Çekme Karavanla 2 Aylık Karadeniz Ereğli - Batum Gezisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan GEZİCİ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 135
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 62,203
Ynt: Çekme Karavanla 2 Aylık Karadeniz Ereğli - Batum Gezisi

.

DSC07563

DSC07564

DSC07565

DSC07566

DSC07567

Etiketler

Şelalelerin sonu .

DSC07586

DSC07587

DSC07588

DSC07589

DSC07594

Şelale ler kaynağında çay molası (çay satışını 90 yaş civarındaki bir amca yapıyor.)

DSC07590

DSC07591

DSC07593

Ve dağ yolundan geri dönüşte yol üzerinde bulunan tarihi değirmeni gezdik.

İstenirse çalışır durumda.

ilk şelale nin yan tarafında modern bir şekilde prototipi yapılmış. Yeni malzemelerle.

DSC07546

DSC07547

DSC07548

DSC07549

DSC07550

Kaynaktan aşağı dağdan inen bir patika yolla iniliyor ve bo patika bazı yerlerde şalaleler ile kesişiyor.

bu kesişme noktalarından birinde kendi imkanlarımızla demlediğimiz çayla mola verdik.

DSC07601

DSC07602

DSC07603

DSC07604

DSC07601

Aşağıda ilk şelalenin yan tarafında yukarıdaki tarihi değirmenin yeni malzemelerle yapılmış prototipi mevcut bunlarda onun resimleri.

DSC07606

DSC07607

DSC07610

Buda TATLICA ŞELALELERİNİN ilki ve en yükseği.

DSC07608

DSC07609

DSC07611

DSC07612

VE piknik alanı

DSC07613

DSC07614

DSC07615

DSC07616

Yolda patlayan karavan lastiği, sel felaketi, parasız kalma...
Bir gezide insanın başına gelebilecek hemen her şey var ve gezi tam bir maceraya dönüşmüş.
Ancak lastik patlaması olayına ben dikkat çekmek istiyorum. Yerli karavan üreticileri her konuda olduğu gibi bu konuda da, işin ucuzuna kaçıp, karavanın ağırlığını göz önüne almadan uygun olmayan lastikler kullanmaktalar. Zaten onlara göre çekme karavan dediğin birkaç saat yol gidip, kampingin birine kapağı attı mı yıllarca oradan kıpırdamayacaktır. Bu nedenle iyi lastik takmayı bırakın, kaplinde ya da şase de bile pahalıya kaçıp masraf etmeye gerek yoktur.
Benim bildiğim en az 2 çekme karavancı benzer problemleri yaşadılar, hatta bir tanesinin aldığı ilk karavan fabrikadan çıktıktan bir kaç yüz km sonra çeki demirinden ayrılıp, karşıdan gelen bir araca çarparak ciddi bir kazaya neden oldu :(
Bu forumda anılarını yazan bazı tecrübeli çekme karavancı dostlarımız da hep bu konuların önemine işaret etmişlerdir ;)
Paylaşımınızı ilgiyle takip ediyorum :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri