Çok Fazla Bilinmeyen Kamp Yerleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fatalrhymer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,734

fatalrhymer

Ana Kamp
Yer
istanbul
Merhaba arkadaşlar..bir doğasever olarak birçok yerde kamp yaptım.güzel bir kamp yeri önerisi dediğimde şüphesiz herkesin beğendiği tavsiye edeceği biryer vardır.bunların büyük çoğunluğu da bilinen(şile,ağva,kıyıköy,bolu vs vs..)yerler olur muhtemelen.benim istediğim çok az bilinen, çok etkilendiğniz ,mutlaka diyebileceğiniz bir çeşit sizin için saklı cennetler diyebileceğiniz kamp yerlerini burada paylaşmanızdır.not:caamping'ler hariç

Etiketler
Ynt: Çok Fazla Bilinmeyen Kamp Yerleri

üstad kendi keşfettiğin saklı cennetleri sen olsan forumda paylaşırmıydın ?

Elbette haklısın üstad.Lakin bu öyle hemen gidilebilecek biryer olmayabilir yani ulaşılabilirliği çokönemli değil.Ben değişik erler görmeyi keşfetmyi ve bunları paylaşmayı seviyorum;ki burada paylaşmaktan sıkıntı duymam.benim gibidüşüneen aarkadaşlar var ise böylebir paylaşımda bulunabiliriz diye düşündüm:smiley:

inanın bana paylaşılanlar çokta saklı cennet olmayacaktır :smiley:

Benden bu konuda bişey çıkmaz :smiley:

fatalrhymer' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar..bir doğasever olarak birçok yerde kamp yaptım.güzel bir kamp yeri önerisi dediğimde şüphesiz herkesin beğendiği tavsiye edeceği biryer vardır.bunların büyük çoğunluğu da bilinen(şile,ağva,kıyıköy,bolu vs vs..)yerler olur muhtemelen.benim istediğim çok az bilinen, çok etkilendiğniz ,mutlaka diyebileceğiniz bir çeşit sizin için saklı cennetler diyebileceğiniz kamp yerlerini burada paylaşmanızdır.not:caamping'ler hariç

Az bilinen bir yer midir bilmiyorum ama ben Çilingoz'dan etkilenmiştim.

öncelikle size iyi gezmeler ve sizinde belirttiğiniz üzre ''az bilinen yerler,, bunları çok bilinen hale getirip herkesin oraları da berbat etmesini istemeyiz değilmi.en azından özel mesajlarla yada telefonla emaille vs vs bu bilgileri almak bence daha uygun olur.insanoğlu olarak girip de harap etmediğimiz yer kalmadı ki.ben balıkesirde yaşıyorum ve geçen haftasonu gördüğüm yerler ve eski yerleşimleri gördükçe bir kez daha buraların güzelleiğine ve bozulmamışlığına el değmemişliğine hayran kaldım.öyle güzel yerler var ki fotoğraflarını bile çekip paylaşmıyorum olurda birileri bu güzellikleri ranta çevirir diye

bunun adına ne denir bilmiyorum belki bencillik en yakın olanı. fakat ben bir iki paylaşımımdan sonra pişman olduğumu hatırlıyorum. gittiği yerin değerini bilecek kişilerle birebir paylaşmayı tercih ediyorum. Bence çok faydalı olabilecek bir konu ancak yadaşıklarımında da etkisi ile bende paylaşmak istemiyorum açıkcası.

sırf paylaşmış olmak için de zaten bilinen yerleri de yazmak size karşı ayıp olur. ::smiley:

kendi kız arkadaşımı bile götürmediğim noktalarım var, sadece kendine özel yerlerin olmalı...

yanıt yazan bütün arkadaşlara çok teşekkür ederim..Yazılanları okuyunca hak vermemek elde değil..Benim de ilk keşfimden sonra tekrar gittiğimde asla görmek istemeyeceğim durumla bulduğum yerler oldu..O çok özel yerler değil de,bence burası gidilmeye değer;diyebileceğimiz yerleri paylaşabiliriz..

belkide haklısınız hak vermemek mümkün değil ama o zaman bu sitenin ne anlamı varki.bu sitede bilmediğimiz görmediğimiz yerler hakkında bilgi sahibi olmak için üye değilmiyiz.gideceğimiz yerler hakkında gitmeden bilgi sahibi olmak değilmi.saygılarımla

sayın cengo bir gittiğiniz yeri bir dahaki gidişinizde aynı şekilde bulamıyorsanız eğer ve bunun böyle olmasından kendinizi sorumlu tutuyorsanız (başkalarına tavsiye ederek) emin olun ki sizde paylaşmazdınız.insanlar sanki oraya bir daha gitmeyecekmiş gibi yada başkaları gelmeyecekmiş gibi davranıyorlar maalesef...

cengo43' Alıntı:
belkide haklısınız hak vermemek mümkün değil ama o zaman bu sitenin ne anlamı varki.bu sitede bilmediğimiz görmediğimiz yerler hakkında bilgi sahibi olmak için üye değilmiyiz.gideceğimiz yerler hakkında gitmeden bilgi sahibi olmak değilmi.saygılarımla

paylaşmıyor değiliz ki. paylaşıyoruz elbette. ama dediğim gibi kıymetini bilenle...

cengo43' Alıntı:

Haklisiniz tabi ama atlanamayacak bir nokta varki siteye yazilanlar basit google aramasi ile bile baştan sona üye olmadan okunabiliyor. Bu durumda buraya açık açık yazmak güzelim yerler için cinayet olur.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öncelikle Merhabalar,

:smiley: Sana önerebileceğim güzel keşfedilmemiş bir çok ye var, öncelikle bu konuda hangi bölgeler de yapmak istediğini belirtmediğin için sana biraz derleme yapacağım
1- Datça - Kartallar vadisi, içinde yeşillik ve gizli kanyonların bulunduğu ender güzellikteki yerlerden biridir, detaylı bilgiyi datça palamut bükü içerisine girmeden turizm danışma merkezlerinden alabilirsin hatta ücretsiz haritasınıda alabilirsin, gerçekten görülmeye değer bir yerdir önerim
2 - Antalya - Kaş- Kekova - Üçağız ( burası batık şehir diyede bilinir, yüzmek yada dalmak yasaktır ancak altı cam olan teknelerle şehri ziyaret edebilirsin ücretleri makuldür kamp yeri bulmakta biraz zorlanabilirsin zira heryer maki örtülü olduğunda dolayı ve yakan taşı kayalıklardır bu sebeple biraz zorlansanda mutlaka bir ağaç altı yada kaaların içerisine yapılan evlerin sahiplerinden bahçelerine cadır kurma konusunda izin alabilirsin, dilersen sonrasında saklı kente çıkabilir ardından, kayak yapabilirsin )
3 - Kelebekler vadisi - Fethiye lakin bot yada tekne ile değil likya ( eski ) likya yolu üzerinden macerayı seviyor isen gidebilirsin yanlız tekbaşına önermiyorum çünki 350 - 400 m lik bir kanyondan iple geçmen gerkeiyor.. vs.vs..

4- Kendini cesur ve hazır hissediyorsan Küthaya Domaniç Ormanlarını deneyebilirsin, Türkiyenin en çok vahşi hayvan v-barındıran 400 Km karelik bir ormandır, içerisinde Gözcü kuleleri mevcuttur her 20 km kare de bir eğer kendini güvende hissetmez isen bu kulelerdede kalabilirsin içerisinde su, battaniye, telsiz, fener , konserve iyecekler ve ilk yardım setleri mevcuttur ) 84 günde bir çok noktasını gezdim 64 gözcü kulesini işaretledim ( mor kurdale ile ) benim imzamdır aynı zamanda yani daha önce gözüne çarptıysa işte o kurdele benimdir benim anlıyormusun san benimdir diyorum :smiley:)

5 - Antalya Köprülü Kanyon civarındada gidebileceğin konaklaya bileceğin pek çok nokta mevcuttur olağan üstü bir doğası ve manzarası vardır vsv..vs.vs.

6- Karadeniz ve Çanakkale bölgelerini düşünürsen Ayder Yayalası, uzungöl, Zeus tapınakları vs.vs.
Sinop içerisindede mevcut yerler var oldukça güzel olan yerli halktan gerekli bilgileri edinebilirsin lakin çok fazla ayı ve domuz mevcut ve daha bir sürü seni öldürmek isteyebilecek yırtıcı hayvan dikkatli olmanı öneririm

anlatmaakla bitmiyor sıkıldım bu yüzden daha fazla yazamayacağım ama detaylı bir Camp map istersen bilinen yerlerin dışındaki bana pm atabilirsin sanırım senin için bir tane gönderebilirim

Doğayı korumak kamp yerlerini birbirimizden saklamakla olacaksa doğayı ne kadar çok iyi koruduğumuz aşıkar ;D ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR