Chevrolet Blazer lüfen yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Erdi.S Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 177
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 161,768
Ynt: Chevrolet Blazer Lüfen Yardım

Hocam benim aku kaclik bilmiyorum ama arada isiklarda titreme yapiyor onun disinda bi problem olmadi.bir iki kere aku baslari gevsemis biz aku bitti sandik ama skinti olmadi. Sikistirdik.teyp olayida dedigim gibi ben kasetcalara adaptor taktim iphonedan dinliyorum zaten radyosu da gayet guzel cekiyor.bu arada vergileriniz ne kadar geldi.son gun ay sonuymus ama ben daha odeyemedim

Etiketler

Kutup baslarini sikistirdiktan sonra isiklardaki titreme olayi gectiyse sorun yok.
Isiklardaki titreme gaza basinca geciyorsa,sarj dinamosunu kontrol ettirmek gerekir.
Bununla beraber sarj sistemindeki kablolari vs de elden gecirmek dogru olur.
Belki basit bir oksitlenme olayidir,rulman,soket vs degisimiyle hemen halledilir.

bandrol dusmus halı 523 tl.ama 1 kademe dusmus halı.ocakta dusumlerı yaptıgımız ıcın bu sekılde.ama 2014 ten ıtıbaren 2 kademe dusum yaptıracagım o zaman bıraz daha dusuk cıkacak.

Hocam dusuk dilimden odemek icin kasko mu olmasi lazim.onun icin nasil bi yol izlemek gerek acaba?

sıgortacından yazı alıyosun.vergıyı dusuk odemek ıstıyorum dıye soyleyınce verırler o yazıyı.ama o yazıya 2 alt dılımden odemek ıstıyorum dıye yazsın.sonra vergı daıresıne verıyorsun o yazıyı.ona gore dusum yapıyorlar.bunu senede 1 defa yapıyorsun.her donem yapmıyorsun.

ocak vergısını ne kadar odedınız.belkı dusum yapılmıstır.

Ben ilk defa odiyecem 3-4 ay once aldim aracimi.o yuzden sordum yoksa benim aracim 98 model ve biraz yuksek cikiyor vergisi.

Bu arada benim kaskom yok bu sekilde alt dilimden odenirse eger sigortaciya ne demem gerekiyor

kasko olup olmaması onemlı degıl.her aracın bır kasko degerı vardır.onun ıcın bır yazı ıstıyorsunuz.aracın ocak vergısı kac lıra odenmıs.

yada https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp bu adresten sorgulama yaptıgın zaman 2013 vergıler ne kadar gozkuyor. 98 modelın vergılerı 2013 yılı ıstıbarıyle dustu.yanı ha 96 ha 98 farketmıyor.

Hocam tesekkur ederim vergisi 725 lira civarinda cikiyor. Dediginiz gibi sigortaciyla bi konusup daha da dusurtebiliyormuyuz bir bakicam. Bu arada kapi ici icin kliPsler tam oturmadi kapiyi taktim ama sallaniyor kapiyi kapatinca bastan yapicam.ufak bi yeri catladi kapinin bastirirken insallah daha fazla zarar vermem.

Selamlar herkese yazılarınızı dikkatle ve ilgiyle okudum gayet iyi ve aydınlatıcı. Ben de 96 model blazer sahibi olarak aracıma lpg taktırmak istiyorum prins tavsiyelerini okudum ancak atiker markanın yakıtı ilgimi çekti. Arkadaşıma soruyorum yakıt durumu aynı şekilde devam ediyormu? Benim aracım uzun yolda 10 lt benzin yakıyor 100-120 km hız ve hız sabitleme ile. Şehir içi ve dışı Karışık kullanımda 12-15 lt gibi değişik sonuçlar elde ettim. Birde 96 model öncesinin tek nokta enjeksiyonlu 96 ve sonrasının çok noktalı olduğu bilgisini duymuştum doğrumudur acaba.

Vergi konusunuda vergi dairesine sormuştum 2 alt dilimden ödemem gerekir bu mümkünmü diye. Sadece bir alt dilimden ödeyebileceğimi kanunda böyle olduğunu söylediler.

kartal vergı daıresı muduru 2 alt dılımden odemek ıstıyorum dıye getır yazıyı odeyebılırsın demıstı.ancak ocak 2014 te verebılecegım o yazıyı.kanunda sadece bır alt dılımden odenır demıyor.orda bır bosluk var.odeyen kısılerde var sonucta.kabul eden bır vergı daıresı bulunur ıllakı.kartal kabul edıyor mesela.

Barış arkadaşım Aracım istanbul plakalı değil ama burada olurunu paylaşırsanız bende vergi dairesine aynı şekilde dilekçe veririm.

Birde araçlarla ilgili bu tarz da dilekçeleri ümaniye kabul ediyormuş diye duymuştum. Geçende bir arkadaşım 2.0 lt peugeot aracı için esenyurt ta dilekçe vermek istemiş , ümraniye ye yönlendirmişler.

Hocam ustaya tek nokta enjeksiyon olayini sordum. Tek noktadan cikislidir ama cok noktadan verir tarzinda bir acikalama yapti bana. Daha once lpg takan yere sormustum tek nokta enjeksiyonlulara lpg uygulamasinda sorun cikiyor geri tepme yapiyor hava filtresini ucuruyor patlatiyor seklinde konusmustu.ama ustada oyle bisey olmaz ilk defa duydum dedi bana.Benim aracim ortalama kmde 70-90 kurus arasi yakiyor benim hesabimla.lpg taktiricam ben de.atikeri degilde prinsi sordum imkan varsa prins taktirt dediler. Artilarini eksilerini bilen varsa ikisinin arasindaki farklarla. Ya da yakit sarfiyatini yazabilen varsa cok yararli olur

wıllys - davut' Alıntı:
Birde araçlarla ilgili bu tarz da dilekçeleri ümaniye kabul ediyormuş diye duymuştum. Geçende bir arkadaşım 2.0 lt peugeot aracı için esenyurt ta dilekçe vermek istemiş , ümraniye ye yönlendirmişler.

valla olurunu bılmıyorum.burada bır arkadas ıdda etmıstı ben 2 kademe dusuk oduyorum dıye.herkes karsı cıkmıstı olmaz oyle sey dıye.sıgortacıdan alınan ındırım talep formuna 2 alt kademeden odemek ıstıyorum dıye yazıyormus. aslında kanun hem acık hem bosluk var.

14/12/2004 tarihli ve 2004/8327 sayılı Bakanlar Kurulu Kararına göre kasko sigortası değeri uygulamasının usul ve esasları aşağıda açıklanmıştır.

1- Kasko Sigortası Değeri Uygulaması

1.1. Motorlu Taşıtlar Vergisi Kanununun 5 inci maddesinin (I) sayılı tarifesinde yer alan otomobil, kaptıkaçtı, arazi taşıtları ve benzeri taşıtlar için 2005 yılında uygulanacak olan motorlu taşıtlar vergisi tutarlarının, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından cinsi, kodu, modeli, markası, tipi ve yaşı esas alınarak yayınlanan ve yetkili sigorta acentelerine bildirilen, 2005 yılı Ocak ayı itibariyle uygulanacak olan 71 numaralı “Motorlu Kara Taşıtları Kasko Değer Listesi” nde yer alan kasko sigortası değerlerinin % 5 ini aşması halinde, aynı yaş grubunda bulunan taşıtlara ait vergi tutarları, bir alt kademedeki taşıtlara isabet eden vergi tutarı olarak uygulanacaktır.

1.2. Bu uygulama mükelleflerin müracaatı üzerine yapılacaktır.

1.3. Mükelleflerin bu uygulamadan yararlanabilmesi için, taşıtların kasko sigortası poliçesine sahip olmaları zorunlu değildir.

kanun bu.

%5 ını asması halınde bır alt kademeden odenır dıyo.ındırım yapıldıgı halde yıne %5 ını astıgı ıcın yıne bır alt kademeden odenır mantıgı cıkabılır.sadece 1 alt kademeden odenır veya ındırım 1 defa yapılabılır gıbı cumleler yok.

2 senedır ındırım talep formunu kartal vergı daıresınde kendım goturerek dusumu yapıyorum.sadece umranıye dıye bırsey yok.
vergı daıresı muduru acık acık soyledı 2 alt kademeden odemek ıstıyorum dıye yaz ona gore dusum yaparız dıye.ordakı memurlar tereddutte kaldı bırısı sadece 1 kere duser dıgerı hıc bır fıkrım yok falan fılan dıye konusuyorlardı.ve mudure yonlendırdıler.mudurde dırek o sekılde soyledı.daha ne dıyım . en erken ocak ayında belgelenır bu soylem.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.