;D ;D ;D Daha neler var neler :D

143

139

135

136

Ekli dosyalar

• 133.JPG
    133.JPG
    220 KB · Görüntüleme: 268

Her mevsimini doya doya sindire sindire yaşadığımız kapadokya,nın cok gizemli bir yapısı vardır bunu bize yıllar önce büyüklerimiz söylemişti kapadokyayı karış karış santim santim gezsenizde mutlaka atladığınız bir yeri ile görmediğiniz bir görüntüsü vardır demişlerdi.
Ne kadar doğru bi tesbitmiş,Takip,deyiz Selamlar Tunay & Tugay

TUGAY58' Alıntı:
Her mevsimini doya doya sindire sindire yaşadığımız kapadokya,nın cok gizemli bir yapısı vardır bunu bize yıllar önce büyüklerimiz söylemişti kapadokyayı karış karış santim santim gezsenizde mutlaka atladığınız bir yeri ile görmediğiniz bir görüntüsü vardır demişlerdi.
Ne kadar doğru bi tesbitmiş,Takip,deyiz Selamlar Tunay & Tugay

Çok doğru bu bölge her mevsimde başka bir güzel. 40 yıldır gelirim ve her seferinde yeni sırlarını keşfederim. Sevgili Tunay&Tugay çifti, size de çok yakın olduğu için bu bölge, çok şanslısınız:smiley:)

Greme turu

Avanosta yzenler

Uhisar

Uhisar 2

Uhisar 3

Bülent&Yeşim Bizlerde sizleri zevkle takip ediyoruz.
Kadehleriniz hep dolu olsun

Mersin'e giden otoyolda çok sayıda tüneller var ve keyifli bir sürüş fırsatı yaratan yüksek rakımdaki kaliteli otobandan keyif aldık ve Tarsus'a geldik. Tarsus'ta gezilecek ve görülecek yer çok. Başta Tarsus Şelalesi olmak üzere Keleopatra Kapısı ve tarihi yerleri ziyaret ettik :smiley:

Tneller yapm aamasnda

Tarsus

Tarsus 1

Tarsus 2

Tarsus 3

Bülent&Yeşim çifti gezileriniz her zaman güzel olmuştur, yine güzel bir geziyi bizlere sunmuşsunuz, teşekkürler :smiley:

Çok güzel bir gezi çıkarmışsınız.
Elinize emeğinize saglık, sayenızde çok güzel kareler izleyip sizinle beraber geziyoruz.
Teşekkürler , selamlar.

drares' Alıntı:
Bülent&Yeşim çifti gezileriniz her zaman güzel olmuştur, yine güzel bir geziyi bizlere sunmuşsunuz, teşekkürler :smiley:

Haşmet bey, bu yıl da tadını çıkara çıkara gezdik ve siz dostlarımızla da bu tadı paylaşıyoruz :smiley:

Gezimizin Mersin ve çevresinden yeni görseller

Tarsus 4

Tarsus 5

Tarsus 6

Tarsus elalesi

Ekli dosyalar

• Otoyol.JPG
    Otoyol.JPG
    206.7 KB · Görüntüleme: 299

mehmet_mtrs' Alıntı:
Çok güzel bir gezi çıkarmışsınız.
Elinize emeğinize saglık, sayenızde çok güzel kareler izleyip sizinle beraber geziyoruz.
Teşekkürler , selamlar.

Teşekkür ederiz Mehmet bey :smiley:

Tarsus'tan sonra Mersin'e geçiyoruz. Aşırı sıcakta gezebildiğimiz kadar geziyoruz. Parklardaki fıskiyelerin altına girerek serinlemeye çalışıyoruz :smiley:

Tarsus elalesi 2

Tarsus 3

Mersin Hilton

Mersin 2

Mersin

Merhabalar,
Her şey çok güzel, acaba Çanakkale kahramanı olan NUSRAT mayın gemisini göremediniz mi.
Jilet olmaktan Tarsus Belediye Başkanı tarafından kurtarılıp ilçemizde havuz içinde sergilenmektedir.
Yıllar önce ben fotoğraflamıştım evim soyulunca her şeyim gitti.
Güzel gezinizden güzellikler bekleyenlerin arasındayım, mutlaka çok güzellikler vardır.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri