CJ Elektrik Şeması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Buggy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 41,606
Ynt: CJ Elektrik Şeması

Sorunlu, ekli ve kurumuş tüm kabloları değiştirdim. Grup kabloları kılıf içine aldım. Şemadaki orijinal renk kodlarında yeterli kablo bulamadığım için bulduklarımı kullandım ve şemayı yeni renklere göre düzenledim. Günde 2 - 3 saat çalışmayla iki hafta sürdü. Malzeme için yaklaşık 100 TL harcadım. Hem dashboard arkası hem de kaput içi düzene girdi. Akü ve çevresindeki röle bağlantılarını özellikle açıkta bıraktım.
İçim daha rahat. Zamanı olanlara elektrik devrelerini elden geçirme işini özellikle tavsiye ederim. Daha detaylı bir elektrik şemasını bir sonraki gönderiye ekliyorum.

Kaput içinin önce ve sonrası aşağıdaki resimlerde.

CJ7 060

DSCI0026

DSCI0027

Etiketler

Ynt: Cj Elektrik Şeması

Mutlaka tanışmak istediğim kişilerden biridir emin abi. Teşekkürler tekrardan

Ynt: Cj Elektrik Şeması

El freni ikaz lambanız çalışıyor mu?
Çalışmıyorsa 10 - 15 TL'ye çalışır hale getirin. Aracımı ilk aldığımda benimki çalışmıyordu. Bana arka poryoda diş sıyırmasına ve yeni poryoya maloldu.

Bir yaylı anahtar alın (ENG 07-0102 Tablalı yaylı fren şalteri = 6 - 9 TL)
El fren pedalı arkasındaki tel yuvasının üzerine sabitleyin.

Image2

Ekli dosyalar

• Atelye063.jpg
    Atelye063.jpg
    165.8 KB · Görüntüleme: 367

Chilton Manual'a bağlı kalarak hazırladım. Kitap tarayıcıya sığmadığı için çizmek zorunda kaldım. Kutu içindekiler benim aracıma uyguladıklarım(ileride gerekir diye şemaya da eklemiştim. Kafanızı karıştırmasın).
Umarım işinize yarar.
cj6 aracımda yenileme yapmask istiyorum
elektrik tesisatı ile ilgili yardım alabilirmiyim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri