Chevrolet Blazere hangi LPG??

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ThePunisher Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 197
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 63,471

ThePunisher

Ana Kamp
Yer
Istanbul/Üsküdar
Herkese merhaba yeni üyeyim ve hemen bir konuda sizden yardimlarinizi bekliyorum,bende 1996 Chevrolet blazer 4.3 V6 var yakitinda pek fazla SIKINTI yok ama LPG taktirip biraz tasarruf yapmak istiyorum,sorum sizce hangi marka uygun olur? benim arastirmalarim neticesinde PRINS ve BRC iyilerin arasinda bunlari tavsiye edermisiniz? ve gercekten sorunsuz calisiyorlarmi? belki bunu LPG tecrübesi olanlar daha net cevapliyabilir bilhassa Blazeri olanlar,birde bu tüp taktirmanin galiba en önemlisi usta,iyi bir ustanin bunu takmasi.Güvendiginiz yada tavsiye edebileceginiz böyle usta varmi? galiba cok soru sordum ,kusuruma bakmayin LPG ler hakkinda pek bilgi sahibi degilim sorularim ins. size sacma falan gelmedi,simdiden degerli fikirleriniz icin cok tesdekkür ederim,hayirli günler

Etiketler
Ynt: Chevrolet Blazere hangi LPG??

"gran torino" nikli üyedan alıntı : ""bende 99 model tahoe sahibiyim aracımda tartarini lpg mevcut,arkadaşında belirttiği gibi şehir içinde normal kullanımda 40krş civarı yakıt tüketir, ben akdeniz seyahatinde ortalama 90-100km hız ile 30 krş a kadar yakıtı düşürdüm,5.7 lik bir motor ve ağır bir araç için bence gayet makul değerler..."" OFFROAD BÖLÜMÜ CHEVROLET ARAÇLARA GİRİN ORDA BİLGİ OLABİLİR.... :smiley: Prins ve BRC iyi markalardandır... araştırın... iyi bir ustalık olan yerde ganatili düzgün takdirin... ayrıca motor silindir kapak ve conta durumlarını da kontrol ettir, lpg dayanıklık yönünden... sistem sorunları nedir araştır lpg servis ve araç sahiplerinden... kolay gele...

bilalr,sagol yardimin icin,gerci hic tüp taktirma taraftari degilim orijinalligini bozmak istemiyorum asiri fazlada yakmiyor zaten arabam gecen daha 4 bin TLye yakin masraf yaptim ufak tefek birseyler daha yapcam,yakitim suan 100km´de 15 Lt sanki ebatina yasina göre cc ye göre normal gibi bana.Ama tabiki LPG fiyatlarin benzine göre daha düsük olmasi insani biraz düsündürmoyr degil LPG ye gecmek icin neyse gene yardimin icin sagol ben iyice bir arasitirayim daha,hayirli günler.

Bir sorum daha olcakti onun icinde bir Topic acmak istemedim acaba bu Flowmaster egzos icin bilgi verebilirmisiniz yani nerden temin edebilirim ve fiyati nedir bilen varmi,bu flowmaster 44 ün sesi blazere cok yakisiyor bulursam kesin taktirmak istiyorum.

2tane Flowmaster super 44 susturucu ve yanindada egzos borularini siparis vercem sesi cok hosuma gidiyor,acaba bu egzos hakkinda bilgi verebilen yokmu? burda linkde vereyim bakmaniz icin
http://www.youtube.com/watch?v=QRJVaB7uFfk
http://www.youtube.com/watch?v=buvNEA7tj_w&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=8uvg9lLOY0w&feature=related

ThePunisher' Alıntı:
Herkese merhaba yeni üyeyim ve hemen bir konuda sizden yardimlarinizi bekliyorum,bende 1996 Chevrolet blazer 4.3 V6 var yakitinda pek fazla SIKINTI yok ama LPG taktirip biraz tasarruf yapmak istiyorum,sorum sizce hangi marka uygun olur? benim arastirmalarim neticesinde PRINS ve BRC iyilerin arasinda bunlari tavsiye edermisiniz? ve gercekten sorunsuz calisiyorlarmi? belki bunu LPG tecrübesi olanlar daha net cevapliyabilir bilhassa Blazeri olanlar,birde bu tüp taktirmanin galiba en önemlisi usta,iyi bir ustanin bunu takmasi.Güvendiginiz yada tavsiye edebileceginiz böyle usta varmi? galiba cok soru sordum ,kusuruma bakmayin LPG ler hakkinda pek bilgi sahibi degilim sorularim ins. size sacma falan gelmedi,simdiden degerli fikirleriniz icin cok tesdekkür ederim,hayirli günler

Ben de Blazer sahibiyim Mimgas takılı aracımda gayet memnunum gerçi henüz 6.000 km yaptım. Lpg ile karma 0.350 yakıt tüketimim var. Yaptığım ölçümlerde uzun yolda 0.275 kuruşa kadar düştüğünü gözlemledim aynı şekilde şehir içinde biraz da dağ bayır gezdiğim zaman 0.40 kuruşa kadar çıktığını tespit ettim..

dundaralp, sagol yardimin icin,bakalim yarin maslak sanyiye gitmeyi düsünüyorum BRC icin birkonusacam nasil fiyati falan servis icime sincekmi falan diye gerci hemen hemen BRC de karar verdim gibi birde Porda maslakta prins markaya gidip bakcam sorcam hayirlisi ama tüp taktiracagim kesin oldu artik hele bu son benzin zamlardan sonra

ThePunisher' Alıntı:
dundaralp, sagol yardimin icin,bakalim yarin maslak sanyiye gitmeyi düsünüyorum BRC icin birkonusacam nasil fiyati falan servis icime sincekmi falan diye gerci hemen hemen BRC de karar verdim gibi birde Porda maslakta prins markaya gidip bakcam sorcam hayirlisi ama tüp taktiracagim kesin oldu artik hele bu son benzin zamlardan sonra

Rica ederim hayırlısı olsun..Taktırdıktan sonra yakıt durumunu burda paylaşırsanız sevinirim malum pek blazer yok sitede..

Bügün Maslaka gittim BRC icin konustum servisle 2 cesit takiyorlarmis bir stepne yerine 50 LT tüp birde bagaja galiba en büyügü 80 LTlik demisti arasinda kaldim simdi simit tüp olarak güzel cünkü bagaj komple kullanilabilir kalacak ama tüp ufak 200-250 km yaparsin dedi senin blazer ile ,her 200 kmde tüp doldurmak biraz SIKICI bagajdaki ise iyi büyük ama bagajin nerdeyse yarisi gidecek arada kaldim valla sizin fikirleriniz nedir? yakit olarak benim arac 15 LT yakiyor 100 kmde LPG ile 18 yakar dedi,net %35 tasarrufum olurmus LPG ile benzin masrafi yerine.Bagaja takilan tüp 2300TL stepne yerine 2500TL

200 km biraz az degilmi? banami öyle geliyor,birde az önce enistem söyledi bu TÜV stepne olayini kaldiracakmis diye bir rivayet varmis aman sonra söktürtmesinler? gerci icimden benimde stepne geciyor ya bagaj komple kullanilabilir kalcak,zaten 11. ayda TÜVe gircem

Az ama o bagajın kullanılabilirliğini düşünün bir de..Koltukları yatırdınız mı yatın uyuyun ;) Ben stepneyi arabaya koymuyorum bile..Sadece araziye çıkacaksam koyuyorum

Evet orda cok haklisiniz :smiley: birde size birsey sormak istiyorum lastiklerimi degistircem bende sanirim dogru hatirliyorsam 235/75/15 lik lastik var,16 yada 17 lik cant bunada uygun hem yola hem araziye lastik markasi ve canti önerebilirmisiniz yada uygun fiyata nerden temin edebilirim diye ,malum benim ilk jepim fazla tecrübem yok neyi nerden bulacagimin veya hangisinin daha uygun oldugunu,sizler daha tecrübelisiniz sanirim,birde bu Flowmaster super 44 icin ne düsünüyorsunuz?

Ben de bu araçta yeniyim bundan önce subaru forester vardı, o yüzden benim de pek bilgim yok.Sanırım birlikte bilgi alışverişi yaparak araçlarımız hakkında daha fazla şey öğreneceğiz.Egsoza gelince bence aracın sesi bir hayli yeterli :smiley:

Arkadaslar,
Bugun Ankara'da 1996 Blazer S10 için Prins Marka sıralı sistem LPG kiti taktırmak için araştırma yaptım.,
Arkadaşlar vasıtası ile eş, dost tanıdık muhabettine en uygun fiyat 3500 TL ye buldum. Yanlız Ankara'yı bilen bilir, Şaşmaz bölgesindeki tüm Amerikancılar, amerikan arabaları için en verimli sistemin Prins olduğu konusunda sanki söz birliği etmişler, Prins diyorlarda başka bir şey demiyorlar. Bunu da en iyi Ostim'de Tufan usta yapar derler. Tufan'dan başkasına yaptırırsan başına bela alırsın diyen pek cok usta ile konuştum, çok ilginç.
Bu sebepten olsa gerek Tufan'ın fiyatları piyasadan 400 veya 500 TL pahalı ama taktıran herkeste son derece ustalıktan ve işçilikten memnun. Tufan'ın iki önerisi var, 50 lt simit, içeriye almadan, arabanın sacının altına takıyor ve çevresine koruma sacı kaplatıyor, bu durumda fiyat 3200 TL, 70 lt simit gene araba altına koruma dahil 3500 TL. Birde buna ruhsata işletme parası falan derken LPG sisteminin maliyeti 3750 TL ye geliyor.
bana gore oldukça buyuk rakam. Bu rakamı aracın amorti etmesi için yılda 5000 km yaptığını kabul etsem, iki yıldan fazla bir zamanda ancak amorti bile edemiyor.
Siz ne düşünüyorsunuz merak ettim. Performans kaybı olmaz diyorlar LPG'de ama ben daha once LPG li kullanmadıgım için tereddütteyim.
Görüşlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.
Selamlar,

Ben Istanbul maslakda sordum hem BRC takiyorlar hem atiker,bana ikisinide tavsiye etti ama ben BRC taktircam sanki biraz daha kaliteli gibi :smiley: neyse simit Tüp bana 2500TL dedi birde bu simitin etrafindaki demir korumayada benim lastik ebatinda eski bir lastik kestirip yapistiriyorlar,sanki arabanin altinda yedek lastik varmis gibi gözüküyor bagaj icin yanilmiyorsam ya 70 di yada 80 litrelik tüp 2300 TL bu fiyatlar BRC icin. 3500TL fiyatlar bana biraz abartili geldi cünkü maslaktaki prins marka lpg takan servisi aradim internetten buldum Tel. numarayi bana 1200-1300€ dedi yani Ankara bayagi bir pahaliymis.Performasn kaybi %2 olur dedi benim araba 100km de 15 lt benzin yakiyor LPG ile 18 yakar dedi,net tasarrufum %35 olurmus.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.