Çok Eskilerden . . .

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan foorkyng Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 47
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,320
Ynt: Çok Eskilerden . . .

1940ANAKKALE

Etiketler

Eline sağlık Furkancım ;)
Hepimiz için çok güze bir arşiv oldu bu fotoğraflar.

Devamını bekliyoruz ;)

bayramiç fotoğrafı.

Yeni üye oldum.ve bayramiç fotoğrafını gördüm ( Günay ÖZCAN )
O fotoğraf bana ait.ve 80 yıllık.Türkiyeye giren ilk fotoğraf kartlarından birine
( italyan markası ) tab edilmiş.

Teşekkürler

ali furkan bey siz o kadar emek verirde bizler bunları izlemez isek bu sizin emeğinize saygısızlık olur diye sabırla tek tek bütün resimleri hatta bazılarınıda büyüterek detaylı bir şekilde izledim sayenizde, ben bir yıl gelmesem diğer yıl mutlaka gelmeye çalışırım ve her gelişimde sanki ilk gelişim gibi etkilenirim. emeklerinize sağlık çok güzel hazırlamışsınız sayenizde tarihe geçmişe bir yolculuk yaptım.
bu arada dikkatimi çeken başka bir konuda fatih sultan mehmetin yaptırmış bulunduğu bataryalar taa 1453 yıllardan nasıl düşünmüş düşmanın nereden geleceğini ki belki o zaman çanakkale bir köydü ,düşmanın önünü 350 km öteden kesmeyi nasıl düşünmüş yoksa istanbul neresi çanakkale neresi demek o yıllardan çanakkelenin geçilmemesinin gerekliğini geçildiği takdirde istanbulun ve islam alemininde da ehemniyetinin olamıyacağını elden gideceğini çok iyi bilen büyük sultan koca fatih ve bu büyük sultanın izinden giderek onun bataryalarını düşmana karşı kullanmasını ve büyük savaş stratejilerini ve manevralarını çok iyi bilen mustafa kemal atatürk askerlerini o muazzam yönlendirmesi ile BEN SİZE SAVAŞMAYI DEĞİL ÖLMEYİ EMREDİYORUM demesi benim tüylerimi her zaman diken diken etmiştir bu nasıl bir sözdür bu nasıl bir ifadedir ki mübarek askerleri hemen bu söze uyarlar ve meşhur çanakkale destanını yazarlar tarıhe onun komutanlığında .
hepsinin mekanları cennet olsun ruhları şad olsun.
ellerine sağlık ali furkan bey kardeşim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri