Çekme Karavanla Kapadokya Gezimiz (Temmuz 2012)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ankirali Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,968
Ynt: Çekme Karavanla Kapadokya Gezimiz (Temmuz 2012)

Şeref Bey teşekkür ederim. Daha iyi gezileri sizin yapmanız dileğiyle...

Etiketler

Güzel gezi olmuş.Paylaşım için teşekkürler. Aracınız opel zafira herhalde. Karavanı çekerken yakıt tüketiminiz yüzde kaç artıyor? Hiç hesapladınız mı? Selamlar.

Sayın mabirsen evet aracım opel zafira. 1800 cc benzinli (LPG li) 115 beygir 170 tork üretiyor. Aracın ağırlığı 1500 kg. Şöyle söyleyeyim aynı güzergahı normal hızlarda karavansız gitseydim, hesabıma göre 80 litre civarında otogaz yakacaktı.

Sayın ankirali gezinizi ilgi ile okudum ve izledim hem sevindim hem üzüldüm öyleki yapmış olduğunuz gezi ile aldığınız zevk kadar anladığım kadar zamansızlıkdan es gectiğiniz IHLARA muhteşem bi yer DERİNKUYU tarif edilemez bi tarih KAYMAKLI Bi okadar doğa tarih ic ice ama olsun buralara girmediğiniz iyi olmuş cünki zamansızlıkdan kısa kalmanız gerekecekti,ki tam anlamı ile gezemicek üzülecektiniz olsun sizi buralara yine getirecek bi neden olarak kalmış olsun paylaşımlarınız icin teşekkürler

Tugay bey teşekkür ederim görüşleriniz için. Yıllar önce görev yaptığım Şereflikoçhisar'dan hareketle bu bölgeyi zaten görmüştüm. Fakat zaman içerisinde ve yaşla da ilgili olarak kişilerin bakış açısında değişiklik olabiliyor. İnşallah yine on yıllar sonra yeniden diyelim. Mutlu kalın...

Tamam o zaman bekleriz bi on yıl filan sonra

Cevabınız için teşekkürler. Daha başka keyifli geziler yapmanız temennisiyle hoşçakalın.

Merhaba Nail Bey, ben de gezi notlarınızı zevkle okudum.İlk geziniz olduğunu öğrendim.Gezi notlarınız da yeterince doyurucuydu. Yokuşlarda klimayı kapattığınızdan bahsediyorsunuz, arabanın çekişinde bir güç kaybı mı hissettiniz? Aracınızın yeterince güçlü olduğunu düşünüyorum. Yoksa Karavanın ağırlığı biraz fazlamıydı? Motor rampalarda hararet yaptı mı? Gidilip gelinen mesafe için yakıt miktarı bence çok uygun.Gezinizin güzel geçmesine sevindik.İnşallah yeni geziler yaparsınız.Bizler de sayenizde bilgilenmiş oluyoruz.Paylaşımda bulunduğunuz için teşekkürler.Saygılar Sevgiler.Ergun.

Ergun bey teşekkür ederim yorumlarınız için. Karavanım içi yüklü halde kantarda 720 kg geliyor. Aslında araç çekmekte zorlanmıyor, hararet problemi de yok ama rampalarda aracı yormamak için klimayı kapatıyorum. Anamur gezisinde düzde klima sürekli açıktı. Size de bol keyifli geziler dilerim.

Nail bey bu ilk gezinizi kaçırmışım, şimdi fark ettim,üzgünüm. Kapadokya güzel bir rota karavanla daha da güzel olmuştur. Özellikle baharın orada olmayı, peribacaları arasında trekking yapıp bisiklete binmeyi, balonla güneşin batışını seyretmeyi hayal ediyorum. Dünyanın bu eşsiz bölgesi her türlü övgüyü hak ediyor. Paylaşımınız için teşekkürler :smiley:

Haşmet bey Kapadokya'ya bizden çok yabancılar ilgi gösteriyor. Gerçekten apayrı bir yer. İnsan kendisini başka alemlerde hissediyor. Kaya Kampingi ısrarla öneririm. Güneşin batışını bir de buradan izleyin. Yabancı motokaravanların arasına sizin karavanınız da çok yakışır :smiley:

Nail bey,ilk seyahatinizi zevkle okudum.Daha uzun seyahatler yapmanız dileği ile
selamlar

Rifat bey teşekkür ederim. Seneye inşallah daha uzun bir gezi düşünüyorum (Doğu Karadeniz ilk sırada). Bol keyifli geziler dilerim.

paylasim icin cok tesekkürler,Kapodakyada Insan degisik bir Dünyaya giriyor.

Saglikli ve güzel geziler dilegiyle.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri