Chevrolet Blazer lüfen yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Erdi.S Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 177
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 161,684
Ynt: Chevrolet Blazer Lüfen Yardım

Bende 2 alt dilimden yatıran tanıyorum ama emin değilim sadece öyle söylüyor gidip denemek lazım. bu arada benim atiker lpg ben çok memnunum ama bu bi gerçek ki en iyisi prins. benim şuana kadar hiçbir sıkıntım yoktu taa ki aracın elektrik aksamını değiştirene kadar. şarj dinamosu, konvektör falan değiştikten sonra araç benzinden gaza geçişte eğer 10-20 km hızdaysa 3-5 saniye gaz yemiyor. daha sonra düzeliyor bu normal birşey mi bilmiyorum ama daha önce bu sıkıntım yoktu yakın zamanda lpg ustasına göstercem bi gaz ayarı yaptırcam bakalım ne olcak.

Etiketler

Güzel bilgileriniz için teşekkürler
Faydalı bilgiler ;D
Birde şu emme manifoldundan hava alması olayına değinseniz.
Rolantideyken devirindeki dengesizlik. Zor çalışması
Benim yaptırmadığım değişmediğim parçası kalmadı en son bundan dolayı ama yapamayız dediler.
Lpg zamanla emme manifoldun olduğu yerde plastik bir parçayı patlatarak kırıyormuş.
Parçayı buldum, yaptırabileceğim birini bulamadım
Hangi ustaya gitsem kovalıyor :mad:

nasıl bır parca bılmıyorum ama ben plastık aksam tamırlerını kartal oto sanayının gırısındekı tampon tamırcısınde yaptırıyorum hep

Ebaydan buldum.

Image

Gösterdiğim bir usta ;Bu parçanın lpgden dolayı zamanla kırılıp,oradan hava alıp,aracın çalışmasında zorluğa,rolanti bozukluğuna v.s sıkıntılara yol açtığını söyledi.

Selam sizin araç kaç model acaba bende 1995 GMC Jimmy var 4.3 ancak manifold dokümden bu nedenle sıralı lpg olmuyor karbüratörlü sistem var gerçi hoş yapabildiğini söykeenler var ama kaç yere gittiysem bu olmaz dediler artık yaparız diyenlere gidesim gelmiyor acaba bu plastik manifold tan mı taksam bu arada patlatma meselesi eğerki karışım ile ilgili sıkıntı yok ise yapmıyor benim karbüratörlü sistemde takılı olan regülatör düşük kapasite süper reg için sipariş verdim bekliyorum bu arada araç ilk çalışmada benzin ile otomatik olarak çalışsın diye zavoli mono emülatör takıldı.

Benim araç 96 karbürütörlü (sıralı uymuyor,eski sistem takıldı)
Dün manifold contalarını değiştirdim,(hava almasından şüphelenmiştik)
Bu plastik parçaya gerek kalmamış,contayla kurtardık
Rolanti sorunum düzeldi.

Vergi zamanı geldi arkadaşlar. Barış arkadaşım MTV konusunda bir işlem yaptınmı meraktayım. Yada diğer arkadaşlar MTV indirimi konusunda dilekçe verip sonucunu alan oldumu acaba. Herkese iyi bir yıl diliyorumç

bende sımdı yazacaktım.bugun sabah sıgortadan yazıyı aldım kartal vergı daıresıne gıttım.3-4 memurla konustum kesınlıkle 1 kademeden asagı olmayacagını soyledıler.gecen sene mudurle konustugumu soylesemde olmadı.zaten 1 kademe dusumude yapmadılar.kasko degerlerı bıldırılmemıs vergı daıresıne.durum sımdılık boyle

KAAAN' Alıntı:
Benim araç 96 karbürütörlü (sıralı uymuyor,eski sistem takıldı)
Dün manifold contalarını değiştirdim,(hava almasından şüphelenmiştik)
Bu plastik parçaya gerek kalmamış,contayla kurtardık
Rolanti sorunum düzeldi.
Selam hangi conta değişti ve ne kadara mal oldu benimde 5 nolu silindir de zamanlama hatası var muhtemelen hava alıyor ama manifolt alt ve ust seklinde iki tane conta var siz hangisiyle kurtardınız bu arada benim manifold kapağında iki tane civata tamirci tarafından bilinçli yada bilinçsiz takılmadığı için bu işi kendim çözücem.

Conta aldıysanız nereden ve kaça aldınız ?
Yardımınız için teşekkürler...

541 831 46 89 bu numaramdan bana ulaşabilirsiniz.
Gerçi Onur Bey kadar uzman olmazsam da
Elimizden geldiğince.
Ayrıca benim aracın yaptırdığım intake manifold plastiği çatladı
Contalar attı. Sadece conta yenilemeyle kurtaracağımızı sandık
Yarın Amerikadan komple setini sipariş vereceğim
Size lazım olacak bir şey olursa onları da halledebiliriz.

Merhaba Arkadaşlar,

Chevy Blazer 97 aracımda son günlerde bir şanzıman sorunu yaşıyorum. Aracın devri artıyor fakat hızlanmıyor, ben şanzıman yağından kaynaklanabileceğini düşünüyorum. Sizin bir fikriniz var mı?

Arkadaşlar bende 2001 blazer var şu sıralar araç 80 .100 km gibi hıza ulaşınca devir saati düşüyor fakat arabada hızlanmasında veya cekişinde sıkıntı yok bilgisi olan varsa paylaşabilirmi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri