Chevrolet Blazer lüfen yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Erdi.S Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 177
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 161,322
chevrolet blazer için yazılanlar epey bir zaman olmuş. ama bilen birileri vardır herhalde gene bu araç hakkında. blazer ltz modeli dıkkatımı cekıyor.genelde 4 silindirli dizel olsun ve benzinli olsun 1600 ile 2200cc arası 4X4 araclar kullandım. gönlüm 8 silindirden geçsede aklım ve cebim akıl ol sakin ol diyor. :smiley: ama bu gönül kaçamak yapmak isterken bu blazer ltz olanlara takıldı. 4200 cc ve 6 silindir oldugunu gördum.beygir gücü cok iyi (273 bg) tork biraz düşük gibi wj 4.7 ye göre.. ama güzel duruyor. merak ettiğim güncel hali ile vergisi nekadar ( kasko degeri ile alt kademe den ödeniyoröu ama iki alt kademeden ödediğini söyleyenler varmış) lpg de yakıt durumu nasıl caba bilen varmı.selamlar

bu motor gücü yüksek olan model 4.2LTZ modeli. S10 vs 193 hp.

Etiketler

benim chevrolet tecrübem sınırlı. ancak o bahsi geçen yıllardaki araçlar derli toplu olmakla birlikte, arazide çok başarısız. iki aks arası çok uzun olduğu için, Daihatsu terios ile geçtiğimiz yerde lömp diye arkasını yada ortasını takıp kalıyordu. land Rover defender ile çekiyorduk herseferinde. ancak kütük gibi sağlam bir şasesi var. birde oldukça küçük bir araç aslında. bagajı büyük sadece. kabaca jeep XJ cherokee ler uzunluğunda ve genişliğinde bir araç. bu versiyon henüz tükenmemişken çıkan, 2000 2001 gibi 4.2 LTZ modelleri ise epey büyük araçlar, kabaca boyutları WK grand cherokee kadar ve motor da epey güçlü s10 a hacim olarak yakın olsa bile. autodata24 sitesinden bakabilirsiniz bilgilerine.

ilanlarda bir kaç düzgün araç bakmıştım. mutlaka gidip bakmak lazım. parçalarını rockauto dan alabilirsiniz. far sinyal vs acaip ucuz Amerikan sitelerinde. Jeep gibi değil chevrolet.

bence 30 35 bin tl civarında derli toplusunu almabilmek lazım. fazlası verilmez. sonuçta 96 97 model araç. jeep grand cheorkee ler ile aynı paralarla gitmesi lazım ki jeep in piyasası daha hızlı.

arkadaşlar selam
daha önce paylaştığım Blazer 4.3 aldım bugün. Bursa dan.
Sesi özellikle dinledim müthiş. Çığlık değil bağırmak gibi :smiley:)

Tekrardan merhaba
bir sorunum var!

Arka sol lastik içinde yağ var ve sol arka frende sanırım tutunamama sorunu var.
Neden kaynaklıdır bilgisi olan var mıdır.

IMG 6494

o tekerleğin bağlı olduğu, porya denen parçanın rulman keçesi eskimiş. aks yuvası içinden gelen defransiyel yağını dışarı saçıyor. yapılabiliyorsa sadece keçe ve rulmanı, olmuyorsa komple poryayı değiştireceksiniz. tamamen mekanik tamirat işi. alışkın birisi 2 saat içinde toplar.

o tekerleğin bağlı olduğu, porya denen parçanın rulman keçesi eskimiş. aks yuvası içinden gelen defransiyel yağını dışarı saçıyor. yapılabiliyorsa sadece keçe ve rulmanı, olmuyorsa komple poryayı değiştireceksiniz. tamamen mekanik tamirat işi. alışkın birisi 2 saat içinde toplar.

selam- evet aynen dediğiniz gibi. Keçe değişimi oldu ve orda ki dişli ezilmiş yağ gelmesi bundanmış.

Difransiyel yağı ile birlikte onuda bugün hallettik.

yeni nesil araç olsaydı komple porya değiştirmeniz gerekecekti. ticari kaygılardan böyle sanırım.

keçe dişli difransiyel yağı ile birlikte motor kayışı(*) yıpranmış onuda değiştirdim.

Dün yine değişen tarafta tutunama oldu. Hafta sonu yine göstericem umarım önemli bişey değildir.

Fren ayarı vs. mi gerekiyor acaba?

Ayrıca bu işlemlerden (*) sonra "Service Engine Soon" ışığı yanmaya başladı.

araç 1997 modelden yeniyse OBD cihazı ile bakmanız lazım? pek çok sebebi olabilir. tamir ederken bozmuş olabilirler. bir soketi takmamışlardır vs.

kampana frenin ayarı olur. onu yapmadılarsa tutmaz. yayını takmamışlardır tutmaz vs.

Sanırım "Service Engine Soon" ikazı yakıtın (LPG) azalması ile yanmaya başlıyor. Daha sonrada aynı durumu bi kaç kez yaşadım.

3B54F67E 83B2 4A81 A3B6 6BFD428F9709
Arkadaşlar selamlar
Bugün ön motor tarafından duman geldi. Alt kısma baktığımda yağ gördüm. Ve birazda yere damlama oldu. Neden kaynaklıdır yardımcı olabilir misiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR