Çekme Karavanla 2 Aylık Karadeniz Ereğli - Batum Gezisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan GEZİCİ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 135
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 62,100
Ynt: Çekme Karavanla 2 Aylık Karadeniz Ereğli - Batum Gezisi

Biz bir taraftan karavanımızı yerleştirirken yanımıza çocuk arabasında bir köpek olan Alman turist yaklaştı. Kalacak yer sordu. Bizde yan tarafımızda bulunan kumsaldaki piknik masalarının üzerine çadır açarak kalabileceğini söyledik. Zaten ancak masaların üzerine çadır açılabilirdi çünkü her taraf çamur du.

Alman Turistin hikayesi ilginç !..

Almanya dan köpeği ile beraber Karadeniz i yürüyerek güneyden dolaşıp kuzeyden tekrar almanya ya gitmek üzere yola çıkmış ancak yolda köpeğinin ayağı iltihap yapmış o da bulduğu bir bebek arabasına köpeğini bindirip yola devam etmiş.

Türkiye üzerinde Gürcistan a geçip Rusya, Ukrayna üzerinden Almanya ya kadar yürüyerek. Köpeği hastalanınca ne turdan ne de köpeğinden vazgeçmemiş.

DSC07492

DSC07493

Etiketler

Ve Türkeli yi gezmeye çıktık ama bir gün sonra bile her yere harap olmuş.

DSC07494

DSC07495

DSC07496

DSC07497

Ve bisikletiyle Amerikadan çıkıp Kaçkarlarda yapılacak festivale giden iki Amerikalı (yolda tanışmışlar)

DSC07499

DSC07501

06.07.2012

Tüm Bankaları ve PTT yi sel bastığından ne bankadan ne de PTT den para çekemedik. Üstelik telefon hatlarıda iflas ettiğinden kredi kartlarımızda kullanılamaz hale geldi.

Lokanta da paramız yok diye bize yemek vermeseydi aç kalacaktık. Lokantanın parasını ancak Erfelek te para çekince gönderdik.

07.07.2012

Sabahleyin Ayancık a gitmek üzere yola koyulduk fakat Ayancık a giden yoldaki köprüyü sel götürdüğünden Erfelek üzerinden
(dağ yolundan) Sinop a gitmek üzere Erfelek yoluna döndük.

Bu arada Erfelek-Ayancık yol ayrımına varmadan çeşmebaşında durduğumuzda karavanımızın lastiğinin patlak olduğunu gördük. Çekme karavanlarda stepne olmadığından lastiği söküp arbayı karavandan ayırıp Türkeli istikametinde lastikçi aramak üzere geri döndük.

En yakın lastik tamircisinin olduğu Güzelkente vardık. Lastik çi "Bu lastik adam olmaz" dedi bizde mecburen lastikçiden tek lastik satımadığı için bir çift lastik aldık. (260.- TL)

Ama gelgörkü bizde para yok neyseki latikçi kredi kartından yakında bulunan Akaryakıt istasyonundan çekt de yolda kalmaktan kurtulduk.

Lastiğim

Lastiğimizi takıp yola devam ettik. Ayancık yol ayrımını geçtikten sonra karavanımızı Otmanlı (yeni adı Yenikonak) köyüne bırakıp Akgöle ve İnaltı mağarasına gitmek istedik ama köylüler sel nedeniyle yolun kapalı olduğunu söylediler. Bizde Akgöl ve İnaltı mağarasına daha sonra gitmek üzere Erfelek yolunda devam ettik ve Erfelek e vardık.

Erfelek te Belediye yetkililerinden konaklıyabileceğimiz yer sorduk.

Bize: "Karavanınızı sizce uygun gördüğünüz bir yere parkedin ve de kapısını kilitlemenize gerek yok hiç bir şeyinize kimse dokunmaz şayet kaybolan birşeyiniz olursa biz size temin ederiz içiniz rahat olsun dediler.

Buda Erfelek in sosyal güzelliği. Doğal güzelliğini daha sonra anlatacağım.

08.07.2012 Pazar

Pazar günü ve bütün resmi kurumlar kapalı olduğundan parasız pulsuz karavanda pazartesiyi bekledik.

Ayrıca yağmur beklentisi olduğundan karavandan hiç bir yere ayrılmadık.

09.07.2012 Pazartesi

Bu günümüz çok yoğun geçecek.

Sabahleyin PTT açılır açılmaz İstanbul dan kızımın PTT aracılığıyla gönderdiği parayı aldım ve parasızlıktan kurtulduk. Sonra Erfelek TATLICA ŞELALELERİ ni '( 28 adet olduğu söylenen ben sayamadım) gezmeye gittik. Şelaleri sizlere resimlerle anlatmaya çalışayım ama TATLICA ŞELALELERİNİ ne anlatmakla , ne resimle ve nede video ile anlatmak bana göre mümkün değil ancak gezip görmek lazım derim.

Ama yinede elimden geldiğince resimlerle anlatmaya çalışacağım.

Biz aşağıdan yukarı kaynağa kadar yürüyerek çıktık (zaten başka şeklide yok). Biz sayamadık ama 28 adet olduğunu söylediler. MUHTEŞEMDİ.

Doğa buraya çok cömert davranmış,aslında vahşi yapayım derken güzellik vermiş.

Biz buraya VAHŞİ GÜZEL dedik.Siz ne derseniz deyin.

DSC07515

DSC07516

DSC07517

DSC07518

DSC07519

Söylenecek söz yok.

Resimlere devam.

DSC07520

DSC07521

DSC07522

DSC07523

DSC07524

Yukarı doğru tırmanmaya devam.

DSC07553

DSC07554

DSC07555

Yukarı doğru tırmanmaya devam.

DSC07553

DSC07554

DSC07555

DSC07556

DSC07557

O kadar güzelki neresini çekeyim deklanşöre rasgele basıyorum.

DSC07558

DSC07559

DSC07560

DSC07561

DSC07562

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR