Çekme Karavanlarla Batı Karadeniz Gezimiz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SNOB Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 92
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,550
;)

SDC12156

SDC12157

SDC12158

Etiketler

Bülent kardeşim gezin çok güzel olmuş,dönüş yolum benim aynı sivas,tokat,niksar,erbaa,ladik,çarşamba yol düzargahım.Oraya geldiğimizde yeni bir rota çizeriz.Saygılarımla görüşmek üzere

İki değerli karavancıyı aynı karede görmek hoş... :smiley:
Güzel fotoğraflar eşliğinde gezi yazınızı izliyoruz; teşekkürler.

Cavid Sezen

Bülent bey yeni gezi yazınızla burada yeni bir heyecan başlattınız. Daha önceleri de söylendiği gibi yerli çekme karavanların da gezilerde kullanılabileceğinin, onların aslında kamping karavanı olmadıklarının ispatını izliyoruz. Yazı dizinizi süslediğiniz fotoğraflarınız da çok güzel. Paylaşımınız için teşekkürler :smiley:

Sevgili dostlar karavancılık bu olsa gerek, kendi gitmese de bir başka karavancının gittiği, gördüğü onu kendisi gezmiş görmüş kadar heyecanlandırıyor olması. Türkiye'de karavancılık çok uzun yıllara dayansa da maalesef hala emeklemeye bile başlamamış bir seviyededir.
Özellikle çekme karavanlarla seyahat edebilme cesaretini gösteren yerli karavancı sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az. Bu yüzden en az benim kadar sizlerinde bu denli heyecan duymasını anlayabiliyorum. Çünkü yerli karavanlarda avrupada üretilenler gibi ne güvenlik testleri yapılıyor, bırakın güvenlik testlerini bir aracın arkasına takıp 10 km. bile çekip deneme yaptıklarını bile zannetmiyorum.İşte aşağıda bir örnek, avrupada karavan üreticileri ürettikleri karavanları bir güvenlik testinden geçirmeden bir standardizasyona uymadan imal edip piyasaya sürmüyorlar. O yüzden yerli karavanlarla seyahat etmek gerçekten cesaret isteyen bir durum, bu duruma elimden geldiğince tedbir alarak kendimin ve çevremdekilerin tehlikeye girmemesi için dikkatli davranmaya çalışıyorum. Öncelikli olarak aracıma yetkili servisinde orjinal çeki demiri taktırdım ve karavanımın her seyahat öncesinde fren sistemlerini, tekerlek bilyalarını ve çeki tertibatını kontrol ettiriyorum. Ayrıca aracımın dışında karavanıma da yılda 550,00 TL ödeyerek araçtan ayrı münferit bir kasko poliçesini aldığım günden buyana her yıl yaptırıyorum. Tabii bunlar benim kendimce yapabileceğim münferit tedbirler, gönül ister ki bizde avrupa çekme karavanlar gibi fabrikasyon seri üretimden çıkma, her türlü güvenlik testinden geçmiş bir standardizasyon akışı içerisinde üretilmiş yerli karavanlar kullanalım. Saygılarımla.

http://www.youtube.com/watch?v=YpOTWjPmyCw&feature=related

58ayhan' Alıntı:
Bülent kardeşim gezin çok güzel olmuş,dönüş yolum benim aynı sivas,tokat,niksar,erbaa,ladik,çarşamba yol düzargahım.Oraya geldiğimizde yeni bir rota çizeriz.Saygılarımla görüşmek üzere
Ayhan Bey Tokat'a gelince muhakkak telefonlaşalım görüşelim.Mutlu ve güzel geziler dilerim.

Paylaşım için teşekkürler.

Not: Yemekler de iştah açıcı gözüküyor :D Tam öğlen vakti karnım acıktı ;D yemeğe çıkıyorum.

Bu güzel günbatımını izledikten sonra bir gece burada konaklayıp sabah ayrılmaya karar verip, ertesi sabah erkenden yollara düştük. Muhteşem manzaralı karadenizin dar,dik ve keskin virajlı yollarında ilerleyerek Gerze'ye doğru yol almaya başladık...

SDC12201

SDC12202

SDC12203

SDC12205

SDC12207

Karadenizin dik, dar ve keskin virajlı yollarında güzel manzara eşliğinde olanca keyfimizle ilerlerken, o yorucu rampanın bittiği düzlükte manzaranın keyfini çıkarmak için kısa bir göz molası veriyoruz... ;)

SDC12208

CIMG2519

CIMG2524

Bu kısa göz molasından sonra artık rampa aşağı araçlarımız keyifle salınarak biraz önceki zorlu tırmanışın acısını çıkarırcasına salınarak keskin virajlarla karavanlarımızın arka plakalarını kontrol ederek inmeye başladık. :D

SDC12210

SDC12214

CIMG2528

CIMG2529

CIMG2533

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri