Çekme Karavanla Anamur-Konya Gezimiz (Temmuz 2012)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ankirali Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 61
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,814
Ynt: Çekme Karavanla Anamur-Konya Gezimiz (Temmuz 2012)

Güzel bir gezi...
Gösterişsiz, sade güzel bir anlatım...
Güzel bir aile....

Tebrik ederim.

Bülent Koçoğlu
Ankara

Etiketler

İsmail bey teşekkür ederiz. Biz de ilk kez geldiğimiz Anamur'u beğendik.
Bülent bey iltifat dolu cevabınız için teşekkür ederiz.
Sizlere de bol keyifli geziler dileriz.

Sn.ankiralı, bu güzel gezinizi ilk yayınladığınız zaman incelemiş olmama rağmen, o zaman yorum yapmadığımı az önce fark ettim. Gecikme için üzgünüm. 2005 yılında gittiğim Dragon kampingten açıkçası pek tad alamamıştık. Kamp bakımsız ve pisti. Üstelik bizden başka kalan da yoktu, halbuki az ilerisinde başka bir kamp vardı ve kıyaslama yapılamayacak kadar güzeldi. Ama siz orada kalmaktanhoşnutsunuz, demek ki aradan geçen zaman içinde bir şeyler değişmiş ;)
Beğeniyle izlediğim gezinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim. :smiley:

Haşmet bey Dragon Kampingin sahibi Pervin hanım çok ilgili. Kamp genel anlamda temizdi. Hatta önümüzde ve arkamızda karavanlarıyla kalan yabancıların da sürekli burayı tercih ettiklerini duydum. Konya ve Adana'dan gelen, çadırda konaklayanlar da iki yıldır geliyorlarmış.

Haşmet bey kampla ilgili birkaç foto ekliyorum. Umarım biraz faydalı olur.
Bol keyifli geziler dilerim.

DSC07110

DSC07081

DSC06961

Nail bey, ailece yaptığınız keyifli gezinizi çok beğendik. Yıllar önce biz de çekme karavanla aştığımız o virajlı Anamur yolunu sizin görsellerden görünce anılar yeniden canlandı. Şelaleye çıktınız mı Anamur'da.Kaynağı biraz uzak olmasına rağmen değer bir mekan. Yeni gezilerinizi bekliyoruz :smiley: Çöl Kartalı (Yeşim&Bülent)

Çöl Kartalı' Alıntı:
Nail bey, ailece yaptığınız keyifli gezinizi çok beğendik. Yıllar önce biz de çekme karavanla aştığımız o virajlı Anamur yolunu sizin görsellerden görünce anılar yeniden canlandı. Şelaleye çıktınız mı Anamur'da.Kaynağı biraz uzak olmasına rağmen değer bir mekan. Yeni gezilerinizi bekliyoruz :smiley: Çöl Kartalı (Yeşim&Bülent)
Aslında Ermenek yolunda restoranlar olduğunu söylediler ama vakitsizlikten çıkamadım. Bu gibi durumlarda nereden bakarsanız yarım gün ayırmak gerekiyor. Artık bir dahaki sefere diyorum. Anamur yolunun bazı bölümleri gerçekten insanı korkutuyor. Ama çekme karavanla da olsa temkinli yol alınınca korkular yerini eğlenceye bırakıyor ;D Bu yaz planımda Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu var. Bakalım, kısmet diyorum. Sizin gezilerinizi de zevkle izliyoruz. Bol keyifli gezilerinizin devamını dilerim.

çok hoş gerçekten ayağınıza sağlık sizin gibi abilerimin yazılarını karavancılığın çok büyük bütçeler olmadan da yapılabileceğini göstermesi açısından çok değerli buluyorum,çok teşekkür ediyorum..

emperor03' Alıntı:
çok hoş gerçekten ayağınıza sağlık sizin gibi abilerimin yazılarını karavancılığın çok büyük bütçeler olmadan da yapılabileceğini göstermesi açısından çok değerli buluyorum,çok teşekkür ediyorum..
Biz teşekkür ederiz. Beğenilecek bir gezi yazımız varsa bu bize mutluluk verir. Fakat ilk karavan tatilimi asla unutamam. Özellikle ilk gece ve yağmur yağdığı anın tadı bir başkaydı.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=58282.0
Evet karavancılık sanıldığı gibi pahalı değildir. Çadır kampçılığının biraz lüksü diyelim ;D

Ynt: Çekme Karavanla Anamur-konya Gezimiz (temmuz 2012)

Merhaba, karavanının gerçekten çok güzel. Karavancılığa yeni merak salmış biri olarak özellikle de ağırlık konuları sebebiyle benzer bir karavan edinmek istiyorum. Marka ve modeli ve de nereden aldığınız hakkında yönlendirebilirseniz çok sevinirim.

Ynt: Çekme Karavanla Anamur-konya Gezimiz (temmuz 2012)

kahramanis' Alıntı:
Merhaba, karavanının gerçekten çok güzel. Karavancılığa yeni merak salmış biri olarak özellikle de ağırlık konuları sebebiyle benzer bir karavan edinmek istiyorum. Marka ve modeli ve de nereden aldığınız hakkında yönlendirebilirseniz çok sevinirim.
Merhaba, öncelikle karavan edinmek istediğinizden dolayı sizi tebrik ederim. Umarım gönlünüze göre bir karavan sahibi olursunuz. İnanın karavanla yaptığınız gezilerden çok keyif alacaksınız. Alacağınız karavan konusunda ağırlık hesabı yaptığınıza göre çekici aracınızın çok güçlü olmadığı kanaatindeyim. Bununla ilgili forum sayfalarında pek çok detay bulabilirsiniz. Benim aracım 1.8 benzinli (LP) opel zafira. 115 beygir 170 tork üretiyor. Şu an kullandığım karavanımdan daha büyük bir karavanı da çeker aslında. Fakat ben karavanı bir yere sabitleyip kamp yapmaktan ziyade, daha çok gezi amaçlı kullanmak istediğimden, daha hafif bir karavan tercih ettim. Polonya üretimi fiber bir karavan benimki. Ağırlığı 630 kg. Tatil yükü ile 750 kg yi geçmeden kullanıyorum. Şanslıyım çünkü Türkiye'de pek bulunmuyor. Forum Moderatörümüz Levent Güngör Beyden 2012 yılında satın almıştım. Üç yıldır keyifle kullanıyorum. Başka sorularınız olursa buradan yardımcı olmaya çalışırım. Bol keyifli geziler dilerim.

Bu gezi rotanızın bir bölümünü bu sene eşimle beraber çadır kampıyla yaptık. Akçakıl kamping gerçekten bizi denizi ile büyüledi. Çok sessiz ve çok temiz bir mekan. Biz çok keyif aldık. Devamında dragon kampingde kaldık. Perivn hanım gerçekten üst düzey kaliteli bir insan. Kendisine güler yüzünden ötürü çok teşekkür ederim. Ama kaldığımız gece carettalar yuvalarından geç çıktı onu göremedik. biz yattığımızda yuvalarından çıkmışlar gece yarısı. biz uyuduğumuz için göremedik.

Tebrikler...biraz geç oldu ama...Samimi ve sade anlatımınız için teşekkürler..Karavancılığa gönül veren arkadaşlara ışık tutacağı kesin...Selamlar..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Geri