Chevrolet Blazere hangi LPG??

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ThePunisher Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 197
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 63,496
Ynt: Chevrolet Blazere hangi LPG??

Vallahi, Ben Ankara BRC Mavidenizler Tuncay Beyde karar kıldım.
Son derece ılımlı ve olumlu yaklaşımları var.
Deneyeceğim ve goreceğim.
Sonuclarını sizler ile paylaşırım.
Selamlar,

Etiketler

Hahahahahaha son dakika golü yedim.
Kendi kaleme gol attımda diyebilirim.
Vortec motorlarda LPG kit montajı detaylarını biraz derinine kurcalayınca bu olayın tamamen profesyonelce ve cok detaylı yapılması gerektiğini öğrenmiş oldum. Her ne kadar Vortec motorlar cok nokta enjeksiyonlu bir sisteme sahip olsalarda, bunlar en azından benim bildigim ve alışık oldugum sistemler değiller. Her bir enjektor sisteminde uc kollu ahtapot tipinde dağıtıcı enjektorler mevcut ve oalyın hasasiyeti buradaymış.
Bu işlemi yapacak ve Vortec motorlar için farklı bir programla calısmayı saglayacak bir duzenek ile verim tamamen diğer sıralı sistemlerden farklı olabiliyormuş Bu da tamamen işçilik ve uygulama ile sabitlenebiliyormuş.
Bu konu tecrübe ile sabitlenmiş.
Reklam olmaması ve diğer başka markaları kotulememek adına isim vermeyeceğim.
İsteyenlere ozelden bilgileri paylaşırım.
Selamlar, iyi yıllar

Ben özelden detaylı bilgi alabilir miyim ? Ben de sıralı sistem var ama merak ettim doğrusu dediklerinizi..

Arkadaslar,
Yoldan yeni geldim, kusura bakmayın, hepinize teker teker mail gondereceğim, ama bana biraz müsade.
Sevgiler, saygılar

Yavuz Hocam,
Bana bir mail atarsan mail adresine açıklamayı gonderebilirim.
Selamlar, Saygılar

Heleki Ankaradasın senin için LPG kullanıyorsan cok onem arz edebilir.

Bu arada hala benim makina eve donmedi...
Ne zahmetli işmiş bu LPG işi.
Nefret ettirdi beni...

Haklısınız,
Bu makinaların dieseli yok ki.
Ama LPG işide gerçekten cok hassas bir konu.
Bu kadar gecikmedeki sebeplerden biri,
Buji kablolarından biri yeterli ateşlemeyi sağlamıyor.
Bu düzeltildi. Tekrar ayara girdi. Bu sefer, gaz kelebek sensörü arıza verdi. Şimdi o sökülüp takılacak.
Buyuk bir terslik olmaz ise, öğleden sonra makinama kavuşacağım:smiley::smiley::smiley::smiley::smiley::smiley:

Saygılar, selamlar

arkadaslar bende bır sorun basgostermeye basladı 2-3 defa lpgcıye gıttım fakat bır turlu duzelmedı.mılano e-gas markası

sorun su d den p ye r ye p den d ye r ye yanı herturlu vıtes degısmelerınde rolantı baya bı dusup cıkıyor ve genellıkle bu dusmelerden dolayı stop edıyor.mesela ısıklarda beklıyosunuz p desınız ısık yanınca d ye alınca stop edıyor.ısıkta beklerken p ye alınca rolantı dusup cıktıgı ıcın kafa kaldırıyor arac.boyle bır durum.dıkkat edıyorum arac sogukken daha cok yapıyor.

bırde bu aracta on cam bugu gıdermek ıcın fanı actıgınızda klıma calısıyor.klıma calısınca bu sorun daha cogalıyor.bılmem anlatabıldımmı..ne yapmam gerekır acaba

Pikacu,
Benim makinada da aynen seninki gibi bir peoblem mevcut
Ben dün butun öğlenden sonra bu konu üzerine Şaşmaz da uğraştım durdum. Bizim Usta ile tek tek tüm kabloları ölçtük, benim otogazı bağlayan arkadaşta konusunda son derece tecrübeli ve onun yorumu ise TPS (Throttle Positioning Sensor) (gaz kelebek kolu ayar sensörü) arızası idi. Oturup ölçü aleti ile teker teker tüm kabloları olçtük ve sonunda anladıkki TPS 'e beyinden sinyal gelmiyor. Bu durum şuna denk geliyor; beyin denen parçanın değişmesi. Stokta Ankar'da kimsede yok. Malzeme bedeli yaklaşık 750 ~900 USD.
Bende sende bir şekilde TPS e sinyal geliyor mu, gelmiyor mu kontrol ettir. Oncesinde LPG filtreyi kontrol ettir. Ateşleme sistemine bir bak, en son TPS'e baktır.
Bilgilerine,

Selamlar, saygılar.

iyi bir motor-elektrik ustası olsa, beyin-tps arası kablo-devre sistemi kontrol ve gerekirse modifikasyon(yansanayi-çıkma uyarlama-ilave devre/hat,tadilat-tamirat, vs.) yapabilir...aksi halde 1,000.$ çıkar :smiley: ayrıca bu arıza lpg sistemin uyum-tetikleme işimi onada bakmalı, yenisini de yakmasın :smiley: işten anlayan iyi-orjinal usta bulmalı :smiley:

Bial hocam,
Kesinlikle haklısın.
Ben elimde ölçü aleti teker teker kabloları ölçtüm.
Sinyali kablo kablo takip ettim, en sonunda olay beyinde tıkandı kaldı.
Atölyede yatan beyni sağlam bir tahoe nun ki ile benimkini change ettik, sistem tıkır tıkır çalıştı. Bende ne yapayım derken yeni bir "refurbished" beyin siparişi geçtim amerikaya.

Selamlar, saygılar

Bu arada anlayabildiğiniz gibi, makinama da hala kavuşamadım.
Kızım atölyede yanlız başına yatar durur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri