citroen c3

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mhrcck Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,594

mhrcck

Ana Kamp
arkakadaşlar eşime almayı düşündüğüm 2 tane citroen dizel c3 buldum ancak karasız kaldım yardımcı olursanız sevinirim.araçlardan bir 2003 model (85.000 km.) diğer araç ise 2004 model(155.000 km )siz olsanız hangisine karar verirdiniz.düşük model km az olana mı?yüksek model km si çok olana mı.: :smiley:tam bir kısır döngü .acil yardımlarınızı bekliyorum.

Etiketler
Ynt: citroen c3

selam,

İki aracın yaşları arasında önemli sayılacak bir fark yok. Ayrıca KM'sinden ziyade araçların motor, yürüyen ve genel kaporta / iç mekan sağlığına önem vermenizde fayda var. Araçların kazasız olanı +1 puan önde olmalı. Yetkili serviste motor kontrolü yaptırmayı da unutmayın.

Kolay gelsin.

C3 hakkında bilgi arayan olursa diye yazıyorum. Yukarıdaki mesaja cevap olarak değil.

C3 gerçekten tasarruflu. Fabrika değerleri doğrudur. Yaklaşık 15 bim km kullandım. Her seferinde yakıt ölçümü yaptım.

Yalnız bir hususu aktarmam lazım, daha doğrusu iki hususu. Buna hiçbir yerde rastlamadım.

1.Sol ön cam direği sola dönüşlerde görüş açısını büyük ölçüde kapatıyor, gelen aracı göremeyebiliyorsunuz.

2.Hızla bir su birikintisine girdiğinizde alttan filtrelere su girme riski çok yüksek. Kalakalırsınız.

Onun dışında, küçük araba olduğu için güvenlik problemini zaten herkes biliyor.

85000 de olanı tercih ederdim eyer yürüyen de ve dediğer taraflarında kusur yoksa.tabiiki temz kullanmak ta önemli...

0 km aldığım citroen c3 1.4 8v HDi aracımı 3 yıl 100.000 km hiçbir sorun yaşamadan kullandım. İnanılmaz derecede tasarruflu bir araç (1 depo ile 1300 km gittim, gerçekten) ve hem bagaj hem de iç hacmi sınıfının en genişidir. Tek sıkıntısı biraz gürültülü olmasıydı. Ancak 1.4 16v motorların biraz sorunlu olduklarını duymuştum. Alacaksanız 1.4 8v modeli alın, hatta bütçeniz uygunsa 2006'dan sonra çıkan 1.6 16v 90 hp modeli tercih etmeye çalışın. Pişman olmazsınız.
Temiz kullanılmışsa km nin çok önemi yok. Yeni araç her zaman daha iyidir ama çok yıpramışsa bir yş eski olanı da tercih edilebilir. Hangisi daha temizse onu alın.

iyiakşamlar. yaklaşık olarak 94 senesinden beri citroenin 10-12 modelinede sahip olmuş ve kullanmış bulunmaktayız. bu araçların kullanıcılarına çok kötü kullanımlar hariç arıza çıkardığını görmedim. sizin alacagını araçlara bakarken km önemli belki ama en önemlisi kaza olup olmadığı. eger bir araca bakıyorsanız boya olabilir ama değişen parça varsa uzak durun. bu aracın kaza sonrası kaporta yedek parcaları fazla olduğu için kasko yapılmaya uygunluğunada bakın. az bişey fazla olsada orjinal ve yorgun olmayan bir aracı tercih edin. sonuçta sizde bir gün satacaksınız.

Dizel araçlarda motor kilometresi aşırı yüksek değilse hiç sorun değil ( 155 000 km bu motorlara göre çok az sayılır )
Önemli olan aracın kullanımı,iç temizlik,boya kaporta vede periyodik bakım aralıkları...
Arakadaşımda 190 D dizel 1989 model mercedec var,motor 890 000 km de.Halen taş gibi...

Ynt: Citroen C3

selam tabikide düşük km yapmış aracı tercih ederim ikisinin arasın daki km farkını kapatmak için en az 4 ila 5 yıl gecer

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri