Cemal Gülas'tan Yeni Bir Kitap; Işıkların Ülkesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,682

YOL

SEDAT AÇIL
Yer
İstanbul, Acıbadem
Web
www.sedatacil.com
Telsiz Çağrı Kodu
TB2FKL
Önce yapayalnızdım... Sonra beni fark ettiler ve daha sonra yolculuklarımın öyküsü ile yolculuğa çıktı insanlar... Sonra ben biz olduk, bizler hep bir hayale yürüdük; bazen de dönmemeyi göze alarak... Ne hasretler çekti yüreğim ve ne vefasızlıklar gördü; mayası insandır dedim, yılmadım ve yürüdüm... Rabbim bir iyinin hürmetine bin kötüyü bağışla dedim iyilikleri görünce... Sırtımı dayadıklarımca hançerlenince tam sırtımdan, yine yürüdüm... Yine yalnızlıklarımla ama binlerce yürekte...

Binlerce yüreğe ışık oldum, binlerce yürekte ışığımı buldum, yine yürüdüm... Sessizliklerime teslim ettim çığlıklarımı, acı çeken canlar gördüm ve candan vazgeçilen anlar yaşadım, yine yürüdüm...

Yürürken büyüdü sorularım ve yürürken cevap buldu bilmediklerim. Kaynağım Anadolu’ydu; tarihe tanık tanrılara taht... İnsanlık binlerce mektup bırakmıştı zamanlarından günümüze okuyan için. Okudum ve yürüdüm...

Yürüdükçe yüreğimdeki yangınla birlikte büyüdüm. O yangınların ve sessiz çığlıkların diyarından size seslenmek istedim; sahip çıkın Anadolu’ya, sahip çıkın yangın yeri yüreğime ve duyun sessiz çığlıklarımı ki sizin için de hayat tek düze olmasın...

Başka bir yerde doğsaydım ve Anadolu’yu görseydim kıskançlıktan çatlardım. Ben bu topraklara aşığım dostlar...

Cemal GÜLAS

"Işıkların Ülkesi"nde Heyecanlı Bir Serüvene Davet

Tarih, coğrafya ve kültür açısından dünyanın en zengin potansiyeline sahip topraklarından biri olan Anadolu’yu, yıllardır adım adım kateden doğa fotoğrafçısı Cemal Gülas, merakla beklenen yeni kitabı “Işıkların Ülkesi” ile sizi masalsı bir yolculuğa davet ediyor.

Her anı ve her karesi hayata bizzat dokunmanın mistik ve lirik öyküleriyle dolu, duru coğrafyaların saflığıyla süslü bu kitabın arkasında, tam 40 yıllık bir Anadolu seyyahlığının damıtılmışlığı var.

İlk kitabı "Bulutların Ülkesi" ile geniş çevrelerde yankı uyandıran Gülas, CG Yayınları’ndan çıkan "Işıkların Ülkesi" kitabı ile “Anadolu” serisine iddialı bir yapıt ile başlıyor.

Fotoğrafı ışıkla yazı yazmak olarak bilen Gülas’ın, Anadolu’nun insan gözüne uzak coğrafyalarında teknolojinin değiştiremediği hayatlara çevirdiği objektifinden yansıyanlar ve kendi kalemiyle an’lara düştüğü notlar, meraklılarını heyecanlı bir serüvene dahil edecek.

"Işıkların Ülkesi"ne CG Yayınları'nın CG Store web sayfasından (www.cgsanatyapim.com.tr) sipariş vererek ulaşılabiliyor. CG Store'dan ayrıca Cemal Gülas'ın fotoğraf arşivinden seçtiği sınırlı sayıda basılan FineArt fotoğraf baskılarına da ulaşılabiliyor. www.cgsanatyapim.com.tr

"Işıkların Ülkesi" sizi çağırıyor...

İLETİŞİM
Seçil İKİZ
CG Sanat Yapım
Tel: 0 464 634 5607
GSM: 0 534 211 8278
secil@cografigeziler.com
www.cgsanatyapim.com.tr
www.cografigeziler.com

ISIKLARIN ULKESI KAPAK

CEMALGULAS 1

CG Store QR code

Son düzenleme:

Etiketler
Ynt: Cemal Gülas'tan Yeni Bir Kitap; Işıkların Ülkesi

Bu ülkenin yetiştirdiği önemli değerlerden biri olan Cemal Gülas'ı, saygıyla selamlıyorum. :smiley:

Cavid Sezen

Ynt: Cemal Gülas'tan Yeni Bir Kitap; Işıkların Ülkesi

Cemal Gülas'ın kitabını hemen alıp okumak lazım. Anadolu'nun doğası hakkında çok fazla kitap yazılmıyor maalesef.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,412
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

SON KONULAR

Geri