CJ Şanzımanı ve Diferansiyeli Çeşitleri ile Genel Anlatımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Jeep34 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,420
Ynt: CJ Şanzımanı ve Diferansiyeli Çeşitleri ile Genel Anlatımı

Jeepcj7' Alıntı:
Her nekadar sürçi lisan ettiysem af ola, Ati'den onay aldıysak problem olmaya ;D
mrb benim 77 model bir cj5 var ben buna hidrolik direksiyon elektronik ateşleme ve önlere disk fren takmak istiyorum ben afyonda ikamet ediyorum bu konuda yardım alabilirmiyim teşekkürler

Etiketler

böyle önemli bir konuda bizleri aydınlatıp bilgi veren Uğur beye ve Orkun beye tekrar teşekkürler ve selamlar. keşke hala forumda olabilselerdi...

chala' Alıntı:
böyle önemli bir konuda bizleri aydınlatıp bilgi veren Uğur beye ve Orkun beye tekrar teşekkürler ve selamlar. keşke hala forumda olabilselerdi...

Aynen katılıyorum...
+1

Arkadaşlar herkese kolay gelsin.
yeni projem 46 willys toplamaya başladım.(araştırmalarıma göre cj3a) Şu ön ve arka defransiyeller üzerinde çalışıyorum dikkatimi çeken ön ve arka defrasiyel ayna mahruti oranları. Arka defransiyel 39/8 ön defransiyel 43/8 bu oranlar uygun mu yoksa eşit mi olmalı?

merabalar, cj5 var bende, fort taunus motorlu. 3 ileri orjinal şanzıman var. arazi şanzımanına sorun çıkarmadan 4 ileri şanzıman tavsiyeniz ne olur. kolaylıklar olsun

merabalar, cj5 var bende, fort taunus motorlu. 3 ileri orjinal şanzıman var. arazi şanzımanına sorun çıkarmadan 4 ileri şanzıman tavsiyeniz ne olur. kolaylıklar olsun
Tuzla da üretilen T model araçlar vardı. Bunların motoru 2000 cc Ford taunus motoru, şanzıman 4 ileri (Bildiğim kadarıyla ford minibüs şanzımanı olması lazım) arka arazi şanzımanı willys Dana 18 . Bütün bunlar akuple hale getirilmiştir. Motorunuz da taunus olduğu için bunlardan bir tane bulabilirseniz direk takıp yola devam edebilirsiniz. Bir zamanlar Kilis te bir hurdacıda (sitede ilanları vardı sanırım) bu şanzımanlardan epeyce vardı. Kolay gelsin.

Tuzla da üretilen T model araçlar vardı. Bunların motoru 2000 cc Ford taunus motoru, şanzıman 4 ileri (Bildiğim kadarıyla ford minibüs şanzımanı olması lazım) arka arazi şanzımanı willys Dana 18 . Bütün bunlar akuple hale getirilmiştir. Motorunuz da taunus olduğu için bunlardan bir tane bulabilirseniz direk takıp yola devam edebilirsiniz. Bir zamanlar Kilis te bir hurdacıda (sitede ilanları vardı sanırım) bu şanzımanlardan epeyce vardı. Kolay gelsin.
Osman bey çok teşekkür ederim. bilgileriniz çok kritik, ustamla paylaşacağım. bana 5 ileri taunus şanzımanı takamayacağını, eğer takarsak, arazi vitesinde sorun yaşayacağımı söylemişti. bu yüzden bilginiz için minnettarım. hayırlı vakitler dilerim

Merhaba arkadaslar;

elinde T19-148 şanzuman veya T98 şanzumanı olan varmı, aslında bana şanzuman kutusuda yeterli, şanzuman dişlileri var ancak kutusunda çatlak var, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

05335783208

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri