CJ 5 Km de Ne Kadar Yakar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan andreva Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 48
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,037

andreva

Ana Kamp
Yer
SAMSUN
Araçların kullanım şekli,üstündeki malzemeler,lastik ebadları,motor cc si gibi etkenler yakıt tüketiminde etkili olduğunu biliyoruz.
sizin cj leriniz ne kadar yakıyor merak ettim.herkez aracının km de ne kadar yaktıgını motorun büyüklüğünü ve lastik ebadını yazarsa sevinirim.

Etiketler
Ynt: CJ 5 Km de Ne Kadar Yakar

benim cj5 te v8 motor var 235/75/15 lastikler var ve lpg de normal kullanımda 60 kuruş falan yakıyor normal bir cj yani 6 silindir motorlularda yine o fiyattan aşa yakmaz hele araizde 1 lirayı bile geçer hale gelirler..!!

Kardeş ne yaptın 60 kuruş lpg de çok.
Bende düz 6 silindir kendi motoru var 33 lastiklerle km de 40 kuruş yakıyorum...
Benzin ölçmedim ama Bursa Mudanyadan İstanbula gelirken 250 km desek 50 Litre yakmıştım o da 74 kuruş yapar km ye
Birde ustalar 8 silindir fazla zorlanmayacağından az yakar diyorlar sen bu teoriyi çürüttün şimdi gözümde :D
Sendeki 8 silindir ne motoru acaba...

mustang motoru var 4.7 sizin bi yanlışınız var gaz 1800 lirayken benim cj eski yani orjinal 6 silindir motorla 60 kuruşu aşa düşmüyodu hele arazide 1 lira yakardı o yüzden değiştirdim motoru yakıyodu ve v8 pğerformansı yoktu şimdi v8 1960 lirayken lpg 45 kuruş yakıyodu hatta bi ara 360 kuruş bile yaktı tabi şimdi lpgyi 2100 den alıyorum şimdide ölçmeden yazmıştıştım tahmini 60 kuruş yakardır ama 50 kuruşta yakabilir.ayrıca lpg beyininden gaz ayarını biraz açtım..!!

Yok siz gene de bir tüpçüye felan gösterin ben günlük kullanıyorum aracımı. V8 e bişe diyemem ama 60 kuruş gerçekten çok tüpte.
Ben 40 Kuruşta iddialıyım hadi 45 olsun ama 50 kuruşu görmez. Arazi olayı ayrı arazide ölçüm yapmak olmaz ne kadar nerde kalacağınız belli olmaz...

düz yolda yani asfaltta 40 kuruş yakabilir ama şehir içinde fazla yakar benim v8de asfaltta az yakıyor 40 kuruş yakmazdır bile ama basınca hayli artıyo yakıtı öle veya böyle ben 6 silindiride denedim v8ide v8 6 silindirden bana göre az yakıyor benim tercihim tabi bu.

Selamlar benim CJ benzinle(gaz yok) km de şehir dışında 55 kuruş şehir içinde 70 kuruş yakıyor.4.2 motor var,yavaşta gitmiyorum,CJ ne kadar gidiyorsa o kadar gidiyorum.tek bare carter karbüratör var.lastikler 31.10,5.15

Merhaba Arkadaşlar;

Bende 4.2 L6 motor var. Lpg de insan gibi gidersem 0.45 tl, benzinde ise 0.80tl gibi yakıyor. Tabi arazide zorlanmaya bağlı bu rakamlar 2 katına kadar çıkıyodur diye düşünüyorum.

benim arac 4200 6 silindir 77 cj 5. uzerine 30*9,50*15 lastik var. motor yapmadan once gaz da km de 1.10 tl yakıyordu simdi de 35lt lik tankı fullemistim 1 aydır biniyorum hala bitmedi surekli de biniyorum ve basa bas..

Land'ın gözünü seveyim, ne yaptıysam 350 kuruştan yukarı çıkaramadım yakıtı ;D

sword7' Alıntı:
Land'ın gözünü seveyim, ne yaptıysam 350 kuruştan yukarı çıkaramadım yakıtı ;D

eee ne yapalım. bir abiimizin lafı vardı burda " aslan besleyen yemini düşünmez diye" katlancaz artık yapacak bişe yok :D
Geçen Şileye gittim geldim hesapladım yine 33 lastiklerle 45 krş yakmış... :D

Panzerci' Alıntı:
eee ne yapalım. bir abiimizin lafı vardı burda " aslan besleyen yemini düşünmez diye" katlancaz artık yapacak bişe yok :D
Geçen Şileye gittim geldim hesapladım yine 33 lastiklerle 45 krş yakmış... :D

En güzeli halden anlayan bir aslan bulmak :smiley: Hem güçlü, hem atik, hem de az yiyeninden ;D

sword7' Alıntı:
En güzeli halden anlayan bir aslan bulmak :smiley: Hem güçlü, hem atik, hem de az yiyeninden ;D
Abi aslanın halden anlayanı olur mu yaa :D Aslan bu yicek tabi. Seninkinde bi yanlışlık var. Kedidir o kedi :D
Saygılar...

benim cj de modifiyeli 0 kilometre 2,5 crdi dizel motor var ruhsatada işli performansı çok iyi tork değerleri çok iyi en önemlisi 650 değil sıkıştırınca en fazla 300 kuruş yakıyor çok memlunum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri