Cemal Gülas, Vahşi Hayat Derneğini Kurdu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 61
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 61,780
Ynt: Cemal Gülas, Vahşi Hayat Derneğini Kurdu

Vahşi Hayat Derneği çalışmalarında Cemal Gülas ve ekibine başarılar diliyorum.
Konunun takipcisiyim..

Etiketler

Sayın Sedat Açıl

bu mektubum GezenBilir "arasından" sonra biraz gecikmiş olarak kaleme alınıyor maalesef.

Konusu Wild = Vahşi, ya da Yaban Hayat ya da Doğal Hayatı Koruma Drerneği veya Vakfı üzerinedir.

Dilbilimci (linguistik) tarafımla konuya yaklaşmak istiyorum.
Uzun zamandır
Yaban TV
Gezenbilir
İsOff

ayaklarıyla ilgilendiğim
ve OffShore (açıkDenizcilik) tarafımla sokulduğum,Camper kampçı olarak 1955-1958 den beri
içerisinde bulunduğum
Oğlak olarak beni çeken Doğa
Doğal Yaşam

kurulan dernek ve vakıflarda da doğru tanımı ile halk'a açılmalı diye düşünürüm.

Ve kanaatim odur ki
Çevreyi
Doğa olarak isimlendirmeliyiz
Wild Vahşi
veya Yaban yerine.

Sosyolojik sebepleri burada sıralamak zaman alabilir. Şimdilik temennimi kayda geçirmek istedim.

Doğa ve Doğal
kelimeleri yaşamın dinginliğini barışını anlatırken Vahşi içerisinde şiddet içerirken, Yaban da, yabani, ehlileşmemiş anlamını içermektedir.
Çevremize baktığımızda barışıklık mı görüyoruz ? Uyumsuzluk mu ?

Bance barışıklık.

Bu sebeple DOĞAL.

Çok sevindirici bir haber hakkaten emeği geçen tüm arkadaşlarıma gayretlerinden dolayı saygılar sunuyor ve her daim yardımcı olmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum.

Derneğimiz 3. senesinde. Dernekler için aslen en önemli destek maddi olandır. Çünkü paraya çok ihtiyaç oluyor. En kötü ihtimalle derneğe üye olsanız ve aidatlarınızı düzenli yatırsanız bile sizin için belki küçük ama yüzlerce üyenin aidatı birleştiğinde dernek için büyük bir yardım olacaktır.
3 yıldır Vahşi Hayat Derneği Üyesi olmaktan mutluluk duyuyorum :smiley: çorbada tuz misali :smiley:

Çok faideli bir çalışma maddi manevi her türlü desteğe bende varım.

Face iin ar kuu

Öncelikle Merhaba...Türkiyenin gerçekten ihtiyacı olan bir konuya el attığınız için TEŞEKKÜR EDERİM..
Kendim şahsen AVcıyım fakat o kadar yanlış işler yapılıyorki ülkemizde inanın çoğu kişi bunu bilmez.HAYVAN SALIMI? Özel çiftliklerde yetiştirilip doğaya salınan canlılar coğu ortama ayak uyduramaz ya bilinçsiz avcılara yem olur ya doğanın zor şartlarına... Salım yapılan GEYİKleri KARACAları vuran Ormancılar(Orman Müd.Pers.) var...Önce buna el atılsın..3 kuruşa vurulmasına göz yuman bu tarz cani ruhlu insanlar oldukça salım yapılan canlıların ne kadarı doğaya ayak uydurucak. Salımı yapılan Keklik,Sülün vs. inanın o kadar basitçe AV oluyolarki gel deseniz gelecek cinsten.Bunları hep avcı büyüklerimiz anlatırdı bize.Avcılığın adınıda lekeledi bu tarz insanlar...
İnşallah yapılan bu organizasyonla bu proje hayata geçerde bende tüfeğimi duvara süs yapmaya rağzı olurum....
Bu forumda üye olan ve doğayı seven kaç kişi 1 torba yem alıp vahşi doğaya katkıda bulundu...Herkes taşın altına elini koyacak..İlla birileri yapıyordur diyip kulak ardı edersek bu değil daha ne projeler sadece forumlarda sohbet konusu olur.
Teşekkür ederim okuduğunuz için...

eftaLYa' Alıntı:
Derneğimiz 3. senesinde. Dernekler için aslen en önemli destek maddi olandır. Çünkü paraya çok ihtiyaç oluyor. En kötü ihtimalle derneğe üye olsanız ve aidatlarınızı düzenli yatırsanız bile sizin için belki küçük ama yüzlerce üyenin aidatı birleştiğinde dernek için büyük bir yardım olacaktır.
3 yıldır Vahşi Hayat Derneği Üyesi olmaktan mutluluk duyuyorum :smiley: çorbada tuz misali :smiley:
Esra Hanım Merhaba; derneğe resmi üye olmak için gereken prosedürleri ve aidat için hesap numaraları hakkında yardımcı olabilirmisiniz?

Yaptığınız çalışma güzel. Fakat derneğinizin tüm var olan Türkiye kırsallarındaki yabani hayata sahip çıkması daha uygundur. Güzel düşüncelerinizi dar bir alana kapatacağınıza tüm ülkemizdeki yaban hayatı için faaliyete geçirseniz daha güzel olur. Türkiye'nin sizin gibi insanlara ihtiyacı var. Lütfen, önce şu hayvanları vurdurtan av turizmi. Canilikten başka bit şey değil.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

SON KONULAR

Geri