Çok Acil Yardım Lütfen

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan inncylmzz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,656

inncylmzz

Ana Kamp
ARKADAŞLAR 1998 MODEL CRV ALDIGIMI SÖYLEMİŞTİM. ARAÇ 144 BİNDE VE İLK SAHİBİ BAYAN. ARACIN SORUNU TAM OLARAK SU . İLK KALKISI KAFA ATMASI MÜKEMMEL AMA TIKANIYOR GİTMİYOR ARABA MAKS 140 ZORLA GÖRDÜK. BENZİNDE KULLANMAYA CALISIYORUZ GENEL OLARAK DURUM BU. YAG FİLTRE BAKIMLARI YENİ YAPILDI. BENZİNLİ ARAÇ PEK KULLANMADIGIMIZ İÇİN SORUN YAŞIYORUZ. KAANI GİBİ GELEN GEÇİYOR VALLA :smiley: YARDIM RİCA EDİYORUM.

Etiketler
Ynt: Çok Acil Yardım Lütfen

Sacma gelebilir ama egsozun icindeki fitil kopmus ve egsozu tikamis olabilir. Bu da cekis sorunu yapıyor. Kimseninde aklina gelmiyor. Bir de egsozu incelemenizde fayda var. Benim basima geldi ve tesadufen farkettik.gecmis olsun

Çok teşekkürler hafta sonu göstericem. aşırı sinir bozucu bir durum.ilk kalkışta motor ve beygir gücünü hissettiriyor ama gerisi yok. kullanan bilen varsa bunlar böylemidir acaba ?

aracınızın motoru yanlış hatırlamıyorsam, honda nın crv lerde kullandığı bir alt motor 2.0 127 hp. (1999 ve sonrasında 150 hp ye yükseltilmişti ) . usta nız iyiyse motor soğukken supap ayarlarını kontrol ettirin. tabi hazır bakılırken emme tarafında ne varsa kontrol edilmeli

"İLK KALKISI KAFA ATMASI MÜKEMMEL" demişsiniz, fazla zorlamamanızı tavsiye ederim, ilk kalkışta ön taraf en ufak patinaj a kalktığında arkalar otomatik olarak devreye girdiğinden (100km hıza kadar) vuruntu yapar, eğer çok sert kalkmaya devam edilirse vuruntudan takırtıya geçer sonra sı malum.

lpg uygulamasından ve ayarsızlıktan olduğunu tahmin ediyorum, yinede a7k8nx arkadaşın söylediği gibi bir kontrolde yapın.eski de olsa crv ler sağlam araçlardır, 5 sene 99 modeline bindim hadi oradan denecek yerlerede çıkmışlığı vardır ve 180 km yi geçebildiğini hatırlamıyorum (lpg taktırmamıştım) .

güle güle binin..kolay gelsin

Cevabınız için çok teşekkürler. aracmda bi sagırlık hissediyorum ama baktırcam herşeyine artık.ilk sahibi bayan ve 16 yasında olmasına ragmen 144 binde . asıl sorunu buna baglıyorum :smiley:

Accord 2.4 ümde başıma Katalitik konvertör ün dolması sonucu (tıkanıklık veya dolması veya peteklerin bozulması, adı her ne ise ) sizin söylediğinize yakın sorun gelmişti. şöyle çözdüm, Mutluhan da bilgisayarda kırmızı işaret çıktı, dolmuş dediler,, katalitik konvertör ü sökerek kullandım ( arıza ışığı yandı ) ve farkı gördüm. bunu deneyebilirsiniz . bir egzost çuya gidip söktürmeye bakar, sonra son sürat denemesini, 100 km sonrası çekiş kontrolü yapıp , tekrar eskisini veya yenisini taktırıp ışığını bosch servisi veya honda servisinde söndürtebilirsinz. bu da maliyet li bir şey değil..

en son aklıma bu geldi..

P.tesi günü konvektörü söktürücem tamamen peki başka ne yapiyim sizce ? katkı kullanmam faydalı olur mu ? aracım at arabası durumuna düştü arkadasım brodway ile benı geçti yakıtından memnunum sehirler arası 28 kurus yakıyor 100'km hızla tüpte. daha az yakar mı sizce suan tüm bakımları yani yag filtreler bakımları tam yapıldı buji sbop tarzı seylere bakılmadı . trabzonda bilinen japoncu da yok sanırım servise düşmek istemiyorum

Katalizörden değilse triger kayışı sente atlamıştır. Başka hiçbirşey bu kadar büyük performans kaybına sebep olmaz. Benzer bir problem de subap ayarı ya da lpg'den bozulmuş subaplar olabilir ama düşük bir ihtimal 140km/s yi geçememesi ve başka hiçbir belirti (motor sesinde anormallik vs) vermemesi daha büyük bir terslik ifade ediyor. Yağ, filtre bakımı, buji değiştirme vs ile de bu düzeyde bir performans değişikliği elde edilmez (bakım yapmanın amacı hiçbirzaman performans arttırmak değildir), bu durum bir bakım eksikliğinden ziyade motorun çalışmasında ciddi bir tersliği ifade ediyor. Yağ katkısı ise aldatmacadan ibaret.

Kısacası ağır bakımlarını ve sbp ayarlarını yaptırmadn tekrardan anlayamayız duzelmesını

Kısacası ağır bakımlarını ve sbp ayarlarını yaptırmadn tekrardan anlayamayız duzelmesını

Evet, ayrıca "ağır bakım" da genelde sadece "ağır fatura" demektir, aynısını başka bir ustaya yaptırırsanız baya bir hafifleyebilir, tabi doğru yapıldığı sürece. Üstelik bunun ağır olanı da performans iyileşmesine sebep olmaz, max. 140km/s ile giden arabayı düzeltme işine tamir deniyor, bakım değil. yani lpg yüzünden subaplar bozulduysa, 100bin km bakımında triger kayışı yanlış takıldıysa, ya da katalitik çevrimci bozulduysa (ki genelde arabada başka bir problem yoksa bozulmazlar pek), bunun adı bakım olmuyor, ağır ya da değil, fark etmez, ortada düzeltilmesi gereken bir yanlışlık var..

sayın s akyuz ün söylediği "yağ katkısı aldatmacadan ibaret" cümlesine aynen katılıyorum..

yani ne çıkacak merak ettim...

Tam anlamıyla aracın motoru acılmamış arkadaşlar abilerim. suan benzinde dip gaz yaparak biniyorum.ve suanda bir acılma fark ettim. katalitik konvektörü söktürüp daha sert kullanmaya devam edicem triger ya da sbplarla alakalı bir durum olmadıgını soyledi ustam.bakalım suan memnunum acılması hosuma gitmedi değil

tüm yorumlar için çook teşekkürler . Facebook vs gibi sosyal ağlarda grubumuz varmıdır acaba yakından tanısmak ıcın .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR