Çekme Karavanlarla Batı Karadeniz Gezimiz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SNOB Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 92
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,541

Etiketler
Ynt: Çekme Karavanlarla Batı Karadeniz Gezimiz

gunozkolayli' Alıntı:
Sevgili SNOB, harika bir gezi yapmışsınız. Darısı inşallah bizim başımıza.
Bende yaklaşık 1 ay önce Antalya'dan 3.25 Başoğlu çekme karavan aldım. Ufak tefek tadilatları vardı o işleri bitirdik, bugünde çeki demirini işletip vizemizi aldık. Artık yollar bizi bekliyor. Okullar kapanır kapanmaz inşallah Karşıyaka grubundaki arkadaşlarla hep beraber karavanlarla yola koyulacağız. Dediğim gibi inşallah bizlerde sizin gibi güzelce gezip Türkiyemizi görüp tanımaya çalışacağız. Gezilerde görüşmek dileğiyle İzmir Karşıyaka'dan selamlar ve sevgiler.
Sayın Kolaylı güzel ve heyacan dolu dileklerinizin biran önce gerçekleşmesi için yürekten size katılıp, aramızda biran önce yollara düşmüş bir çekme karavan ve karavancılığa gönül vermiş bir seyyah daha görmek için sabırsızlandığımı belirtmek isterim. Mutlu ve heyacan dolu güzel geziler dileğiyle sağlıcakla kalın.

Evet Erfelek gezimize kaldığımız yerden devam edelim....Bizi karşılayan manzara muhteşemdi.... :D

CIMG2612

CIMG2614

SDC12292

CIMG2617

CIMG2618

Bu nefis kuzu çevirmesinin bizi karşılamasıyla syrederek de olsa enerjimizi fulleyip birgün önce yağan yağmurun sabun gibi kaygan bir zemine dönüştürdüğü Erfelek Şelalesinin zorlu ve muhteşem manzaralı yoluna doğru koyuluyoruz.... :D

CIMG2621

CIMG2628

CIMG2629

CIMG2630

CIMG2637

Bu zorlu doğa yolculuğumuz sırasında kaygan zeminde hazırlıksız bir şekilde ayaklarında tokyolarıyla ilerleme savaşı vermekten yorulan bazı katılımcılarımız pes etmek zoruna kaldı... :D

CIMG2640

CIMG2645

CIMG2647

SDC12315

CIMG2648

İyi günler
Gerçekten tabiyat çok güzel,resimlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.
Saygılar
Batuhan

Sevgili dostum Bülent Bey ve ailesiyle beraber geçirdiğimiz çok keyifli tatillerden birisi de kendisinin burada çok güzel anlattığı Karadeniz gezimiz olmuştu. 2 yldır hep karşılıklı bu geziyi forumda paylaşalım dememize rağmen bir türlü yazmaya başlayamamıştık. Kendisine o güzel günleri hatırlatan bu paylaşım için kendi adıma, aktardığı bilgi fotoğraf ve tecrübeler için de naçizane tüm karavan severler adına teşekkür etmek isterim.

Grup halinde karavanla gezmenin hem teknik hem de sosyal yönleri var. Yolda oluşabilecek her türlü olumsuz durumu beraber karşılayacak olmanın verdiği güven gerçekten çok rahatlatıcı. Ellimizde telsiz her an için birbirimizle iletişim halinde olabiliyoruz. Bu tip birlikteliklerde zaman zaman birlikte olmanın tadını çıkarırken zaman zaman da bireyselliğe imkan verecek bir dengeyi sağlamak çok önemli. Bununla birlikte dostum Bülent Bey ve ve ailesiyle birlikte olmak o kadar keyifli ve doğaldı ki biz zamanın nerede ise tamamını beraber geçirdik ve her dakikasını altın hatıralar olarak kaydettik. Bu güzel zamanları için dostuma tekrar teşekkür ediyorum.

Bülent'in zaman zaman bana ilettiği bir konuyu ben de bir kez daha tekrarlamak istiyorum. Çekme karavanların amacı "kampinglerde kalacak [SIZE=small]sabit[/SIZE]yer sağlamak" olmamalı. Aslında Avrupa'da bu tarz üniteler statik(sabit, durağan) karavan sınıfı olarak adlandırılıyor ve 2.5-3 metre eninde 8-12 metre boyunda tekerlekli ev görüntüsünde imal ediliyor. Çekme karavanlar adı üstünde çekip götürmek, gezmek için kullanılmalı. Bizler de özellikle bu gezi ile yol koşullarının daha çetin olduğu Karadeniz bölgesinde [SIZE=small]teknik ya da sürüş emniyet açısından herhangi bir sorun yaşamadan çekme karavanlarımızla güzel bir gezi yaptığımızı tüm karavan severlerle paylaşmak istedik. Karavanlarımızın da [/SIZE][SIZE=small]pek de ufak olmadığını, çeken araçlarınmızın teknik kapasite sınırına yakın ağırlıkta (Bülent'inki biraz da aşıyordu sanırım) olduğunu da belirtmekte fayda var. Bülentin çok güzel bir fikri var: Çekme karavanlarımızla seyahat ederken kullandığımız yolları tek bir harita üzerinde toplayarak bir tecrübe birikimi oluşturmak ve bu yolları kullanmayı düşünenlere yardımcı olmak. Diğer çekme karavancıların da katkısıyla güzel bir çalışma olabilir ve kafamızdaki yol tereddütleri gidermemize yardımcı olur. [/SIZE]

Satırları arasında beni utandıracak sayısız övgüye yer veren, ama aslında kendileri de çok geniş bilgi ve tecrübe birikimine sahip başta Bülent olmak üzere tüm karavancı arkadaşlarıma teşekkürlerimi iletiyorum. Ben de kendilerinden çok şey öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum.

Selamlar,

Doğan

Sevgili dostum bülent kardeşim gezini hep takip ettim ve senle buluşmak için gün sayıyordum.Fakat benim Sivas, Tokat ,Samsun gezilerde iptal oldu onun içinde sizinle artık başka zamanda başka yerlerde karşılaşmak umuduyla.Sizi kutluyorum çok güzel bir karadeniz gezisi yaptınız bizim için.resimler ve yakın dostalarınız harikaydı inşallah onlarlada bir yerlerde karşılaşırız.Saygılarla

Sevgili dostum ve üstadım Doğan yine her zaman ki gibi o üstün deneyim ve bilgi birikimine rağmen çok mütevazi davranıyor. Seninle ve ailenle tanışmak, birlikte seyahat edebilme keyfine varabilmek gerçekten anlatılmaz bir duygu. Umarım hayatta az kendin kadar iyilerle ve güzel insanlar çıksın her zaman karşına. Sana ve ailene mutlu, sağlıklı ve huzur dolu bir yaşam dilerim. Seni çok özledik değerli dostum....

Birkaç günlük aradan sonra Erfelek resimlerini paylaşmaya fırsat bulabildik. Yılların izini üzerinde yorulmadan taşıyan, geçmişten bizlere doğayla insanoğlunun birlikteliğinin bir sembolü olarak duran değirmen ne kadar da zarif değil mi?

CIMG2667

CIMG2668

CIMG2669

CIMG2673

CIMG2674

Şelalelere tırmanmak aslında bu gezinin en güzel yanlarından olmuş bence, yaz sıcağında serin dere yatağı içerisinden, gerçek bir doğa yürüyüşü..
burnumuzun dibindeki güzelliklerin farkını bize bir kez daha hatırlattınız ne güzel,
Bu arada mevsimine göre şelalelerin dibinde kamp ta yapılmaktadır.

Çok güzel görüntüler, orada olmanın mutluluğunu her karede hissediyoruz. Bu güzel anları bizimle paylaştığınız için teşekkürler :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri