Cj5 Almak Istiyorum, Yardımlarınızı Bekliyorum.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozerozer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,518

ozerozer

Yeni Üye
Arkadaşlar, öncelikle herkesi ayrı ayrı selamlıyorum.
Aranıza yeni katılıyorum, Konya'da ikamet ediyorum, Mühendislik Fakültesinde Akademisyenim.
Durumumu şöyle izah edeyim, çocukluğumdan beri iştahla baktığım, hayalim olan araçlar cj'ler. Yakın zamanda karar verdim almaya, fakat forumda bir göz gezdirince meselenin Fiat Palio alırken olduğu gibi "sağına soluna bak - parayı ver - arabayı al" dan ibaret olmadığını anladım. Profesyonellik gerektiren girdisi çıktısı çok fazla olan bir meseleymiş. Fakat bu bilgi birikimi bende yok. Bu konuda yardımınıza başvuracağım.
Önce beklentilerimi sıralayayım;
Araç ikinci aracım olacak. Kapalı garajda muhafaza edilecek, ayda bir-iki kere çıkıp ufak tefek engebeye girecek. Yani yakıt tüketimi, bazı organlarının çok yüksek kalite/tam profesyonel oluşu ve sair çok önemli değil benim için ilk etapta. Ufak ufak, öğrendikçe müdehale ederim.
İkinci ve en kritik beklentim, yürüyen aksamı sorun çıkartmasın. Çürüğü, eziği, boyası cilası bir şekilde halledebileceğim / hallettirebileceğim işler, ufak ufak zevkime göre boyatırım, donatırım, fakat yolda bırakırsa benim için kabus olur.
Ulaşmak istediğim araç ise, her amatörde olduğu gibi, o koca koca tekerli, üstü açık, metalik-fosforlu renkli, spor koltuklu klasik Amerikan rüyası.

Sahibinden ilanlarına birkaç haftadır bakıyorum, hatta "muayeneli" birkaç araç için niyetlenmiştim, bu hafta gidip almayı planlıyordum, fakat dediğim gibi forumu okuduktan sonra bir ürperti geldi ve özgüvenim kırıldı açıkçası, her araca soru işaretiyle ve boş gözlerle bakıyorum. Bana araç seçimi konusunda yardımcı olursanız minnettar kalırım.

Bütçe araca göre değişkenlik gösterebilir, Konya veya Ankara'da yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa zayıf bir araç alınıp toplatılabilir, veya hali hazırda toplanmış sağlam araçlar alınabilir, her türlü teklife açığım. Fakat dediğim gibi, konunun cahili olduğum için ben karar verecek durumda değilim ve bir ortak akılın karar vermesini istiyorum. Yorum kısmında tecrübeli arkadaşların söylemlerine dayanarak, sizlerin üzerinde uzlaşacağı bir aracı almak istiyorum.

Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Etiketler
Ozer bey 0535 375 1880 nolu telefondan bana ulaşabilirsiniz elimden gelen yardımı yaparım ve bildiğim ve dikkat etmeniz gerekenleri söyleyebilirim

Arkadaşlar, öncelikle herkesi ayrı ayrı selamlıyorum.
Aranıza yeni katılıyorum, Konya'da ikamet ediyorum, Mühendislik Fakültesinde Akademisyenim.
Durumumu şöyle izah edeyim, çocukluğumdan beri iştahla baktığım, hayalim olan araçlar cj'ler. Yakın zamanda karar verdim almaya, fakat forumda bir göz gezdirince meselenin Fiat Palio alırken olduğu gibi "sağına soluna bak - parayı ver - arabayı al" dan ibaret olmadığını anladım. Profesyonellik gerektiren girdisi çıktısı çok fazla olan bir meseleymiş. Fakat bu bilgi birikimi bende yok. Bu konuda yardımınıza başvuracağım.
Önce beklentilerimi sıralayayım;
Araç ikinci aracım olacak. Kapalı garajda muhafaza edilecek, ayda bir-iki kere çıkıp ufak tefek engebeye girecek. Yani yakıt tüketimi, bazı organlarının çok yüksek kalite/tam profesyonel oluşu ve sair çok önemli değil benim için ilk etapta. Ufak ufak, öğrendikçe müdehale ederim.
İkinci ve en kritik beklentim, yürüyen aksamı sorun çıkartmasın. Çürüğü, eziği, boyası cilası bir şekilde halledebileceğim / hallettirebileceğim işler, ufak ufak zevkime göre boyatırım, donatırım, fakat yolda bırakırsa benim için kabus olur.
Ulaşmak istediğim araç ise, her amatörde olduğu gibi, o koca koca tekerli, üstü açık, metalik-fosforlu renkli, spor koltuklu klasik Amerikan rüyası.

Sahibinden ilanlarına birkaç haftadır bakıyorum, hatta "muayeneli" birkaç araç için niyetlenmiştim, bu hafta gidip almayı planlıyordum, fakat dediğim gibi forumu okuduktan sonra bir ürperti geldi ve özgüvenim kırıldı açıkçası, her araca soru işaretiyle ve boş gözlerle bakıyorum. Bana araç seçimi konusunda yardımcı olursanız minnettar kalırım.

Bütçe araca göre değişkenlik gösterebilir, Konya veya Ankara'da yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa zayıf bir araç alınıp toplatılabilir, veya hali hazırda toplanmış sağlam araçlar alınabilir, her türlü teklife açığım. Fakat dediğim gibi, konunun cahili olduğum için ben karar verecek durumda değilim ve bir ortak akılın karar vermesini istiyorum. Yorum kısmında tecrübeli arkadaşların söylemlerine dayanarak, sizlerin üzerinde uzlaşacağı bir aracı almak istiyorum.

Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.
Merbalar;nasil toplandigini bilmediginiz araclara kesinlikle bulasmayin.(toplanmis parasi vermeyin)araclarin kisin yagmur camur kar altinda doga sartlarini zorlayarak binildigi hesaplarsaniz ve bide yasi eklerseniz curuk hayli fazla olur.insanlar curukleri gidermektense polyester macunu dayayip geciyor goz alici bir renk.ikide kromaj yapildimi offf dediginiz cj karsinizda.aman diyim.
Agzim yandigi icin yaziyorum.(sac beyazlatan cj. Goz atin) zaten adam gibi toplayanda satmaz zorda degilse.ben 8. 9. Aydir ugrasiyirum..simdi gelgelelim toplanmamis bir araca.bol para iyi ustalariniz ve pamuk gibi sinirleriniz varsa sifirdan topalamak en guzeli veya hakkini vererek yapilmis nasil yapildigi ispatlanabilen bir arac..sifirdan toplamak;burda da nasi olsa soktum diye elinize gelen her parcayi degisceginize garanti verebilirim daggibi masraf.uzun uzadiya yazmiyim.lutfen okuyun ve en dogru karari kendiniz verin.(sac beyazlatan cj)

Merhabalar 1980 model cj 6 jeep im satılıktır. Kupa şase sıfırdan toplamıştım. Her aşamasının fotosu mevcuttur. 40 bin tl ye mal ettim. Fakat ekonomik sebeplerden dolayı 27 bin tl ye düştüm. İlgilenirsen ciddi alıcıysan kaçırma derim.

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracım ankarada dir. Ve toplamak inan çok zahmetli bir iş. Sana tavsiyem toplanmış alıp yine ufak dokunuslar yapman

Merhaba,
Çok uzun zamandır cj5 hayali kuruyorum ve toplanmış araç isteyenlerin yanı sıra aracı kendi zevkime göre dizayn etmek istiyorum. Çok fazla bütçe ve zaman gerektiren bir iş olduğunu biliyorum. Aktif olarak sanayide çalışmadım edindiğim bilgiler sadece internet üzerinden biz gibi dostlarımızın yazdığı yorumlardan ibaret.
Benim cj5 alıp hemen toplama gibi bir bütçem yok planladığım şey öncelikle gerekli yedek parçaları ay -ay (sonuçta maaşla çalışan biriyim) toplayarak tüm yedek parça ve aksesuarları bitirdikten sonra cjmi satın almak ve boya kaporta ile son haline getirmek.
Bu tip yedek parçaları yükseltme kitlerini motor bağlantıları vs.. nereden bulabilirim ve hangi ürünler birbirine entegre edilebilir. Söylediğim gibi önce parçaları parça parça alıp sonra aracımı alıp kendi zevkime göre dizayn etmek istiyorum.
Off-Road tecrübem yok ama merakım çok fakat aracı genel olarak asfalt üstünde kullanacağım.
Bana alabileceğim yedek parça ve aksesuarlar ile ilgili bilgi verebilir misiniz?
Bir liste çıkarmam için yardımcı olabilir misiniz.
aracımın dış dizaynını Pesner's 1980 Jeep CJ5 in Anaheim, CA bu şekilde yapmak istiyorum.
Şimdiden verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

Jeep cj5 01

Merhabalar 1980 model cj 6 jeep im satılıktır. Kupa şase sıfırdan toplamıştım. Her aşamasının fotosu mevcuttur. 40 bin tl ye mal ettim. Fakat ekonomik sebeplerden dolayı 27 bin tl ye düştüm. İlgilenirsen ciddi alıcıysan kaçırma derim.

Merhabalar tel numaranızı alabilirmiyim

Mesajlar 2016 yılına ait, o araç satılmış olabilir.

Gerçi ben bu forumda fazla ilgilenen kişilerin olduğunu düşünmüyorum, konu açtım kaç gün oldu bir tane yorum bile yapılmadı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR