Chevrolet Blazere hangi LPG??

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ThePunisher Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 197
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 63,340
Ynt: Chevrolet Blazere hangi LPG??

Yok hocam,sadece bu amerikanciyim deyipde milleti soyanlardan biktim valla en iyisi satmak oldugunu düsünüyorum,satip yaygin avrupali bir arac almak düsünsesindeyim,en azindan arabana bakarak "ah bu adam cipe biniyor bu kesin zengin"dir düsünüp 10 kurusluk ise sana 5 liraya yapmazlar,neyse gene sinirlenmeye basladim valla,sirf bu yüzden satiyorum biktirdilar beni.

Etiketler

Bu sözün yedek parça konusunda mı? Yoksa ustalar konusunda mı?
Ankara'da olsa idin bu konuda seni sinirlendirmeyecek ve üzmeyecek insanlar ile tanışmanı temin ederdim.
Bence genede karar senin ama ...
iyi düşün derim...

Selamlar,saygılar

ThePunisher' Alıntı:
Yok hocam,sadece bu amerikanciyim deyipde milleti soyanlardan biktim valla en iyisi satmak oldugunu düsünüyorum,satip yaygin avrupali bir arac almak düsünsesindeyim,en azindan arabana bakarak "ah bu adam cipe biniyor bu kesin zengin"dir düsünüp 10 kurusluk ise sana 5 liraya yapmazlar,neyse gene sinirlenmeye basladim valla,sirf bu yüzden satiyorum biktirdilar beni.

hocam cok dogru soyluyorsun valla.bı yere gıdıyosun bısey almaya abı bu benzınlımı dıyolar.evet dıyosun off cok yakar dıyolar.sılecek alacaktım dıyorum.45 lıra dıyolar.45 lıraya sılecekmı olur yaw dıyom abı bu arabaya uygun sılecek bu fıyat dıyolar.sonra aynı yere baska arabayla gıdıyorsun 45 lıralıgı 20 lıraya alıyosun.bılmıyolarkı 15-20 bın lıralık herkesın alabılecegı bır araca bınıyoruz:smiley:)

Arkadaşlar cok haklısınız,
Ne alacağınızı ve kaça alacağınızı biliyorsanız fiyat karşılaştırması yapma imkanınız var. Bu hepimiz için geçerli.
Ben malzeme satınalmalarımı hiç bir zaman kendim yapmıyorum. Benim usta aracılığı ile yapıyorum ve daha onceden denedim gordum ki adam beni kandırmıyor.
Mesela silecek konusunda cok canlı ornek, benimlastikler mahvolmuş durumdaydı. Usta bana kendi tavsiye etti, abi sadece lastik alalım burada biz kendimiz takarız diye,
ben kendim "hadi ya oradan boşversene onunlamı uğraşılır " dedim, Bosch 50 cm lik 2 takım sileceği 15 liraya aldı geldi. Taktık çalıştırdık,lastikler ses yapıyor, usta kızdı benim bir sey dememe meydan bırakmadan sunturlu bir küfür sallayıp lastikleri soktu gitti bu sefer 10 liraya 2 takım silgeç marka ile geldi ve onu taktı, şimdi sessiz sedasız sileceklerim de çalışıyor, çok da güzel camı temizliyor.

barbecu arkadasım bu ecu dedıgın aletı amerıkadan ne kadara getıttırdın.bıde sorun cozuldumu..tesekkurler.
bende yarın depoyu temızletecegım anlasılan cok pıs benzın ceyrek depoda oksurerek calısıyo bazende calısmıyo.baya bı pıs anlasılan.yarın servıse bu dedıgın tps olayınada baktıracagım..

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/96-Blazer-ECU_W0QQitemZ200315608394QQcmdZViewItemQQptZMotors_Car_Truck_Parts_Accessories?hash=item2ea3bd9d4a

bu alet olsa gerek ecu:smiley: tamırı olmuyormu pekı elektronıkcıler cozemezmı?

Hocam,
Bahse konu olan alet budur. Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta ve bildiğim kadarı ile, bu cihazların içinde bulunan "chip" ile ilgili.
Eğer problemin ECU dan ise, sakın elinde olan parçayı yok etme, sakla, sonucta oradan veya buradan getireceğin ECU ya elinde bulunan ECU daki chipîn yerleşmesi lazım.
Bu resimde gorulen ECU çıkma ve ne durumda olduğu belli değil, benim çıkmam bunda daha sağlam ve temiz durumda görünüyordu ama ne yazıkkı işlev gormuyordu.
Amerika'dan gelen parçanın bana maliyeti 500 USD. Ancak bu parça GM fabrika tarafından sıfırlanmış "refurbished" edilmiş durumda idi ve 1 yıl veya 12000 mil garantisi olan bir ürün. Bu e bayda gorduğun ürün ne derece senin derdine derman olacak bilemem.
Benim ECU nun değişnesini takiben arac sanki motor yenilemiş gibi oldu. Motor saat gibi, gaza geçişte problem yok, artı kick down yapınca arabanın fırlaması bile değişti.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Unutmadan soyleyeyim, Amerika'dan gelecek olan parça en iyi ihtimal UPS veya DHL ile bile olsa 15 veya 20 günden once gelemiyor.
Bilgine...
Selamlar,

Burak

ılgıne cok tesekkur ederım oncelıkle.bugun bıraktık bakalım servıse gaz kelebektendır dedı servıs.bı temızleyelım bakalım once dedı.pek duzelecegını zannetmıyorum ben.senın soyledıgın cok daha mantıklı gelıyor.kıck down derken anlayamadım ne demek ıstedıgını.sorun cozulmezse bızde senın aracılıgınla getırtebılırmıyız ecu.
ebaydan denemek ıcın benzın fıltresı sıparıs etmıstım kargo dahıl 18 dolar.depo temızlenecek o da degıssın dıye.10 gunde geldı.:smiley:) sıparıs verdıkten 1 hafta sonra paypalı kontrol ederken yanlıslıkla tekrar sıparıs verdım galıba.bakalım 2. sı gelecekmı.:smiley:bıde bujılerı degıstırıyorum ne kadardır bılgın varmı kazık yemeyelım:smiley:bu ustaya ılk defa gıdıyorum da.ısten daha ıyı anlıyomus gıbı geldı bakalım..

Hocam,
Söyle açıklamaya çalışayım,
Kick down, bizde roket denen olaydır. Araba normal süratte giderken gaza dibine kadar basarsın ve araç bir belki iki vites küçültür ve fırlar, olay bu.
Bujileri yanlış hatırlamıyorsam tanesini 10 veya 11 USD ye almıştım ankara'dan orijinal AC DELCO buji.
ECU konusunda elimden geldiğince yardımcı olurum. Istanbul'da bir arkadaşımız var o getirtebilir.
Ancak parasını her zaman için peşinen alıyor, bilgine. Sağlam temiz durust bir arkadaştır.

Selamlar,
Burak

bujılerın 6 tanesını 160 lıraya aldım.koskoca kartal sanayıde bulamadım.bostancı sanayıde 1 yerde buldum.:smiley: orjınal acdelco..bujı takıp sokmek ıcın 2 saat ugrastılar hakkaten nası bıyerdeymıs ole yaa..gaz kelebek temızledıler baya kurum baglamıstı dedıler.rolantı sorunu azda olsa duzeldı.en azından suan ıcın stop etmıyor vıtes degısımınde.rolantının dusup cıkmazsıda azda olsa cozuldu ama devam edıyor hala.

usta ustundekı bujıler hıc degısmemıs sımdıye kadar demıstı.ıcımden hadı ordan demıstım gulmustum:smiley:ama yenı bujılerı alınca 100.000 mıl garantılı yazıyordu ustunde.mecburen hak verdım dolayısıyla:smiley:

ben gecen sene enistemle almanyadan onun Tahoe icin 8 buji ve buji kablosu ya 50€ yada 60 €civarinda birsey ödedik hemde yan sanayi falan degil orijinal aldigim yer sirf american arac parcalari satiyor,direkt amerikandan geliyormus hepsi.busene haziranda gene gidecegim bazi parcalar alacagim ordan.Türkiyede insan resmen kaziklaniyor valla,tamam vergi falan biniyor ama satanlar müthis kar koyuyor üstüne 3 e geldiyse adam 10 a satiyor türkiyede.

ebaya baktım 8 dolar bujıler.ama turkıyeye gondermıyorlar.ayda yılda bı bu bujılerden satacak stogunda tutacak 20-30 lıra karı tabı begenmez.bı yandan onlarda haklı.bı bujı aldınmı 10 sene degıstırmıyosun nerdeyse 100.000 mıl garantı dıyor ınanılmaz bısey.

hepsi öyle degil türkiyeye gönderende cok ama hesap kitap yapmak lazim kargo,alis fiyati, gümrüge takilirsa vergisi falan diye hesaplamak gerekir sonra pahaliya mal olmasin,yada yurtdisinda tanidiklariniz varsa onlarda getirebilir yanlarinda ucakta yada aracla geldiklerinde.

Yurt dışından getirme konusunda şu anda iki tane siparişim ile beklemedeyim.
Bakalım neler olacak. Sonuçlarını sizinle paylaşırım.
Birinci siparişim koltuk dıklığını ayarlayan kol kırıktı onun için değişim parçası istedim. Kargoya verildi sonucu zaman alacaktır. Urun bedeli 18.95 USD kargo 9.63 USD.
Resmi aşağıdaki gibi;
[attachment=1]
Birde Radyo CD arızalanmıştı, onunda siparişini verdim, 62 USD radyo 43 USD nakliye
Bakalım gümrüğe ve ıvıra zıvıra takılmadan nasıl gelecek.

Selamlar,
Burak

Ebayquickfix

Evet aynen ebaydan
Kol için açık arttırmaya girmedim, ama radyo cd için sabahladım:smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.