Cj-5 Için Listeme Yardım Edin

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozgurozcan17 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,114
Yer
İstanbul
Öncelikle merhaba arkadaşlar 2006 dan beri garajda yatırdığım cj5 imi bu yaz çıkardım ve 2 ay kadar kullandım.Malum benzin fiyatı uçmuş durumda ve ben CJ'mde bir takım değişikilğe gitmem gerekti.Sizden bu konuda yardım istiyorum.
CJ-5 için istanbulda gaz taktırabileceğim en iyi yer neresi? hangi marka lpg taktırayım ? nelere dikkat edeyim?
CJ-5 im için Çıkma HARDTOP arıyorum kapısıyla beraber nerde bulurum?
Şimdiden çok teşekkür ederim herkeze iyi forumlar.

Arkadaşlar kapı konusunda da yardıma ihtiyacım var bildiğiniz üzere cj5 için konulan hardtop kapılarında cam açılma sistemi dikey olarak mevcut degil bu sorunu nasıl aşarım.Ben hardtopu yazında kullanacağım sıcak olmasın diye açılması gerekiyor.Tente koymak istiyorum ama tente fiyatları malum çok yüksek ve güvenlik biraz daha zayıf ve renkte solma vs kötü oluyor sonrasında bu tarz araç kapatma fikirleri olan arkadaşlar bana yardımcı olursa sevinirim.

Arkadaşlar merhaba ben hardtop işini şuanlık çözdüm bir yer buldum istanbl beykozda orda yaptıracağım .Ustanın adı mehmet belki tanırsınız ( mehmet ustada daha önce iş yaptırmış birileri varmı usta nasıl iyimi titizmi ?)Hardtop sıfır,kapıları,kilitleri,hardtop döşemesi,camlarını herşeyini yapıyor hardtopu istediğiniz renge boyuyor anahtar teslim yapıyor.Fiyatıda bana göre uygun geldi gayet.Sadece tek değişiklik yapmam gereken onun kapı kollarını begenmedim normal evlerde kullanılan kapı kolları gibiydi :smiley: bende cj8 lerin orj. kapı kolunu seviyorum sadece onu kendim alıcma gerisini usta halletcek.
SORU:HARDTOP lar mandallımı ?
SORU:HARDTOP ön çerçeveye zamanla zarar verirmi esneme falan yapıpta,?

Diğer bir konu ise beni zorlayan kısım şu;
LPG için istanbulda çok yer aradım ama kimse karb. için uğraşmadıgını söyledi.En son bir yeri aradım oda taktığını ama uğraşmak istemediğini söyledi sebebi cj5 te tüpün koyulacagı yerin olmaması sızdırmazlık vs sorun oluyor dedi çok sıkıntı o iş dedi.(YUSUF USTA MASLAKTA NASIL İYİMİDİR TİTİZMİDİR CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM )
Şimdi arkadaşlar ben aracı koltuksuz kullanmak istiyorum zaten arka koltugu istemiyorum.Her türlü sökecem ama muayeneden geçmiyor.Koltukla yaparsam işler karışıyor gazcı uğraşması zor diyor.Ruhsatı 2 kişiliğe çevireyim diyorum oda baya bir sorun çıkıyor bu işi muameleci bi abimiz bana dediki o iş te biraz uğraştırır sen aracı askeriyeden aldın teknik verileri yok bu yüzden 2 koltuğa ceviremezsin gibi bi tabir kullandı.He çevirirsin ama dedi veriler olmadıgı için biraz zorlanırsın dedi
Bu yüzden koltuk iptal etmeyi kafamdan sildim.Peki şimdi sizlere soruyorum.Lpg tankını cj5 için nasıl konumlandırmam gerekiyor.Koltuğun altına koyarsam koltuk baya bir havada oluyor galiba gördüm.Ben şöyle düşündüm benim arka koltugu arkaya tank sığcak kadar öne alayım o şekil muayeneden geçireyim sonra koltuğu sökerim diye düşündüm.Böyle bişey yapsam muayeneden geçermi ? birde koltukla tankın arasında ne kadar bir boşluk olması gerek bunu yaptıran arkadaşlar bana bir yardımcı olsun yoksa benzinle binmeye devam edicem.Birde son olarak CJ5 için BLOS mikser taktıran varmı oluyormu artıları eksileri nelerdir
yusuf usta olmaz dedi gerek yok dedi karbüratörü delip yapıyoruz o işi dedi hiç sorun olmuyor dedi.Ama ben karbüratörümü deldirmek istemiyorum dedim ve istemiyorum karbüratörümü deldirmeden nasıl gaz taktırırım?
Arkadaşlar bu LPG konusunda bana her türlü yardımcı olmanızı istiyorum.İyi forumlar .

2

Aracım bu arkadaşlar 2006 da topladık bunu babayla birdaha 1.00 0 km yol yapmadı 10 yılda hala güzel duruyor dimi :smiley:

Slmlr...lpg tankini uygun sectinmi arka koltugun altinda hicte rahatsiz edici durmuyor.hardtop genelde bozoktan temin ediliyor.istanbuldaki usta ne fiyat verdi? Ve referanslari nasildir.?tup isine bak cozemezsen yardimci olurum gebzedeyim..

Slmlr...lpg tankini uygun sectinmi arka koltugun altinda hicte rahatsiz edici durmuyor.hardtop genelde bozoktan temin ediliyor.istanbuldaki usta ne fiyat verdi? Ve referanslari nasildir.?tup isine bak cozemezsen yardimci olurum gebzedeyim..
İstanbul'daki usta 3.800 dedi boyası döşemesi montajı herşeyi dahil Bozok 2.700 dedi montaj yok boya mat siyah kargo +300 LPG işine bakamadım daha araçtan uzaktayım Van dayım hocam

Letv X500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende epeybi askiya almistim.suan icin hazirlik yapiyorum.ist.hardtpcuyla nasil iletisime gecebilirim.tabi onceligim bozok gibi duruyo.0536 710 62 76 numaram yardimci olursan sevinirim

merhaba
lpg taktırmadı ısenız maslak sanayıde benım taktırdıgım bır uta var numarasını paylaşabılırm benım aract karbratorlu guzel bır ıscılıgı var

AbaniklerWeb sitesiYol tarifi
Maslak, Türkiye'de bir araç bakım ve onarımı
Adres: Yüzüncü Yıl Oto Sanayi Sitesi G52 Sok. D:42, Maslak, Şişli, İstanbul
Telefon: (0212) 346 18 18

benim numaram 545 769 3554
maslak tarafına gelirseniz arayın yakın ım zaten beraber de gidebiliriz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri