Çöl Kartalı İle 2013 (5000 Km.) Gezi Notları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Çöl Kartalı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 84
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 76,914

Çöl Kartalı

Dünyayı keşfetmek, kendini keşfetmektir
Yer
İstanbul
2013 yılı gezilerimizi Çöl Kartalı ile keyifli bir şekilde tamamladık. 5000 km.lik yolculuğumuzda en zorlu dağ yollarını gık demeden çıkan sevgili Çöl Kartalı'na teşekkür ediyoruz. Taraklı Karavan Festivali'nin hemen ardından çıktığımız bu uzun soluklu gezimizden beğeneceğinizi umduğumuz görseller ile kısa notlarımızı da size aktaracağız. Tabii ki yorumlarınızı bekliyoruz :smiley:

Gllere veda ediyoruz

Yolculuk balyor

L Kartal yola kmaya

Uzun yol kaptan da hazr

2Kaptan da hazr

Etiketler

Ynt: Çöl Kartalı İle 2013 (5000 Km.) Gezi Notları

İzmit'ten geçerken Marmaris'e hazırlanan yatçı arkadaşımız Güneş bey, karavanımıza kısa süreliğine konuk oluyor ve yol için hazırladığımız yemeklerimizi test ediyor. Biz de kendisinin yatında hazırladığı yemekleri unutmadık. İlk durağımız Kızılcahamam Kaplıcaları oluyor. Uzun gezi öncesi termal kaplıcalarında şifalı sularla kaynaşmak, bize çok iyi geliyor ;D Bu arada Kızılcahamam sınırları içindeki leylek kolonisi de bize yine uzun bir geziyi müjdeliyor ;D

Gne bey ile

Kzlcahamam 1

Kzlcahamam 2

Kzlcahamam 3

Kzlcahamam 4

Paylaşımlarınız için peşin peşin teşekkürler. Devamını bekliyor olacağız...

bariscim' Alıntı:
Paylaşımlarınız için peşin peşin teşekkürler. Devamını bekliyor olacağız...

Misi Kamping'ten yan komşumuz olduğunuz için teşekkürünüzü taksitlendirebiliriz ;D ;D ;D

Güzel Atlar Ülkesi olarak tanınan Kapadokya bölgesinde Uçhisar, Ürgüp, Göreme, Ortahisar, Çavuşin, Avanos, Kızılvadi , Zelve ve çevresinde harika zamanlar geçirdik. Özellikle sanatçıların her yıl kamp kurduğu Uçhisar'daki Karlık Evi'nin güzel müdiresi arkadaşımız Fatoş'a harika ev sahipliği için çok teşekkür ediyoruz. Kapadokya bölgesinde kayısı ağaçlarından en güzel kayısıları toplayıp karavanda kayısı reçeli topladık. Uçhisar'daki komşumuz Pembe hanımın verdiği harika asma yapraklarından dolma yaptık. Süper oldu. Kızılvadi'de şarap eşliğinde güneş batışını gitarımızla çaldığımız en güzel parçalarla ölümsüzleştirdik :smiley:

003

005

021

At turu

Greme Atlar

Kapadokya bölgesinde yapılacak en güzel etkinliklerin başında binicilik ve trekking geliyor. Ayrıca bu bölgenin simgesi haline gelen balon uçuşları ile Kapadokya'yı yüksekten izlemek, süper bir deneyimdir :smiley:

Nazar Aac

Kovgirl hazr

SAM 2974

SAM 3002

Trekking

Kapadokya bölgesinden görselleri sergilemeye devam edelim ve yorumları bekleyelim ;D ;D ;D

Greme Faytonlar

Karlk Evi Uhisar

Uhisar 2

Uhisar

Karlk Evi

Hacıbektaş'ı ziyaret etmeden tabii ki olmaz. Yolumuz Gülşehir'e de düşüyor. Ne mutlu bize ki, önce ülkemizin daha sonra dünyanın her köşesini gezmek idealine sahibiz :smiley:

Hacbekta Veli

Hacbekta Veli 2

056

Glehir

027

Sevgili Çölkartalları,
Objektifinizden ve klavyenizden dökülen güzellikleri herzamanki gibi ilgi ile izlemeye devam ediyoruz.
Selamlar,sevgiler.
Sevinç-Mehmet

mhmtabi' Alıntı:
Sevgili Çölkartalları,
Objektifinizden ve klavyenizden dökülen güzellikleri herzamanki gibi ilgi ile izlemeye devam ediyoruz.
Selamlar,sevgiler.
Sevinç-Mehmet

Teşekkür ederiz. Ören'deki komşuluktan keyif aldığımızı da bu vesileyle söyleyelim Mehmet bey :smiley:

Kapadokya Kızılvadi'de gün batımı süper oluyor. Biz Fatoş arkadaşımızla Kızılvadi'ye gittik. Yeşim gitarı ile güneşi uğurlarken ben de kırmızı şarap şişesinin mantarını güneşin ve bizlerin şerefine çıkarıyordum ;D ;D ;D

Kzlvadide gn batmJ

Kzlvadi

Kzlvadi 2

Kzlvadi 3

Kzlvadi 4

Kapadokya bölgesi, her köşesiyle sizi kendine çeken gizem dolu öykülere ev sahipliği yapıyor :smiley:

020

003

Avanos

Avonos 1

014

Merhabalar,
Bülent bey bende yaklaşık bir yıl kadar önce o bölgedeydim güveç satın aldım Avanos-Ürgüp yolundan, belki sizin fotoğrafınızdaki çömlek satış yeriydi.
İmalatını kendilerinin yaptığını söyleyen satıcı bana ısrarla "abi bunu al buranın toprağından yapılmıştır" dedi bende aldım, başka şeylerde aldım. İlk kullanımda koku yaptı ilk dedik sora hep pişirdiğimiz yemeklerimiz balçık kokulu oldu. En son bir yaprak sarma yapmıştı hanım, içindekiyle birlikte attık kokudan yenmedi. O bölgeden aldığımız toprak ürünlerini attık.
Yolumuz düşerse bir daha almam.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri