Cj Boya İşlemleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan PoyrazBal Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,992

PoyrazBal

OııııO
Yer
Ankara
Arkadaşlar merhaba. Cj5'imi kısmetse fırın boyaya sokuyorum. Kullanım alanım offroaddan ziyade asfalt ve şehir içi olacak. Dikkat çekici olması için yine kırmızı var aklımda. Boya önerisi olan, şu ton güzel gider diyen var mı?

Etiketler

Ynt: Cj Boya İşlemleri

Size kolay gelsin.Benim Willys de şu an boyacıda ve komple zımpara oluyor.
Renk konusuna karışmak istemiyorum.O sizin kendi zevkinize bağlı,ancak ben astar ve ara kat olarak korozyona karşı çok daha koruyucu olan çinko fosfat esaslı bir astar ve ara kat boya kullanacağım.Galon olarak bunları temin ettim.Marin ürünler satan yerlerde var.İsterseniz bir inceleyin.
Tekrar kolay gelsin.

mavi ve kirmizi cok gorur olduk.nedense cj serisini hep yesil hayal ediyorum.metalik yesilde guzel oluyo ama mat yesil dedigin zaman akan sular durur benim icin :smiley: su aralar wv de amorak da 2 renk var kirik beyaz ve kahverengi gibi ona bi bak.belki uyumlu 2 renk kullanirsan guzel olabilir.bi kac altarnatif yukluyorum belki begenirsin.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ImageUploadedByTapatalk1402085614854620

ImageUploadedByTapatalk1402085621903995

ImageUploadedByTapatalk1402085629187127

ImageUploadedByTapatalk1402085638470475

ImageUploadedByTapatalk1402085645320883

Petrol mavisi diyorlar. Bir bak derim. Veya kendi aracımın rengi de iyi duruyor
Ayrıc mat hakî yeşil de favori alanım. Bence rengi kullanım amacı ile aynı doğrultuda seçmelisin

Image

Bal köpüğü aklıma yatmadı değil :smiley: Offroad ağırlıklı kullansam kesinlikle mat haki yeşil olurdu. Ama biraz daha şehiriçi ağırlı kullanacağım. Dediğiniz renklerin hepsini daha detaylı araştıracağım. Kısa zaman içinde seçimimi araç üzerinde görsellerle buraya atarım. Ayrıca Saygın kardeşim "plasti dip" boyadan bahsetmişti. Eğer maliyeti çok büyük farklar açmayacaksa onu da tercih edebilirim haki yeşil tonunda. Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.

seyit' Alıntı:
Size kolay gelsin.Benim Willys de şu an boyacıda ve komple zımpara oluyor.
Renk konusuna karışmak istemiyorum.O sizin kendi zevkinize bağlı,ancak ben astar ve ara kat olarak korozyona karşı çok daha koruyucu olan çinko fosfat esaslı bir astar ve ara kat boya kullanacağım.Galon olarak bunları temin ettim.Marin ürünler satan yerlerde var.İsterseniz bir inceleyin.
Tekrar kolay gelsin.

Seyit bey dediğiniz uygulamayı muhtemelen ben de yapacağım. Oldukça faydalı olacağına inanıyorum.

ercanaslan' Alıntı:
İgangi ildesiniz peki

TAPATALK KULLANILARAK GÖNTERİLDİ

Ankaradayım, boya işlemi memlekette (Sivas) olacak. Boyaya girdiği zaman malzeme maliyetinin ne kadar olduğunu, işçiliği de ne kadara yaptıklarını sorarım isterseniz. Bir de sizin cj'nizin iç zemin kaplaması ilgimi çekmişti. Bilgi verebilir misiniz? maliyet, kullanışlılık vs. üzerine.

Pütürün tüpü 10 tl 18 tüp gitti öncesinde tüm boyayı sıfıra kadar spiral taş kafasına tel zımpara takılarak temizledik ve üst üste kurudukça 3 kat uyguladık. İşçilik paraları hariç usta arkadaşım beraber yaptık :smiley:

ercanaslan' Alıntı:
Pütürün tüpü 10 tl 18 tüp gitti öncesinde tüm boyayı sıfıra kadar spiral taş kafasına tel zımpara takılarak temizledik ve üst üste kurudukça 3 kat uyguladık. İşçilik paraları hariç usta arkadaşım beraber yaptık :smiley:

Peki üzerine döşeme yaptınız mı öyle mi kullanıyorsunuz?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri