CJ 5 Km de Ne Kadar Yakar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan andreva Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 48
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,964

Etiketler

Ynt: CJ 5 Km de Ne Kadar Yakar

redlucifer' Alıntı:
sword7 bugun yolda sizinle selamlaştık sanırım....arkadaki " K.ATATÜRK " yazısından tanıdım ;D

Valla sizmiydiniz o ;D, tahmin ettim kesin gezenbilir'dendir diye. Durmak isterdim fakat çok acelem vardı. Yarın yine K.kuyu tarafında olucam. Tekrar karşılaşmak üzere...

Arkadaşlar bendede 82 model orjinal 4.2 Cj8 var.aracın motoru cok sıhatli şekildedir,sulu manifolt vardır.LPG de şehir içi yazın km de 45 krş kışın 50 krş yakmaktadır.arazi şartlarında 65 krş a kadar cıkmaktadır. İzmit Marmaris arasında yani uzun yolda 30 krş yaktım. Lpg olayı farklıdır,benzinde tutturulan oranlar lpg de kesinlikle tutmamaktadır. aracın motor durumu,sürücünün değişmesi,hava sıcaklığı bile yakıt oranını değiştirmektedir. LPG yi aldığınız istasyonla bile alakası vardır. buda demek oluyorki her araçta farklılıklar oluyor. benzinde olduğu gibi 15 Lt yakıyor diyemiyoruz. (Aracımı günlük olarak devamlı kullanmaktayım.)

Ben pek anlamıyorum ama gerçekten çok mu yakıyo? cj-5 istiyorum ama çok yaktığını duyunca vazgeçmiştim.. :smiley:

Selamlar benimde 77 model 4.2 lik 33 lastikli cj5 im sehir ici 60 krs lpgde yakıyor.Elektronik ateşlemeli distributor almayı dusunuorum acaba yakıtı etkiler mi..Yada 40 krs yakıyor dıyen arkadaslar bunu saglamak ıcın ne gıbı ayarlar yaptılar ogrenebılırmıyım..Tesekkurler.

bu araçların en güzel ayarlısı 50 krş yakar . elektronik olsada olmasada .sadece uzun yolda 4 ileri sanzumanla 35 krş yakıyor. boşuna ugraşmayın 50 krş altına düşmez. lastik defransiyel oranı motorun sıhatli calışması baz alınarak 50 krş.

son zamanlarda bazı yaşanan konulardan şunu söylemeyi gerekli gördüm araç ne yakarsa yaksın haftada en az 1 gün araçlarınızı benzinde çalıştırıp bir süre kullanın ha bire ver gazı devam edelim yapmayın

ve elektironik ateşleme tabiki iyidir ama öyle yarı yarıyada farketmez yakıtta aracın özelliğine görede yakıt sarfiyatı değişir eksi derecelerde karda benzinde gitmekle gazda gitmek arasında pek bir fark olmaz soğuk havalarda genelde insanlar arabam cok yakıyo diyor ama araç aynı yakıyoda lpg durduğu gibi durmuyoki depoda :smiley:)) benim arabam şunu yakarda demek yanlış standart ölçüde verilen hesaplar bellidir 100 km 16 veya 17 lt ama gazda bu hesabın tutması imkansız tabi bu arada 35 lastikler hesapda yok bile :smiley:)) tekrar tekrar belirtiyorum aracınızı haftada en az 1 gün benzinde çalıştırıp elinizden geldiğince benzinde kullanın

Ünal bey tavsiyeleriniz için teşekkürler.Bende bu araca yeni alışıyorum ve en iyisini yapmaya çalışıyorum.Benzinle çalıştırma tavsiyesini dikkate alıcam..

1983 Cj 8 4200cc (33 M/T lastik)
Uzun yolda: 330kr(kesin ölçüm)
Şehiriçi : 500kr(kesin değil tahmini)

Bu rakamları aşağıya çekmek mümkün değil hatta şehiriçi 600-700 kr'a kadar çıkması muhtemeldir.

Evet arkadaşlar bende çağdaşa a katılıyorum uzun yol Marmaris Kocaeli 320 Krş Şehir içi 500 Krş kesin ölçüm benim araçta 82 Cj8 31 lastik .Ama bu ölcüm işi arazi sartlarında cok degişkendir çamur- kar- tırmanma-konvoy ve hava sartlarına göre 600 krş 700 krş hatta ve hatta 750 krş a kadar cıkabilmektedir. araclarınızın buji-hava filtresi- buji kabloları - platin( elektronik olmayanlar için) - avans ayarı - düzgün ve bakımlı olması şartlarında bu yakıtı yakacaksınız . bundan aşadı yakan varsa burdadan bilgi versin vede bildiklerini paylaşsınlarki faydalı olsunlar .arkadaşlara tsklr..... KOCAELİ körfez off-Road Grubu haluk yılmaz...

Bu konuyu başka bir konu başlığında yazışmıştık yanılmıyorsam. Deja- vu olsun bari.

1979 CJ7 4,2cc motor, elektronik ateşleme, 235*75*15 lastikler, 13 kg'lık tampon koruyucu dışında extra yük yok.

100 km'de ortalama 16 litre benzin tüketimim var (% 40 şehiriçi).

Gaz kullanmıyorum, stres yapıyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri