Çekme Karavanla Çamkoru Haftasonu Kampı (2-3 Haziran 2012)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ankirali Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 38
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,635

ankirali

Kamp II
Yer
Ankara
Yeni karavanımla ilk kampımı Ankara'ya 90 km uzaklıkta bulunan Çamkoru Tabiat Parkında tamamladım. Cumartesi 14.15 te yola çıktım. 1,5 saatlik rahat bir yolculuktan sonra Çamkoruda daha önce ayrılan yere yerleştim. Sağolsun Aşkın bey elektrik alabileceğimiz ve sakin bir yer gösterdi.

DSC06025

DSC05982

DSC06068

DSC06069

DSC06067

Etiketler
Ynt: Çekme Karavanla Çamkoru Haftasonu Kampı (2-3 Haziran 2012)

Gittiğimizde "Babalar ve çacuklar Kampı" vardı. Bu yıl ikincisini yapıyorlardı. Bizde zaman zaman çocuklarla katıldık. İzci oyunları çocukları ve babalarına eğlenceli bir gün geçirmelerini sağladı.
www.babalarcocuklarkampi.com

DSC06004

DSC06000

DSC05993

Gündüz 19 derece olan sıcaklık, gece 7 derecelere kadar düştü. Buradan Ahmet beye (Yasiko) teşekkür etmeden geçemeyeceğim. Önerisine uyarak daha önce aldığım 500 watt ısıtıcı ilaç gibi geldi. "Gezenbilir" stikerinin hakkını verdik. Karavanın iç sıcaklığı 20 derece idi. Termostat yarıya kadar ayarlıydı. Çay içerek ve dizüstü bilgisayardan film izleyerek geç vakitlere kadar oturduk.

DSC06058

DSC06054

DSC05983

Pazar günü Ankara'dan misafirlerimiz de geldi. Beraber neşeli bir gün geçirdik. Akşamüstü 7 gibi kamptan ayrıldık. Çamkoru göletini de yürüyerek gezdikten sonra dokuz gibi Ankara'ya ulaştık.
Sonuç olarak Karavanla ilk kampımızda (kısa da olsa) çocuklar ve ben çok keyif aldık. En kısa zamanda yeniden kamp yapmayı evde kararlaştırdık. Haa unutmadan aslında gönlümüzde Taraklı'ya gitmek vardı ama işimizden dolayı cumartesi öğleden sonra ancak çıkabildik evden. Yoksa sabah 6 da Taraklı yolunda olacaktım. Hepinize bol keyifli kamplar diliyorum. :smiley:

DSC06174

DSC06154

Sn.ankirali, karavana alışma kampı güzel geçmiş, eğlenip gezmişsiniz. Ne mutlu size...
Güzel geziler dilerim :smiley:

Bu karavanı tanıyorum :D galiba,
Merhaba Nail bey, nasılsınız.
Güzel bir gezi ve çok güzel konulu bir etkinlik,emek verenlere teşekkürler sizlerede katıldığınız ve paylaştığınız için teşekkürler.

Birol bey, Haşmet bey teşekkür ederim. Yeni karavanımla ilk kampımızdı. Aslında deneme kampı niteliği de taşıyordu. Sizlere de bol keyifli geziler dilerim.

Levent bey güneş çıktı galiba gölgeniz göründü. ;D Evet güzel bir etkinlikti. bizim için de çok keyifli bir kamp oldu. Çok istememe rağmen Taraklı'da bulunamadım. Sizlerle birlikte olmayı arzu etmiştim. Başka bir etkinlikte görüşmek üzere.

Birol bey ısıtıcıyı Bauhaustan almıştım. 500 watt akım çekiyor. Don çözücü vb. gibi bir adla satılıyor. Fanı yok zaten 1500-2000 wattlık ısıtıcılar gibi yakıcı bir ısı vermiyor. Termostatı da var. Oda, karavan gibi küçük mekanlar için yeterli oluyor.

açılış yapılmış :smiley:
daha nice kamplara inşaallah,
selamlar

Birol bey dışarıdan elektrik aldıktan sonra arabada da kullanılabilir. Yalnız arkasında asma aparatı var. Yatık veya birşeyin üzerine değilde dik bir zemine asmak gerekiyor. Arabada nereye asılabilir bakmak lazım. Ben karavanda ocakların altındaki çekmecenin içine telle bağlantı uydurdum. gayette güzel oldu. Altından hava alıyor, üzerinden ısıyı veriyor. Termostatı düşürerek kullanılabilir. Arabanın dar alanını gayet iyi ısıtır diye düşünüyorum.

Levent bey teşekkür ederim. Evet bir anlamda açılış oldu. Karavansız bir hayat düşünemiyorum artık. Virüs çoktan bulaşmış, kronik hale gelmiş hastalık ;D

Güzel bir başlangıç; umarım hep böyle gider... :smiley:

Cavid Sezen

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri