Citroen C5 Aircross Towball Limit Sorunsalı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Nothinglosd Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,703

Nothinglosd

Yeni Üye
Merhaba,
2019 Citroen c5 aircross model 1.5 dizel eat8 aracıma çeki demir montajı düşünüyorum ancak towcar.info dan ve kitapçıktan bakınca aracın towlimiti 50kg diyor ancak satılan ürünlerde hep 75 kg dikey yükten bahsediliyor. Towball limit çeki demiri ile ilgilimidir yoksa üretici maximumu belirlemişmidir. Servisi aradım bizim taktığımız 75 kg limitli diyor. Kitapçıkta yazan 50kg standart demir için deyip iyice kafamı karıştırdı. Brüstner 460ts düşünüyorum towball limit hariç diğer özelliklerin çoğu 5 yıldız alıyor ancak towball dan dolayı çekemezsin uyarısı alıyorum. Sizce ne yapmalıyım bilgilendirirseniz çok sevinirim.
Bilen bilir peugeot 3008 aynı platform aynı motor aynı şanzıman olmasına rağmen towball limiti 75 kg olarak belirtilmiş c5 te neden 50kg anlamış değilim..
Screenshot 20200713 213334 Adobe Acrobat
Screenshot 20200713 220159 Chrome
Screenshot 20200713 220145 Chrome

Aracın teknik belgesinde ve diğer kaynaklarda ne yazarsa yazsın önemli olan aracınıza yapılacak tadilat projesinde geçecek değerler olacak. Demiri takacak kimseler 75 diyorsa bu 75'tir.

Aracın teknik belgesinde ve diğer kaynaklarda ne yazarsa yazsın önemli olan aracınıza yapılacak tadilat projesinde geçecek değerler olacak. Demiri takacak kimseler 75 diyorsa bu 75'tir.
Handy trailers çeki demiri firmasına sordum ve gelen cevap benim için üzücü oldu koca arabayla karavan çekemeyecekmiyiz yani. Ne düşünüyor forum kullancıları merak ediyorum.
Merhaba, 75kg ceki demirinin kendi ust dikey tasima ust limitidir, 50kg ureticinin belirledigi ve aracin baglantilarinin tasiyabilecegi en ust limittir. TSE nin onay verebilmesi icin kullanilan ceki demirinin, arac ureticisi tarafindan belirnen cekme ve dikey yuk tasima limitinin uzerinde olmasi gerekiyor. Bu sadece ulkemiz icin degil, AB ulkeleri icin de gecerli. Bu nedenle ceki demiri ureticileri, arac icin belirlenen ust limitlerin uzerinde dayanima sahip urunler üretiyor. 460TS in kaplin agirligi nedir? Onu bilmiyorum acikcasi ancak tek dingilli romork yada karavanlarda toplam agirligi %10 ila %13 u arasindaki deger kapline binmesi gereken yuk degeri olarak kabul edilir. aracinizin malesef dikey yuk tasima kapasitesi cok dusuk. Malesef arka baglanti noktalarini biraz zayif yapmislar anladigim kadariyla.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR