Chevrolet Blazere hangi LPG??

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ThePunisher Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 197
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 63,346
Ynt: Chevrolet Blazere hangi LPG??

Arkadaşlar selam
Konuyu takip ediyorum.Ben de ayna egr benzin pompası ve şamandıra getirtiyorum.Oğlumun bir arkadaşı Amerikada yarışlara araba hazırlıyor.Parçaları toparladı bu gün yarın gönderir herhalde bakalım benim başıma neler gelecek.
Bu arada Uğur ismi geçiyor.Yedek parça temin eden bir arkadaşmı acaba?
Burak bey selamlar siz telefonlarını verdiğim arkadaşlarla konuştunuz mu,fiyatları nasıl merak ettim malum ben daha acemisiyim bu işin
Teşekkürler

Etiketler

rast' Alıntı:
Arkadaşlar selam
Konuyu takip ediyorum.Ben de ayna egr benzin pompası ve şamandıra getirtiyorum.Oğlumun bir arkadaşı Amerikada yarışlara araba hazırlıyor.Parçaları toparladı bu gün yarın gönderir herhalde bakalım benim başıma neler gelecek.
Burak bey selamlar siz telefonlarını verdiğim arkadaşlarla konuştunuz mu,fiyatları nasıl merak ettim malum ben daha acemisiyim bu işin
Teşekkürler
Emin Bey,
Ozelden size gonderiyorum yorumlarımı.

Selamlar...
Burak

rast' Alıntı:
Arkadaşlar selam
Teşekkürler

benzın pompası ve samandıra ayrı ayrı urun degılmı? bırde sızın arac neydı acaba.benımde benzın pompası getırtmem lazımda.ne kadara sıparıs verdınız bırde.ben servıste sordum 800 tl dedıler:smiley: 30-40 dolara var ebayda o yuzden tereddut ettım.

bugun sabah ıstanbulda eliftuninge ugradım.performans chıplerı gordum tesadufen.sadece dızel araclar ıcın varmıs turkıyede.600 tl toplam.kendı araclarına uygulamıslar ve olcturmusler.gercekten cok ıyı sonuc almıslar.120 beygırlık aracta 40 beygır artıs saglamıslar.cok pahalı oldugunu amerıkada blazerlar ıcın 20 dolar cıvarında oldugunu soyledım.kesınlıkle al uygulayalım 100 beygıre varan artıs olur dedıler.tabı kafam karıstı.sonucta cok samımı arkadasım neden yalan soylesın dıye dusundum.bugun sıparıs verdım 25 dolara.sonucları burada paylasacagım.

Pıkachu,
Bu ebaydaki ürünlere cok dikkat etmek gerekiyor. Buyuk kısmınının altında aractab sokulduğu sekilde gibi bir ifade var. Yani satıcı çalışıp çalışmadığı konusundan garanti vermiyor.
Factory refurbished denen bulursan nisbeten daha uygun olacaktır.
Aman dikkat...
Boşuna para kaybetme...
Selamlar,

Burak

tesekkurler burak.ama tam anlayamadım nerde ne yazacagını.ben bu urunu soyledım.bunda boyle bır durum varmı.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/NEW-1996-CHEVY-BLAZER-1-REAL-PERFORMANCE-CHIP-SAVE-GAS_W0QQitemZ270497934944QQcmdZViewItemQQptZMotors_Car_Truck_Parts_Accessories?hash=item3efaeeee60

Sevgili PIKACU Kardeşim,araç 1998 tahoe GM gurubunda şamandıra ve benzin pompası aynı gövdede,Amerikadan 150 dolara buldum
benzın pompası ve samandıra ayrı ayrı urun degılmı? bırde sızın arac neydı acaba.benımde benzın pompası getırtmem lazımda.ne kadara sıparıs verdınız bırde.ben servıste sordum 800 tl dedıler:smiley: 30-40 dolara var ebayda o yuzden tereddut ettım.
[/quote]

benzın pompası problemı butun lpglı araclarda mevcut bende oldugu gıbı.sorun az benzın bulundurulmasından ve arac lpg de calıstıgı halde pompanın sueklı calısmasından ve az benzın oldugu ıcın yeterlı sogutma yapılamamasından kaynaklanmakta.bunun ıcın cesıtlı zaman devrelerı yapmıslar.lpg de calısırken benzın pompasını durduran ve arızalanmasının buyuk oranda onune gecen bı sıstem. www.ekopomp.com bılgısı veya fıkrı olan varmı acaba..

PIKACU' Alıntı:
tesekkurler burak.ama tam anlayamadım nerde ne yazacagını.ben bu urunu soyledım.bunda boyle bır durum varmı.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/NEW-1996-CHEVY-BLAZER-1-REAL-PERFORMANCE-CHIP-SAVE-GAS_W0QQitemZ270497934944QQcmdZViewItemQQptZMotors_Car_Truck_Parts_Accessories?hash=item3efaeeee60

Hocam bu ürün performans ürünü,
bunun çıkma olabileceğini pek tahmin etmiyorum ama gene de parasını ödemeden veya satınalmadan satıcı ile bir konuşmakta fayda var diye düşünüyorum ki,
muhtemelen sende bunu gerçekleştirmişsindir.

Selamlar,
Burak

rast' Alıntı:
Sevgili PIKACU Kardeşim,araç 1998 tahoe GM gurubunda şamandıra ve benzin pompası aynı gövdede,Amerikadan 150 dolara buldum

benzın pompasını samandırasıyla beraber 200 tl ye soyledım kargo dahıl.2-3 gun ıcınde elımde olur.dıger sıparıs ettıgım butun parcalarda geldı super oldu.30-40 dolar olanlar samandırasız.bende pek guvenemedım komplesını soyledım.

vıtes degıstırırken rolantının dusup cıkması sorununu ıyı bı usta sayesınde bujı kablolarının hepsını degıstırerek tamamıyle cozdum.bujı kablolarıda ebaydan kargo dahıl 100 tl ye getırttım.200 tl demıslerdı burda.

performans chıpı takıldı.ve barız bır guc artısı var.

rast' Alıntı:

sayın rast.benzın pompası bugun geldı samandıralı olanından.eger samandıranda sorun yoksa 30-40 dolar olan urunlerde olur ıcını kontrol ettım degıstırılebılır parca.

PIKACU' Alıntı:
sayın rast.benzın pompası bugun geldı samandıralı olanından.eger samandıranda sorun yoksa 30-40 dolar olan urunlerde olur ıcını kontrol ettım degıstırılebılır parca.
Benim parçalar malesef DHL de gümrüğe takıldı yarın ruhsatla gidip şansımı deneyeceğim.Oğlum jant kaput getirtti kapıya kadar getirdiler benim mallarda problem çıktı.
Tahoe için 16" offset jant ve far arıyorum Ankara da bilen varmı?Farda xenon için mercekli tipler var Taiwan malı nasıldır acaba

rast' Alıntı:
Benim parçalar malesef DHL de gümrüğe takıldı yarın ruhsatla gidip şansımı deneyeceğim.Oğlum jant kaput getirtti kapıya kadar getirdiler benim mallarda problem çıktı.
Tahoe için 16" offset jant ve far arıyorum Ankara da bilen varmı?Farda xenon için mercekli tipler var Taiwan malı nasıldır acaba
Emin Bey,
Nasıl bir şeyler arıyorsunuz, ölçü verebilirseniz jant için çıkmacılara sorarım.
Selamlar,

Burak

ThePunisher' Alıntı:
ben gecen sene enistemle almanyadan onun Tahoe icin 8 buji ve buji kablosu ya 50€ yada 60 €civarinda birsey ödedik hemde yan sanayi falan degil orijinal aldigim yer sirf american arac parcalari satiyor,direkt amerikandan geliyormus hepsi.busene haziranda gene gidecegim bazi parcalar alacagim ordan.Türkiyede insan resmen kaziklaniyor valla,tamam vergi falan biniyor ama satanlar müthis kar koyuyor üstüne 3 e geldiyse adam 10 a satiyor türkiyede.
Biraz geç bir soru oldu ama merak ettim hangi ülke ve hangi şehir,adresini alabilirmiyim.Belki yolum düşer.
Şimdiden teşekkürler

barbecue' Alıntı:
Emin Bey,
Nasıl bir şeyler arıyorsunuz, ölçü verebilirseniz jant için çıkmacılara sorarım.
Selamlar,

Burak
Burak Bey selamlar aracın resimlerini ekledim.Dodiklerden dolayı jantlar biraz içeride duruyor o bakımdan offset 16 X 7.0 ET-8 6 X 139.7 jant arıyorum arabayı biraz elim açılırsa mat siyah dodikleri de fiber karbon yapmayı düşünüyorum,bir arkadaşım yaptı çok güzel duruyor.[attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

Resim 001

Resim 002

Resim 004

Resim 006

Resim 001

dundaralp' Alıntı:
Ben de Blazer sahibiyim Mimgas takılı aracımda gayet memnunum gerçi henüz 6.000 km yaptım. Lpg ile karma 0.350 yakıt tüketimim var. Yaptığım ölçümlerde uzun yolda 0.275 kuruşa kadar düştüğünü gözlemledim aynı şekilde şehir içinde biraz da dağ bayır gezdiğim zaman 0.40 kuruşa kadar çıktığını tespit ettim..

herkeze merhaba ,2-3 güne kadar bir 95 blazer sahibi olacak biri olarak kafama takılan bazı sorular var yardımcı olursanız sevinirim öncelikle araçta lpg mevcut fakat bagajda, istepne yerine almayı düşünüyorum bunun TÜv de muayene ve güvenlik açısından bir sorunu varmıdır bu şekilde kullananlar yardımcı olabilirmi acaba...ayrıca zamlardan sonra lpg tüketimini hesaplayan arkadaşlardan rakamları yazabilirlerse içimi birasda olsa rahatlatmalarını istesem

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,384
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR